«صدای آمریکا» مالیات آمریکایی‌ها را خرج تبلیغ برای یک فرقه تروریستی می‌کند

AP 17324502480205 Crop 1565295428دانیل لاریسون می‌نویسد حمایت از گروهک منافقین توسط یک رسانه که با بودجه دولتی اداره می‌شود، بسیار نگران کننده است و نشان می دهد که صدای آمریکا رسالت خود را در مقام یک رسانه که همان انعکاس اخبار واقعی می‌باشد، رها کرده، در عوض دستورالعملی سیاسی را برای تغییر رژیم در ایران در پیش گرفته است.

نشریه آمریکایی امریکن کانسروتیو در یادداشتی، نفوذ حامیان منافقین را در بخش فارسی «صدای آمریکا» بررسی کرده است.

به گزارش سرویس بین‌الملل هابیلیان، دانیل لاریسون، سرمقاله‌نویس ارشد امریکن کانسروتیو در یادداشتی به بررسی گزارش پایگاه آمریکایی اینترسپت درباره استحاله بخش فارسی شبکه صدای آمریکا به بلندگوی تندروهای آمریکایی و حامیان منافقین پرداخته است.

لاریسون در بخشی از یادداشت خود به اذعان پایگاه اینترسپت به پوشش گسترده اخبار منافقین در بخش فارسی صدای آمریکا اشاره می‌کند. اینترسپت در گزارش خود نوشته بود: «برای مثال، اخبار سازمان مجاهدین خلق را در حجم زیاد و به‌نحوی که به کام این گروه خوش بیاید، پوشش می‌دهند. این درحالی است که این گروه تقریباً هیچ پایگاهی در داخل ایران ندارد، کارنامه‌اش آکنده از اقدامات تروریستی است  و براساس اسناد و و روایات مستدل، یک فرقه به حساب می‌آید.»

دانیل لاریسون در بخش دیگری از یادداشت خود، به اظهارنظر یکی از کارکنان صدای آمریکا درباره ارتباط حامیان گروهک منافقین با بخش فارسی این شبکه اشاره می‌کند. این فرد که به‌شرط ناشناخته‌ماندنْ با اینترسپت مصاحبه کرده است، درباره پخش رپرتاژ آگهی‌های منافقین در صدای آمریکا چنین اظهار می‌کند: «بخش فارسی صدای آمریکا برای اولین بار در چند دهه گذشته در نقش بازوی رسانه‌ای مجاهدین عمل می‌کند و تجمعات و مراسم آن‌ها را به صورت زنده و لحظه‌به‌لحظه پوشش می‌دهد.»

لاریسون همچنین به اذعان نویسنده اینترسپت به اقدام بخش فارسی صدای آمریکا در انتشار چندین مقاله حمایت‌آمیز از گروهک منافقین به‌قلم شخصی به نام «حشمت علوی» اشاره می‌کند. به‌گفته این نویسنده، صدای آمریکای فارسی در حالی اقدام به این کار کرده که حشمت علوی یک شخصیت جعلی است که بنابرافشاگری اینترسپت در ماه ژولای، یک تیم چندنفره از واحد سایبری منافقین مستقر در کمپ این گروهک در آلبانی، مشغول تولید محتوا با نام وی هستند.

دانیل لاریسون می‌نویسد حمایت از گروهک منافقین توسط یک رسانه که با بودجه دولتی اداره می‌شود، بسیار نگران کننده است و نشان می دهد که صدای آمریکا رسالت خود را در مقام یک رسانه که همان انعکاس اخبار واقعی می‌باشد، رها کرده است و در عوض دستورالعملی سیاسی را برای تغییر رژیم در ایران در پیش گرفته. به‌اعتقاد لاریسون، آدم وقتی می‌شنود یک فرقه تمامیت‌خواه که دستش به خون آمریکایی‌ها آلوده است، توسط شبکه‌ای که با بودجه دولتی آمریکا اداره می‌شود، پوشش خبری داده می‌شود، حقیقتاً حالش بد می‌شود. لاریسون می‌نویسد خود این واقعیت که بعضی روزنامه‌ها برای منافقین «رپرتاژ آگهی» پخش می‌کنند، به‌اندازه کافی منزجزکننده است، اما کاری که صدای آمریکا می‌کند، حتی از آن هم بدتر است. وی می‌افزاید مالیات آمریکایی‌ها صرف حمایت از سازمانی مخوف می‌شود که با اعضای خود بدرفتاری می‌کند و تا همین چند سال پیش در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داشت.

سرمقاله‌نویس ارشد امریکن کانسروتیو معتقد است رویه‌ای که بخش فارسی صدای آمریکا و برخی دیگر از رسانه های ایالات متحده در پیش گرفته‌اند، بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر برای معرفی فرقه منافقین در جایگاه «بدیل» برای دولت ایران است؛ بی‌توجه به‌این‌که سوابق شنیع این گروه و این‌که پایگاهی در داخل ایران ندارد. به اعتقاد دانیل لاریسون، باوجود حمایت برخی مقامات سابق آمریکا، خصوصاً برخی از همکاران بلندپایه ترامپ ازجمله مشاور فعلی امنیت ملی وی، از منافقین، متأسفانه جای تعجب ندارد که بخش فارسی صدای امریکا طرفدار این گروه شود، همان‌طور که طرفداری آن از ترامپ عجیب نیست.  دانیل لاریسون در انتها می‌نویسد تاوقتی‌که خواسته مسئولین شبکه صدای آمریکا جلب حداکثری رضایت دولت ترامپ باشد، طبیعی است که تصور خواهند کرد هرچه بیشتر از منافقین و تغییررژیم در ایران دفاع کنند، برای آن‌ها بهتر خواهد بود.

 

  

 

 

 


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان