ماجرای ترور مفسر معروف قرآن توسط گروهک فرقان

14000923000056 Test PhotoN

ابوالفضل بهرامپور با بیان اینکه روز حادثه راننده (مرحوم موسوی) را خسته دیدم و از وی خواستم تا در صندلی عقب نشسته و استراحت کند تا خودم رانندگی کنم، گفت: زمانی که به سبزه‌میدان (مرکز شهر زنجان) رسیدیم خودرو مورد گلوله هدف قرار گرفت، گفت: وقتی با این صحنه مواجه شدم به سرعت از محل حادثه دور شدم.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، «ابوالفضل بهرامپور» مفسر معروف قرآن در سال ۱۳۲۰ شمسی از یک خانواده مذهبی و اهل علم در زنجان به دنیا آمد و دارای تحصیلات دانشگاهی و حوزوی است که مدتی نیز از محضر مرحوم آیت‌الله عزالدین حسینی زنجانی و آیت‌الله محمد اسماعیل صائنی تلمذ کرده است.

 

استاد ابوالفضل بهرام پور در حال حاضر به عنوان یک فعال سیاسی مذهبی به عنوان یک قرآن پژوه کوشا و پرتوان، با تعریف ده‌ها جلد کتاب و تفسیر و ترجمه قرآن در خدمت قرآن دوستان و قرآن پژوهان کشورمان در تهران سکونت دارد.

 

وی که در تدوین کتاب درسی دینی آموزش و پرورش در رژیم گذشته نقش موثری داشت و یکی از فعالان مذهبی به شمار می‌رفت،  به همین علت در آغاز انقلاب اسلامی گروه فرقان تلاش داشت او را ترور و از صحنه سیاسی کشور حذف کند.

 

ابوالفضل بهرامپور در تشریح ماجرای ترورش توسط منافقین اظهار داشت: به دلیل اینکه برای عمران و آبادانی شهر تلاش می‌کردیم ساعات زیادی را در حال کار بودیم و راننده چون همیشه همراه من حضور داشت خسته می‌شد.

 

وی با بیان اینکه روز حادثه راننده (مرحوم موسوی) را خسته دیدم و از وی خواستم تا در صندلی عقب نشسته و استراحت کند تا خودم رانندگی کنم، گفت: زمانی که به سبزه‌میدان (مرکز شهر زنجان) رسیدیم خودرو مورد گلوله هدف قرار گرفت، گفت: وقتی با این صحنه مواجه شدم به سرعت از محل حادثه دور شدم.

 

بهرامپور با بیان اینکه تروریست‌ها به خیال اینکه کسی که در صندلی عقب نشسته من هستم، راننده را مورد اصابت قرار داده بودند، تصریح کرد: در این حادثه راننده از ناحیه پا مورد اصابت قرار گرفته و آسیب دیده بود.

 

وی با بیان اینکه از ضارب بعدها مشخص شد که از گروه «فرقان» بوده است، گفت: ضارب از اهالی شرق کشور بود که دستگیر شد.


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان