فرهنگ مقاومت را می توان ثمره فعالیت های فرهنگی شهید عبدالکریم هاشمی‌نژاد دانست

Photo 2023 3

مراسم بزرگداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس و شهید والامقام آیت الله سید عبدالکریم هاشمی‌نژاد روز گذشته هفتم مهرماه همزمان با سالگرد شهادت شهید هاشمی نژاد در مشهد برگزار شد.

در این مراسم روح الله هاشمی‌نژاد فرزند شهید هاشمی‌نژاد ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس به نقش شهید هاشمی نژاد در جریان سازی و آگاهی بخشی به مردم در انقلاب اسلامی و پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد.

هاشمی نژاد با اشاره به رهنمود‌های مقام معظم رهبری به نقاطی که دشمن آماج حملات قرار داده اشاره کرد و گفت: در بحث سلطه جدیدی سعی می شود کشور ها را در دو حوزه تعریف کنند. یک حوزه، حوزه امنیت است و دیگری حوزه ارزش ها و باورهای جامعه، انقلاب اسلامی نیز در مقابل این دو نکته بود که اولا مردم خودباوری پیدا کرده بودند برپایه ارزش‌های اسلامی و دیگر استقلال بود که این دو محور اصلی انقلاب اسلامی بود.

 Photo 2023 3

وی افزود، از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دشمن روی این دو موضوع تمرکز داشت و هزینه می کرد. در حوزه مسائل امنیتی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کشور  با اغتشاشات و تحرکات جدایی طلبانه که در نقاط مرزی کشور اتفاق افتاد مواجه شد و با جنگ تحمیلی به اوج خود رسید از طرفی منافقین نیز در جای جای کشور با ترورها و جنایت‌هایی که انجام دادند سعی کردند امنیت کشور را مخدوش کند.

فرزند شهید هاشمی نژاد به نقش شهید هاشمی نژاد در تبیین گفتمان انقلاب اسلامی در جامعه اشاره کرد و گفت: در حوزه باور ها نیز گروه های سیاسی که خارج دیدگاه های اسلام و اساس انقلاب اسلامی بودند مانند گروه های چپ یا لیبرال ‌ها یا حتی گروه‌های مذهبی‌ای که در چهار جوبه باورهای انقلاب اسلامی نبودند، سعی کرده بودند به نوعی جمهوری اسلامی را به نفع خودشان مصادره کنند.

هاشمی نژاد، یکی از فرازهای مهم زندگی شهید هاشمی نژاد را فعالیت‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی دانست و گفت: شهید هاشمی‌نژاد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت و مبارزات شان در راستای پاسداری از انگیزه ها و اهداف اساسی انقلاب اسلامی بود تا جریان‌های انحرافی باعث نشود انقلاب اسلامی از مسیر اصلی خودش خارج بشود

روح الله هاشمی نژاد در پایان به صدور فرهنگ انقلاب اسلامی به کشور های همسایه اشاره کرد و گفت: فرهنگ مقاومت را می توان ثمره فعالیت های فرهنگی شهید عبدالکریم هاشمی‌نژاد دانست که در کشور اجرایی شد و در حال حاضر مشاهد می شود که کشور های همسایه نیز برای مقابله با استکبار از آن الگو گرفته اند.

/


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان