ظریف آمریکا را «تروریست اقتصادی» معرفی کرد

156486716

«سی‌جی‌تی‌ان» تلویزیون انگلیسی زبان چین روز پنجشنبه در گزارشی تحلیلی به سفر وزیر خارج ایران به نیویورک و محدودیت های دیپلماتیک اعمال شده برای وی پرداخته و نوشته است «محمد جواد ظریف» در نیویورک آمریکا را «تروریست اقتصادی» معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، این گزارش می افزاید: «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران که پس از ماه ها تنش با آمریکا برای شرکت در جلسه ای در سازمان ملل متحد در زمینه توسعه پایدار به نیویورک آمده است تحریم های یک جانبه تحمیل شده توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده بر ایران را محکوم کرد و آن را ناعادلانه دانست

ظریف در این نشست گفت مردم ایران در معرض وحشیانه ترین تروریسم اقتصادی قرار گرفته‌اند که به منظور دستیابی به اغراض نامشروع سیاسی، به صورت عامدانه، غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد.

وی افزود: تحریم های غیرقانونی که توسط آمریکا بر ایران تحمیل شده، بزرگترین تهدید در دستیابی ایران و بسیاری از همسایگان آن به اهداف توسعه پایدار است.

تلویزیون چین می افزاید که ترامپ، سال گذشته از توافق برجام به عنوان یک توافق چند ملیتی که در دولت «باراک اوباما» رییس جمهوری سابق آمریکا امضا شد خارج شد آمریکا بعد از خروج از برجام تحریم های گسترده‌ای علیه ایران اعمال کرد، از جمله آنها ممنوعیت صادرات نفت ایران بود ایران نیز یک سال بعد برخی از تعهدات خود ذیل برجام را کاهش داده است.

گزارش می افزاید وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این سئوال که راه کاهش تنش ها با آمریکا چیست تاکید کرده است اگر تحریم ها متوقف شوند می توان موارد دیگر را دنبال کرد.

 


مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان