شهید سید محمد جواد علوی

شهید در دوران تهاجم بی امان فرهنگی دشمن قدم در میدان مبارزه نهاد و در فعالیت های مختلف فرهنگی نقش فعال داشت . ایشان یکی از اعضای اصلی تشکیل دهنده مجمع فرهنگی-مذهبی شهید آوینی بود

Alavi

فرزند: سید احمد

 

ولادت:۱۳۶۱_لامرد

 

شهادت:87/۱/24

 

زندگی نامه

شهید سید محمد جواد علوی در1361/۸/16در محله تراکمه سفلی در خانواده ای مذهبی از سادات جلیل القدر علوی دیده به جهان گشود. پس از سپری شدن دوران شیرین کودکی راهی مدرسه شد تا الفبای رشد و کمال را طی کند .تحصیلات خود را تا پایان مقطع دبیرستان و اخذ مدرک دیپلم ریاضی با موفقیت ادامه داد . ایشان در امتحان ورودی حوزه علمیه شرکت کرده و قبول شدند.اما از انجا که پدر ایشان بر اثر بیماری شدید توان انجام کار را نداشت و خانواده به حضور ایشان در خانه نیاز داشتند تصمیم گرفت با خدمت به پدر رضایت مولایش مهدی -عجل الله تعالی فرجه شریف -را در پیش گیرد.شهید سید محمد جواد با اینکه از جهت مالی اوضاع مناسبی نداشت قسمتی از درامد خود را در به عهده گرفتن سرپرستی چند تن از افراد فقیر و مستمند صرف می کرد.

شهید در دوران تهاجم بی امان فرهنگی دشمن قدم در میدان مبارزه نهاد و در فعالیت های مختلف فرهنگی نقش فعال داشت . ایشان یکی از اعضای اصلی تشکیل دهنده مجمع فرهنگی-مذهبی شهید آوینی بود و مسولیت برگزاری مجالس فرهنگی و مذهبی و اعیاد و عزاداری را بر عهده داشت ایشان همچین در مراسم عزاداری و اعیاد اهل بیت عصمت و طهارت - علیه السلام -به مداحی می پرداختند . سید جواد همچون جد بزرگوارش حضرت علی -علیه السلام - آرزوی شهادت داشت و به عشق شهادت در راه خدا زنده بود . هدف از رفتن به هیئت و مراسم های عزاداری این بود که حسینی زندگی کند وحسینی از این دنیا برود و چه خوب این خواسته اش مستجاب شد . سرانجام در 87/1/24 در حسینیه سید الشهداءشیراز- دستان آلودۀ منافقین به سر کردگی امریکای جنایتکار از آستین بیرون امد و سید محمد جواد علوی در حالی که از غم مولایش حسین -علیه السلام -چشمانی اشکبار و بر لب ذکر یا حسین داشت ،بر اثر آتش فنتنه دشمنان دین خدا ،به آرزوی دیرینه خود رسید . سر بر دامان مولایش حسین -علیه اسلام- نهاد و به خیل عاشوراییان پیوست.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9709207&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان