عاملان ترور سردار سلیمانی باید محاکمه شوند

4by5d1c7dbaf771y1ck 800C450

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نیویورک پرونده ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را مفتوح دانست و گفت: عاملان این اقدام تروریستی علیه قهرمان ملی و قهرمان مبارزه با تروریسم باید محاکمه شوند.

به گزارش هابیلیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،«حسین امیرعبداللهیان» که در نیویورک به سر می برد با تاکید بر اینکه هرگونه حمله علیه ایران با پاسخی سریع و بدون تعلل مواجه خواهد شد در مصاحبه‌ای با شبکه خبری ان بی سی درباره ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده سابق سپاه قدس ایران گفت: ایران در نظر ندارد که این پرونده را مختومه بداند. از نظر ما، این پرونده بسته نمی‌شود. کسانی که عاملان آن بودند و آن اقدام تروریستی را علیه قهرمان ملی و قهرمان ایران در مبارزه با تروریسم انجام دادند، باید محاکمه شوند.

 

همچنین وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از آمادگی قریب‌الوقوع ایران برای بازگشت به مذاکرات هسته‌ای سخن گفت و افزود که، اما دولت آمریکا با ناتوانی در برداشتن تحریم‌های اقتصادی و اعمال تحریم‌های جدید علیه تهران، یک علامت منفی ارسال کرده است.

 

وی ادامه داد: جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا باید از گفته خود در زمینه دیپلماسی با اقدامات مشخص حمایت کند و به ایران نشان دهد که واشنگتن برای بازگشت به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ جدی است.

 

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران افزود: آن‌ها (آمریکایی ها) می‌گویند ما برای بازگشت به اجرای کامل تعهداتمان آماده هستیم، اما هیچ اقدامی برای نشان دادن این موضوع و اثبات اراده واقعی خود به دولت جدید و ملت ایران انجام نمی‌دهند و بدتر آنکه همزمان، تحریم‌های جدیدی را اعمال می‌کنند.

 

امیرعبداللهیان گفت: این به آمریکا مرتبط است که جدیت خود را برای بازگشت به توافق نشان دهد که سه سال پیش دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا از آن خارج شد.

 

وی تاکید کرد: به بیان دیگر، "جو بایدن" رئیس جمهوری آمریکا از رفتار ترامپ در قبال ایران انتقاد می‌کرد و می‌کند، اما در همان حال، همه تحریم‌های که ترامپ علیه مردم ایران بنا کرده است، توسط بایدن به دقت ادامه داده می‌شود.

 

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: اگر آمریکا در پیگیری مذاکرات، جدی بود، چرا اقدامات قاطعی انجام نداد؛ این یک علامت منفی و سیگنالی به ایران است. واقعیت این سال‌ها این است که ما هیچ سودی از برجام دریافت نکرده‌ایم. اکنون در حال ارزیابی گفتگو‌های انجام شده توسط دولت قبلی ایران هستیم و چندین جلسه داشته‌ایم.

 

دکتر حسین امیرعبداللهیان ادامه داد: ما پنجره دیپلماسی و مذاکرات را باز نگه خواهیم داشت و به زودی به مذاکرات باز خواهیم گشت.

 

وی با اشاره به اینکه مذاکرات سازنده‌ای با مقامات آلمان و انگلیس داشته است و در روز جمعه با مقامات فرانسه نیز درباره موضوع هسته‌ای صحبت خواهد کرد، درباره تبادل زندانیان با آمریکا هم گفت: ایران برای تبادل زندانیان با آمریکا آماده بوده، چرا که ما آن را یک مساله انسانی می‌دانیم.

 

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مساله ترور دانشمندان هسته‌ای و اقدامات خرابکارانه در تاسیسات هسته‌ای ایران هم اشاره کرد و با تقبیح اقدامات اسرائیل افزود: ایران آماده است تا در صورت لزوم برای مقابله به مثل به هرگونه حمله علیه امنیت ملی خود اقدام کند.

 

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: در صورت مسجل شدن، ما به سرعت و بدون تعلل در شکل مناسب پاسخ خواهیم داد.


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان