عاملان شهادت ۱۷هزار ایرانی، شاهدان گزارشگر حقوق بشری علیه ایران شده‌اند

1400093011014988024320614

سخنگوی قوه قضائیه گفت: همان کسانی که دستشان به خون ۱۷هزار ایرانی بیگناه آغشته است، شاهدان گزارشگر ویژه حقوق بشر شده‌اند.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از تسنیم؛ ذبیح‌الله خداییان در هشتمین نشست خبری خود با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(ع) و نیز گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای اسلام و انقلاب و شهدای جبهه مقاومت به‌خصوص سیدالشهدای جبهه مقاومت سردار شهید سلیمانی، گفت: شهید سلیمانی از شخصیت‌های کم‌نظیر انقلاب اسلامی ایران بود که همچون مولا و مقتدایش حضرت امام حسین(ع) میزان تأثیرگذاری و شناخت شخصیت او از نظر فرهنگی و سیاسی و نظامی نیاز به زمان دارد تا ما نسبت به ابعاد وجودی این شهید بزرگوار شناخت پیداکنیم.

 

وی ادامه داد: شهید سلیمانی سفیر صلح بود و صلح را برای همگان می‌خواست و بدون توجه به ملیت، نژاد، دین و مذهب، صلح را برای همه می‌خواست همان‌طور که صلح را برای مردم ایران می‌خواست برای مردم عراق و سوریه لبنان و سایر کشورها می‌خواست، همان‌طور که صلح را برای شیعیان می‌‌خواست، صلح را برای اهل‌سنت و مسیحیان و ایزدی‌ها هم می‌خواست.

 

خداییان با بیان اینکه شهید سلیمانی نماد مبارزه با استکبار جهانی بود چرا که تربیت‌یافته مکتب انسان‌ساز اسلام بود گفت: وی اگر تمام عمر خود را در مبارزه با استکبار گذراند برای این بود که استکبار سلطه‌گر است و سلطه را می‌خواهد و هرجا که استکبار به‌رهبری آمریکا حضور دارد سلطه‌گری و استثمار و استضعاف را به‌دنبال دارد. وقتی شهید سلیمانی در جبهه حضور داشت دشمنان فرار را بر قرار ترجیح می‌دادند.

 

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به این سؤال که "تاکنون شاهد نبودیم پرونده ترور به مراجع بین‌المللی راه‌ پیدا کند و مورد پیگیری قرار بگیرد و واکنش‌ها در حد مصاحبه و بیانیه بوده است، چرا تا الآن این اتفاق نیفتاده است؟" گفت: در این خصوص معاون بین‌الملل قوه قضائیه گزارش‌های خوبی اعلام کرد و اقدامات خوبی توسط دولت و قوه قضائیه در این مدت در ابعاد داخلی و خارجی صورت گرفته است.

 

وی ادامه داد: در داخل دو پرونده تشکیل شده است؛ یکی حقوقی که با طرح دعوای حقوقی بسیاری از مردم و خانواده شهدا در شعبه 55 دادگاه حقوقی تهران تشکیل شده است و کنار آن پرونده کیفری در دادسرای عمومی تهران تشکیل شده است. 127 نفر از عاملان ترور شهید سلیمانی تحت تعقیب هستند و به 9 کشور از جمله آمریکا نیابت قضائی صادر شده است. تفاهمنامه‌ای بین ایران و عراق است و بر اساس آن کارگروهی تشکیل شده و دو نشست در بغداد و تهران بوده است، در کشور عراق هم پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شده است، در سطح جامعه بین‌المللی هم مکاتبات زیادی از ناحیه مردم و سمن‌ها و مراجع قضائی چه در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و چه سایر مراجع بین‌المللی در وین و ژنو و نیویورک صادر شده است. گزارشگر شورای ویژه شورای حقوق بشر در رابطه با قتل‌های فراقضائی اقدام آمریکا را محکوم کرد.

 

خداییان گفت: به‌دنبال پیگیری جدی‌تری هستیم تا در دیوان بین‌المللی دادگستری با طی مراحل خاص خودش و بر اساس کنوانسیون جلوگیری و مجازات عاملین قتل‌های فراقضائی مصوب 1371 پیگیری لازم صورت بگیرد.

 

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه "پاسخ و موضع قوه قضائیه درباره گزارش حقوق بشری گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران چیست؟"، گفت: حقوق بشر امر مقدس و مشترک بین انسان‌هاست و همه کشورها باید حقوق بشر را رعایت کنند، اما امروزه حقوق بشر تبدیل به یک حربه سیاسی در دست استکبار جهانی است و از آن علیه کشورهایی استفاده می‌شود که می‌خواهند مستقل باشند و نمی‌پذیرند که تحت سلطه استکبار جهانی باشند.

 

خداییان ادامه داد: هر انسانی حق حیات دارد و این حق، ایرانی و غیرایرانی ندارد. شما می‌بینید کسانی که هزاران نفر از مردم ایران اسلامی را به خاک و خون کشیدند امروزه تحت حمایت کشورهای مدعی حقوق بشر هستند. اگر از حقوق بشر استفاده ابزاری نمی‌شود، این چه برخورد دوگانه‌ای است؟ کشورهایی هستند که روزانه صدها نفر از مردم کشوری دیگر را به خاک و خون می‌کشند و کشور دیگری را اشغال کردند و با بمب‌های غربی کشور دیگری را به خاک و خون می‌کشند، کشوری هم مشهور به کودک‌کش است و همین کشورها عضو شورای حقوق بشر هستند.

 

وی اضافه کرد: انتخاب گزارشگر حقوق بشر سیاسی است چون ایران نیازی به گزارشگر ندارد و کشوری است که به‌عکس کشورهایی که رنگ انتخابات را ندیده‌اند مسئولین با رأی مردم مسئولیت می‌گیرند و قوانین آن جزو مترقی‌ترین قوانین حقوق بشری هستند. در برخی کشورها زنان از کمترین حقوق خود حتی رانندگی برخوردار نیستند اما ادعای ضد حقوق بشری علیه آنها نیست و گزارشگر هم برای آنها انتخاب نمی‌شود.

 

سخنگوی قوه قضائیه گفت: شهود گزارشگر ویژه و مستندات آن را ببینید چه‌کسانی است؛ همان کسانی که دستشان به خون مردم ایران آلوده است و 17 هزار ایرانی بیگناه را به شهادت رسانده‌اند. ما حقوق بشر واقعی و اسلامی را می‌خواهیم نه حقوق بشری که برخورد دوگانه توسط کشورهای استکباری با آن صورت می‌گیرد.


مطالب پربازدید سایت

در مناطق کردنشین چه اتفاقی افتاده است؟

حمله حامیان قاسملو به ناموس ایرانی و کرد +فیلم

روایتی از زندگی شهید «منیر سیف»

داستان «منیر» و پدر منیر!

گزارشی از ابعاد پرونده حمید نوری

چرا سوئد در پرونده حمید نوری صلاحیت جهانی ندارد؟

به مناسبت سالگرد شهادت شهید نادر خیر خواه

ترور بخشدار ایران در گیلان!

۱۲ ادله قطعی که صلاحیت سوئد را نقض ‌می‌کند

استهکلم پای‌کار کوموله، منافقین و الاحوازیه

روایتی از جنایات منافقین در دهه شصت

ترور وحشیانه نانوا، کفاش‌ و بنگاهی‌ در ایران

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه در گفتگو با واچ لیست:

اروپا برای بازی خطرناک آلبانی، خود را به دردسر نمی‌اندازد

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در ویژه برنامه «ایران مقتدر»:

خواص و نخبگان باید جنایت‌های منافقین جلاد را برای مردم بیان کنند

جدیدترین مطالب

با محور محور جشنواره هتک حرمت حرم مطهر احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ(ع) و حمله تروریستی ۴ آبان ۱۴۰۱

انتشار فراخوان سوگواره ملی و ادبی شاهچراغ

در دیدار با خانواده شهید حسنعلی پورعیسی

خانواده‌های شهدای ترور سند زنده جنایات تروریستی هستند

با شعرخوانی احمد بابایی

نماهنگ "زخم‌های شاهچراغ"

گزیده ای از سخنان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

نماهنگ "جنایات منافقین"

جانشین قرارگاه منطقه غرب نزاجا اعلام کرد

انهدام 4 تیم تروریستی داعش در غرب کشور توسط ارتش

داده‌نگار تفصیلی شهدای ترور جامعه دانشگاهی ایران منتشر شد

دانشجویان و دانشگاهیان، قربانی تروریست‌ها

از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد

شهدای نوجوان شاهچراغ به روایت «سفر قند»

فرزند شهید فخری‌زاده در مراسم رونمایی از کتاب «شنبۀ آرام»:

پدر و مادرم به یک اندازه در این عزت مجاهدانه سهیم بودند

در نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه اعلام شد؛

آخرین وضعیت پرونده چعب، شارمهد و ترور شهید فخری زاده+فیلم

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاشات و اخلالگران نظم عمومی

دستگیری لیدرهای مرتبط با گروهک منافقین در خوزستان+ فیلم

نشریه آمریکایی فارن‌پالیسی در گزارشی نوشت

منافقین بر اساس توافق آمریکا-اسرائیل در آلبانی مستقر شدند

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان