عوامل مديريت گروه‌های تروريستی در عربستان، در خارج هستند

0 Daesh0مقامات عربستان سعودی ضمن اذعان به این که اکثر اعضای گروهک تروریستی دستگیر شده در این کشور تبعه عربستان هستند مدیریت آن‌ها را به خارج نسبت دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان به نقل از واحد مرکزی خبر، مقامات امنیتی وزارت کشور عربستان سعودی می‌گویند هسته‌های تروریستی فعال در این کشور از خارج اداره می شوند. این هسته‌ها برای هدف قرار دادن مساجد و مراکز دولتی و امنیتی نقشه کشیده‌اند و قصد دارند در این کشور، فتنه مذهبی و در مناطق تنش‌آلود کشورهای هم‌جوار آشوب ایجاد کنند.

این گزارش می‌افزاید: وزارت کشور عربستان سعودی اعلام کرده است از میان ۴۳۱ تروریستی که دستگیر کرده است شمار زیادی تبعه سعودی و شماری نیز اتباع خارجی از هشت کشور دیگر هستند. ۱۹۰ تن از دستگیر شدگان در قالب ۴ هسته تروریستی و در هماهنگی با گروهک داعش در عراق و سوریه فعالیت می‌کردند. ۱۷ تن از آن‌ها تحت فرماندهی هادی قطیم‌الشیبانی سعودی بودند. گروه اول و دوم از این هسته کار دیده‌بانی عملیاتی را انجام می‌دادند و متشکل از ده نفر بودند و در عملیات انفجار مساجد القدیح و العنود در منطقه الشرقیه دست داشته‌اند. آن‌ها هم‌چنین قصد عملیات مشابهی در همین استان و ریاض را داشته‌اند.

این شبکه سپس اسامی افراد دستگیر شده عضو این گروهک را ذکر کرد.

‌‌‌‌‌‌‌گروه سوم که مسئولیت تجهیز عوامل انتحاری را بر عهده داشت صالح القشعمی را برای عملیات انتحاری به مسجد القدیح انتقال داد و به او کمک کرد تا کمربند انفجاری‌اش را ببندد و پس از انفجار نیز با حضور در این مکان اقدام به تصویربرداری از محل و تجمع مردم در آن کردند. اعضای این گروه هم‌چنین العنود خالد‌الشمری را به الدمام انتقال داد و وی را در پارکینگ خودروها پیاده کردند تا عملیات خود را اجرا کند.

گروه چهارم به کار ساخت کمربند انفجاری اشتغال داشت و هادی قطیم الشیبانی ریاست آن را بر عهده داشت. نیروهای امنیتی عربستان به هنگام بازرسی از منزل علی محمد‌العتیق عضو این گروه یک باب کارگاه ساخت مواد منفجره کشف کردند.

این شبکه در ادامه در گزارشی گفت: اعضای گروه‌های تروریستی ماه رمضان را برای حملات خود انتخاب کردند تا مراکز دینی را هدف قرار دهند. راهبرد داعش در عربستان سعودی برای اجرای نقشه‌هایش به تقسیم‌بندی این کشور به چندین منطقه اتکا داشت تا با تقسیم وظایف میان اعضای این گروه هر یک به مأموریت خاص خود بپردازند. هدف اصلی این گروه ایجاد درگیری‌های مذهبی و آشوب‌آفرینی بود. داعش هم‌چنین سعی دارد مراکز دیپلماتیک را هدف قرار دهد تا توجه رسانه‌ها را به خود جلب کند و این گونه القا کند که حکومت عربستان قادر به تامین امنیت سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها نیست.

العربیه گفت: نیروهای امنیتی عربستان توانسته‌اند از طریق شبکه اینترنت به میان این گروه نفوذ کنند و همین امر موجب تغییر نقشه‌های داعش شده است. اعضای داعش که متوجه شده‌اند استفاده از خودروهای بمب‌گذاری شده در عربستان سعودی امکان پذیر نیست به استفاده از کمربند انفجاری روی آوردند.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان