صلحی برای افزایش خشونت

Daeesh

بالماسکه قرارداد امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی، بیش از آن که قراردادی برای صلح باشد، هم‌پیمانی رسمی میان دولت‌های حامی تروریسم با رژیمی است که بنیانش بر ترویج خشونت و وحشت بنا شده است. در این میان واسطه‌گری آمریکا برای این قرارداد که تروریسم بخشی از راهبرد این دولت در عرصه بین‌المللی است، نشان دهنده آینده‌ای تاریک برای منطقه و حتی جهان است.

 

سیاست چند دهه گذشته کشورهای مرتجع حاشیه جنوبی خلیج فارس در حمایت از گروه‌های بنیادگرا و به ویژه در یک دهه گذشته در عراق و سوریه، به روشنی حاکی از آن است که خشونت بخشی از راهبرد این شیخ‌نشین‌ها در نیل به اهدافشان است.

 

از آن طرف رژیم صهیونیستی نیز کارنامه سیاهی در ترور شخصیت‌های مختلف دارد. از رهبران گروه‌های مقاومت فلسطینی گرفته تا دانشمندان هسته‌ای در ایران و بسیاری از کشورهای منطقه.در این میان واسطه‌گری ایالات متحده نیز قابل توجه است. دولت آمریکا اگرچه تا پیش از ترور شهید سلیمانی تلاش داشت با استفاده از گروه‌های نیابتی از حربه تروریسم استفاده کند، اما با ترور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اعلام کرد که تروریسم بخشی از راهبرد این دولت برای تحقق اهدافش در عرصه جهانی است.

 

از آن جایی که قرارداد صلح میان امارات و رژیم صهیونیستی، در تمامی شقوق سیاسی، اقتصادی، فناوری و حتی امنیتی است، از این پس باید منتظر هم‌افزایی این دولت‌ها در بهره‌گیری از ابزار خشونت و تروریسم باشیم.

 

چراکه سران این دولت ها به استمرار سیاست موسوم به هرج و مرج سازنده (که از سوی کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه وقت دولت جرج بوش پسر ارائه و در عمل موجبات خرابکاری و ویرانی را در سراسر غرب آسیا و شمال آفریقا در قالب پروژه هایی همچون بهارعربی و پروژه تکفیری موجب شد) کمک  می‌کنند و به آن دوام می‌بخشند.

 


مطالب پربازدید سایت

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده؛ پژوهشکده تاریخ معاصر

منافقین فاسد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

سپاه از نمادهای مبارزه با تروریسم در منطقه است

مصطفی خدابخشی؛ ایران آنلاین

تروریسم دولتی رو در روی سپاه

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان