طومار محاکمه گروهک‌های تروریستی و تجزیه‌طلب امضا شد

3953260

شرکت‌کنندگان در نمایشگاه جنایات گروهک‌های تروریستی و تجزیه‌طلب در خوزستان با امضای طوماری خواهان مجازات تروریست‌ها شدند.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از خبرگزاری مهر، نمایشگاه جنایات گروهک تروریستی حرکة النضال در خوزستان برگزار شد و در اولین روز از این نمایشگاه که با حضور خانواده شهدای ترور این استان همراه بود، طوماری برای محاکمه تروریست‌ها امضا شد.

 

در عنوان این طومار نوشته شده بود «ما مردم خوزستان از هر قومیت، زبان و طایفه‌ای خواهان محاکمه تروریست‌ها هستیم».

 

در این طومار با اشاره به شهادت محمد طاهای چهار ساله خردسال‌ترین شهید ترور حادثه تروریستی ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ اهواز، گفته شده است: «محمد طاها میهمان خوزستان بود و حالا خوزستان مدعی خون او و دیگر شهدای این حادثه تروریستی است».

 

در این طومار آمده است: «استان خوزستان یکی از قدیمی‌ترین سرزمین‌های تمدن بشری است که در حدود شش هزار سال پیش در شوش پدید آمد و از همان زمان در دوره‌های گوناگون تاریخی، مردم این منطقه هر از گاهی در معرض تاخت و تاز بیگانگان قرار داشتند و ایستادگی‌های بی بدیلشان هر بار سیلی محکمی بر صورت بدخواهان ایران بود که اجازه جداسازی این آب و خاک را به دشمنان نداد».

 

در ادامه این طومار بیان شده است: «این سرزمین قهرمان پرور به‌واسطه خاصیت نفت‌خیزش، همواره مورد طمع اجنبی‌ها و به خصوص انگلیسی‌ها بوده است که از همان زمان توطئه شوم تجزیه این استان را از مام میهن در سر می‌پروراندند».

 

همچنین در این طومار آمده است: «مردم خونگرم این منطقه پس از پشت سر گذاشتن حوادث بسیار با پیروزی انقلاب اسلامی، در معرض فعالیت‌های خصمانه صدام قرار گرفتند. در این برهه عراق به نوعی تبدیل به کانون اقدامات تجزیه طلبانه شده بود، تا جایی که با چاپ نقشه‌های جعلی، خوزستان را جدا از ایران نشان می‌داد. در نهایت نیز در ۳۱ شهریور ۵۹ با حمله بعثی‌ها به جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر پاره تن کشور مورد هجوم قرار گرفت».

 

در این طومار یادآور شده است: «اما مردم مقاوم و شهیدپرور خوزستان با ایستادگی بی نظیر خود در برابر دشمن بعثی و هم‌پیمانانش و با نثار خون هزاران شهید همچون بهنام محمودی، محمد جهان‌آرا و علی هاشمی بار دیگر به دنیا ثابت کرد که این خاک تا آخرین قطره خون مردمش در برابر هرگونه تجاوز بیگانه ایستادگی خواهد کرد و هرگز اجازه جدایی حتی یک وجب از این سرزمین را به هیچ فرصت‌طلبی نخواهد داد».

 

در این طومار آمده است: «با پایان جنگ تحمیلی دیری نپایید که گروهک‌های تروریستی با داعیه‌داری تجزیه طلبی و جدایی خوزستان از ایران و با حمایت مالی سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه، اقدام به انواع جنایت‌ها در حق هم‌وطنان خویش کردند و با بمب‌گذاری و اقدامات مسلحانه تنی چند از مردم مظلوم این منطقه را به شهادت رساندند».

 

در این طومار بیان شده است: «این جنایات توسط گروهک تروریستی موسوم به «حرکة النضال» با انفجارهای متوالی در سال ۱۳۸۴ در اماکن عمومی همچون بانک، ادارات دولتی و خطوط انتقال نفت و گاز آغاز گردید و در ادامه در سال ۱۳۹۷ اوج رذالت آن‌ها در رژه نیروهای مسلح در شهر اهواز، با به رگبار بستن افراد شرکت‌کننده در این مراسم و پذیرش وقیحانه آن در شبکه ای منتسب به سعودی‌ها بر همگان آشکار شد. این جنایت ددمنشانه باعث پرپرشدن تعداد زیادی از افراد حاضر و کودک خردسالی به‌نام محمد طاهای ۴ ساله گردید که قلب هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد».

 

در این طومار تأکید شده است: «لذا ما امضاکنندگان این طومار، ضمن محکومیت شدید هرگونه اعمال تجزیه طلبانه و تروریستی به خصوص جنایات گروهک تروریستی حرکة النضال، از قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران و ریاست محترم آن، خواستار اشد مجازات برای سرکردگان این گروهک تروریستی که دستشان به خون مردم مظلوم و بی‌دفاع این سرزمین آلوده است، می‌باشیم».

 

در این طومار گفته شده است: «امیدواریم مسئولان امر، با برخورد قاطع با این جنایت‌کاران تروریست که بویی از انسانیت نبرده‌اند، مانع پایمال شدن خون شهدا شده و با پیگیری‌های بین‌المللی مانع زندگی و تردد راحت این افراد در کشورهای اروپایی مدعی حقوق بشر گردند و با دستگیری و محاکمه آن‌ها مرهمی بر آلام خانواده شهدا باشند».

3953436


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان