لزوم اجتناب از سیاست استاندارد دوگانه در مواجهه با مسأله تروریسم

202208100552638318

شورای بین المجالس ایران به رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) طی نامه‌ای بر لزوم اجتناب از سیاست استاندارد دوگانه در مواجهه با مسأله تروریسم تاکید کرد.

به گزارش هابیلیان به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ شورای اجرایی گروه بین المجالس کشورمان در نامه ای خطاب به دوارته پاچکو رئیس پرتغالی اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) ضمن اشاره به حادثه تروریستی هفته گذشته در حرم مطهر شاهچراغ شیراز خواستار محکومیت رسمی این اقدام تروریستی از سوی این اتحادیه شد .

در این نامه آمده است :

ایران اسلامی در هفته گذشته شاهد اقدام شنیع و بزدلانه جریان تکفیری داعش در حرم مطهر شاهچراغ بود که طی آن ده ها نفر از مردم بی گناه ایران که برای زیارت و ادای فرایض دینی خود به این مکان مقدس آمده بودند به شهادت رسیده یا مجروح شدند که در بین آن ها کودک و زن و افراد سالخورده نیز وجود داشت.

این نامه می افزاید: این اقدام نفرت انگیز از سوی دبیرکل سازمان ملل متحد و بسیاری از مقامات سیاسی و نهادهای بین‌المللی شدیداً محکوم شد و آن ها با مردم و دولت ایران و نیز خانواده های شهدا و قربانیان این اقدام تروریستی ابراز تسلیت همدردی کردند .

در ادامه این نامه همچنین آمده است: انتظار می رود اتحادیه بین المجالس جهانی نیز که شعار و نماد دفاع از دموکراسی و حقوق بشر را جزء وظایف خود تعریف کرده، همگام با سازمان ملل این اقدام تروریستی توسط دشمنان واقعی بشریت و گروه تکفیری داعش را رسماً محکوم نماید.

در پایان این نامه همچنین تأکید شده است : گروه داعش یکی از بدنام ترین، نکبت بار ترین و شرور ترین گروههای تروریستی دوره معاصر است که توسط دولت های ضد بشری در یک دهه قبل برای بی ثبات سازی منطقه غرب آسیا بوجود آمد که با شجاعت سربازان و فرماندهان شجاع ایرانی بویژه سردار رشید اسلام شهید قاسم سلیمانی از منطقه قلع و قمع شدند و این شهید بزرگ در همین مسیر مبارزه و بدست همان دولت بوجود آورنده این گروه تروریستی به شهادت رسید.

یادآور می شود شورای بین المجالس کشورمان متشکل از ١۵ نماینده مجلس شورای اسلامی است و آقایان مجتبی رضاخواه و عباس گلرو به ترتیب رئیس و دبیرکل این شورا هستند .


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان