شهید امیر عباس بخشی مؤخر

Bakhshi Moakhar

شهریور ماه 1340 در خانواده ای مذهبی و متوسط در تهران متولد شد . از نوجوانی استعداد و هوش خود را با پرداختن به کارهایی از قبیل نجاری و دوزندگی ابراز نمود و پس از دوران راهنمایی به هنرستان راه یافت و در جهت ادامه تحصیلات خود تلاش نمود. وی هم زمان با اوج گیری مجدد نهضت اسلامی همراه با سایر دانش اموزان پر شور و آگاه به صفوف متحد و یکپارچه مردم مسلمان و بپاخاسته کشانده شد و در همین دوران در جریان برگزاری یکی از راهپیمایی های ضد طاغوتی از ناحیه پا مورد اصابت گلوله دژخیمان قرار گرفت و مجروح شد، ولی بلافاصله پس از بهبودی همچنان به مبارزه با رژیم منفور و وابسته ستمشاهی ادامه داد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حالی که برادر بخشی موفق به اخذ مدرک دیپلم فنی شده بود ، داوطلبانه و مشتقانه به خدمت کمیته انقلاب اسلامی منطقه 4 در آمد و به حفظ دستاوردهای انقلاب و پاسداری از ارزش های والای آن پرداخت . با آغاز جنگ تحمیلی با دشمن بعثی – صهیونیستی ، برادر کوچکتر وی همراه با نیروهای بسیج به جبهه نبرد نور علیه ظلمت شتافت و پس از مدتی به شرف شهادت نائل گردید که این خود نقطه عطفی در زندگی او به شمار آمد و تحول شگرفی را در روحیه اش ایجاد نمود .

شهید امیر عباس بخشی جوانی آرام ، صادق و درستکار بود و همواره با توجه و خلوص نیت به نماز می ایستاد و با حالتی روحانی و عرفانی به عبادت مشغول می شد و نزدیکان خود را به انجام فرایض و عمل به احکام اسلامی و محبت اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) و پیروی از امام امت ، خمینی بت شکن دعوت می نمود .

وی پس از شهادت برادر کوچکتر ، لحظه ای آرام نبود و در تلاش برای لقاء الله و دیدار برادر به سر می برد . او ضمن تشرف به مشهد مقدس از درگاه علی بن موسی الرضا (ع) طلب کرده بود که او هم نیز مانند برادرش در راه خدا به شهادت برسد.

دوم مرداد ماه هم زمان با روز برگزاری انتخابات دومین دوره ریاست جمهوری اسلامی ، امیر عباس بخشی مؤخر و 2 تن دیگر از برادران پاسدار به منظور حفظ انتظامات شهر به گشت اعزام می شود که در حوالی خیابان شهید دستجردی مورد سوء قصد ناجوانمردانه منافقین تروریست قرار گرفته و در جریان توطئه به رگبار بسته شدن واحد گشت از پشت سر ، مورد اصابت گلوله قرار می گیرد .

پزشکی قانونی پس از معاینه جسد مطهر وی نظر خود را چنین اعلام می کند:

" ... در معاینه علائم زیر مشخص است : 1) سوراخ ورودی گلوله با مشخصات حلقه سائیدگی و پاک شده به قطر تقریبی 8 میلیمتر در ناحیه پشت گوش چپ ، 2) سوراخی نامنظم و بزرگ در پشت گوش راست محل خروج گلوله است . 3) زخمی بر روی انگشتان .... علت مرگ اصابت گلوله به سر است .. "

سرانجام دعای وی در بارگاه ثامن الائمه (ع) ، در پیشگاه خدا مورد قبول و اجابت قرار می گیرد و او به آرزوی قلبی خود می رسد و خونش با خون شهدای جبهه جنگ علیه کفار متجاوز بعثی و خصوصاً خون برادر کوچکش پیوند می خورد و همچون سیلی خروشان بنیان استکبار جهانی را به لرزه در می آورد و مزدوران شرق و غرب را به رسوایی و نابود یبیشتر می کشاند و شجره طبیه نظام جمهوری اسلامی ایران را بارور می سازد .

مزار شهید : بهشت زهرا ، قطعه 24 ، ردیف 87 ، شماره  9


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9931933&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان