عوامل مديريت گروه‌های تروريستی در عربستان، در خارج هستند

0 Daesh0مقامات عربستان سعودی ضمن اذعان به این که اکثر اعضای گروهک تروریستی دستگیر شده در این کشور تبعه عربستان هستند مدیریت آن‌ها را به خارج نسبت دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان به نقل از واحد مرکزی خبر، مقامات امنیتی وزارت کشور عربستان سعودی می‌گویند هسته‌های تروریستی فعال در این کشور از خارج اداره می شوند. این هسته‌ها برای هدف قرار دادن مساجد و مراکز دولتی و امنیتی نقشه کشیده‌اند و قصد دارند در این کشور، فتنه مذهبی و در مناطق تنش‌آلود کشورهای هم‌جوار آشوب ایجاد کنند.

این گزارش می‌افزاید: وزارت کشور عربستان سعودی اعلام کرده است از میان ۴۳۱ تروریستی که دستگیر کرده است شمار زیادی تبعه سعودی و شماری نیز اتباع خارجی از هشت کشور دیگر هستند. ۱۹۰ تن از دستگیر شدگان در قالب ۴ هسته تروریستی و در هماهنگی با گروهک داعش در عراق و سوریه فعالیت می‌کردند. ۱۷ تن از آن‌ها تحت فرماندهی هادی قطیم‌الشیبانی سعودی بودند. گروه اول و دوم از این هسته کار دیده‌بانی عملیاتی را انجام می‌دادند و متشکل از ده نفر بودند و در عملیات انفجار مساجد القدیح و العنود در منطقه الشرقیه دست داشته‌اند. آن‌ها هم‌چنین قصد عملیات مشابهی در همین استان و ریاض را داشته‌اند.

این شبکه سپس اسامی افراد دستگیر شده عضو این گروهک را ذکر کرد.

‌‌‌‌‌‌‌گروه سوم که مسئولیت تجهیز عوامل انتحاری را بر عهده داشت صالح القشعمی را برای عملیات انتحاری به مسجد القدیح انتقال داد و به او کمک کرد تا کمربند انفجاری‌اش را ببندد و پس از انفجار نیز با حضور در این مکان اقدام به تصویربرداری از محل و تجمع مردم در آن کردند. اعضای این گروه هم‌چنین العنود خالد‌الشمری را به الدمام انتقال داد و وی را در پارکینگ خودروها پیاده کردند تا عملیات خود را اجرا کند.

گروه چهارم به کار ساخت کمربند انفجاری اشتغال داشت و هادی قطیم الشیبانی ریاست آن را بر عهده داشت. نیروهای امنیتی عربستان به هنگام بازرسی از منزل علی محمد‌العتیق عضو این گروه یک باب کارگاه ساخت مواد منفجره کشف کردند.

این شبکه در ادامه در گزارشی گفت: اعضای گروه‌های تروریستی ماه رمضان را برای حملات خود انتخاب کردند تا مراکز دینی را هدف قرار دهند. راهبرد داعش در عربستان سعودی برای اجرای نقشه‌هایش به تقسیم‌بندی این کشور به چندین منطقه اتکا داشت تا با تقسیم وظایف میان اعضای این گروه هر یک به مأموریت خاص خود بپردازند. هدف اصلی این گروه ایجاد درگیری‌های مذهبی و آشوب‌آفرینی بود. داعش هم‌چنین سعی دارد مراکز دیپلماتیک را هدف قرار دهد تا توجه رسانه‌ها را به خود جلب کند و این گونه القا کند که حکومت عربستان قادر به تامین امنیت سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها نیست.

العربیه گفت: نیروهای امنیتی عربستان توانسته‌اند از طریق شبکه اینترنت به میان این گروه نفوذ کنند و همین امر موجب تغییر نقشه‌های داعش شده است. اعضای داعش که متوجه شده‌اند استفاده از خودروهای بمب‌گذاری شده در عربستان سعودی امکان پذیر نیست به استفاده از کمربند انفجاری روی آوردند.


مطالب پربازدید سایت

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده؛ پژوهشکده تاریخ معاصر

منافقین فاسد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

سپاه از نمادهای مبارزه با تروریسم در منطقه است

مصطفی خدابخشی؛ ایران آنلاین

تروریسم دولتی رو در روی سپاه

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان