شهید سلیمانی الگوی جهانی مبارزه با تروریسم است

08 269636

محسن لبیب در وبینار «شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و مبارزه علیه تروریست جهانی» که به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در اندونزی برگزار شد، گفت: شهید سلیمانی نمونه و الگوی جهانی مبارزه با تروریسم است.

به گزارش هابیلیان، به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و یارانشان به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا و با همکاری اتاق ایران دانشگاه اسلامی دولتی رادن فتاح پالمبانگ، گروه ادبیات غرب آسیای دانشگاه حسن الدین ماکاسار و مؤسسه روشنفکر جوگجاکارتا، وبینار «شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و مبارزه علیه تروریست جهانی» برگزار شد.

در این وبینار، کیکی میکائیل، استاد سیاست اسلامی دانشگاه رادن فتاح پالمبانگ مجری و مدیر برنامه، اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های مختلف اندونزی به بررسی شخصیت والای شهید سلیمانی و ولایتمداری ایشان پرداختند و بر لزوم الگوگیری از ایشان تأکید کردند.

محمدرضا ابراهیمی، رایزن فرهنگی کشورمان در جاکارتا به بیان مباحثی پیرامون تشکیل و اقدامات داعش، انگیزه ترور سردار دل‌ها، ابومهدی المهندس و یارانشان، نقش و جایگاه حاج قاسم در ایجاد محور مقاوت و احیای روحیه انقلاب و ابعاد وی پرداخت.

روحیه ایثار و فداکاری در رفتار حاج قاسم مثال زدنی است

در ادامه، محسن لبیب، نویسنده و فارغ‌التحصیل دانشگاه شریف هدایت الله جاکارتا، گفت: این برنامه بسیار عظیم است، چرا که به یاد کسی است که مبارزه، روحیه قهرمانی و فداکاری او بسیار بزرگ و مثال زدنی است. هدف این است که بتوانیم از عظمت شان در مبارزاتمان الگو بگیریم.

وی افزود: شهید سلیمانی شخصی چند بعدی بود؛ یک استراتژیست، دیپلمات زبر دست و کارکشته، مبارز، و عارف که از نوجوانی خود را قبل از همه چیز، ساخته بود و به بندگی مشغول بود.

999

لبیب اظهار داشت: حاج قاسم از حضرت امام خمینی(ره) که موفق شد انقلاب اسلامی را منحصر به فرد و متفاوت از سایر انقلاب موجود در جهان به وجود آورد، الگو گرفت. امام(ره) معتقد بود اسلام در همه برنامه‌های زندگی بشری حضور دارد و اسلام تنها در مساجد و محراب‌ها نیست، اسلام جهان بینی است در مقابل مقتضیات زمان و می‌تواند به انتقادات بی‌دینداران و شبهات آنان، پاسخ قانع کننده‌ای ارائه دهد.

وی تصریح کرد: برای کمرنگ کردن تأثیر انقلاب بر امت اسلامی، چهره‌هایی به ظاهر مسلمان مانند اسامه با گروه القاعده خود توسط آمریکا، اسرائیل و همدستان آنها ایجاد شدند. گروه تروریستی جدیدی بنام داعش را ایجاد و مسلح کردند و امت اسلامی را به تفرقه انداختند. اما تلاش آنها هرگز به سرانجام نرسید.

این نویسنده اندونزیایی ادامه داد: پس از حضرت امام(ره)، رهبر معظم انقلاب راه ایشان را ادامه داده است و توانسته وظایف و چالش‌های بسیار بزرگ و سنگینی، چه مسایل جهان اسلام و چه مشکلات کشور بر عهده بگیرد.

وی تأکید کرد: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله العالی) همانند حضرت امام(ره) موفق به تولید کادرهای عالی از جمله شهید رجایی، بهشتی، مطهری شد و کادر بی نظیری چون سردار شهید سلیمانی را که نه تنها دارای استراژی بود، بلکه از تمام ابعاد مثبت بشریت برخوردار بود، به ارمغان آورده است.

888

لبیب خاطرنشان کرد: کسی نمی‌تواند حتی پس از شهادت این شهید دلاور آزادانه در رسانه‌ها صحبت کند و خیلی‌ها مانع گسترش تأثیر شهید سلیمانی هستند.

وی در پایان سخنانش، به بررسی ابعاد شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت و گفت: شهید سلیمانی نمونه و الگوی جهانی مبارزه با تروریسم است.

بنابر اعلام این خبر، این وبینار از طریق نشانی اینترنتی   https://www.youtube.com/watch?v=wmGWeQUJwQ4&t=15s به صورت زنده در یوتیوب پخش شد.


جدیدترین مطالب

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

پنج نکته درباره آزادی حمید نوری

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسین انتظاریان

شهیدی که خواب شهادتش را دیده بود

مطالب پربازدید بخش خبر

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان