سومین نشست تاریخ شفاهی ترور در ایران برگزار شد

01107

سومین نشست تاریخ شفاهی ترور با حضور سید محمدجواد هاشمی نژاد دبیرکل بنیاد هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور)، دکتر جواد منصوری (اولین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) و سردار یوسف فروتن ( اولین سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) با موضوع شورش مسلحانه منافقین در ۳۰ خرداد ۶۰ ، برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان سید محمد جواد هاشمی نژاد در ابتدای این نشست به تشریح وضعیت انقلاب اسلامی در دهه شصت و اقدامات گروهک‌ها به خصوص سازمان نفاق پرداخت.

103006

دبیرکل بنیاد هابیلیان تعداد افرادی که توسط منافقین در کشور به شهادت رسیدند، 12 هزار نفر و تعداد شهدای ترور را هم 17 هزار نفر اعلام کرد.

وی با اشاره به اقدامات منافقین از گذشته تا به امروز گفت: اکنون سعودی‌ها در کنار این گروهک قرار دارند و دروغ هایی را منتشر می‌کنند که مورد استناد آمریکایی‌ها قرار می‌گیرد.

هاشمی نژاد با رد ادعای مرگ مسعود رجوی خاطرنشان کرد: مسعود رجوی را مخفی کرده‌اند و مریم رجوی را به عنوان نفر اول سازمان معرفی کرده‌اند تا کارنامه سیاه خود را بتوانند پنهان کنند و در جامعه بین المللی چهره خود را موجه نشان بدهند.

وی افزود، هدف از تشکیل دبیرخانه بازخوانی دهه 60 را حرکتی در مقابل پنهان کردن کارنامه سیاه منافقین دانست و گفت: تلاش می‌کنیم، چهره حقیقی این گروهک تروریستی را به مردم ایران و جهان نشان بدهیم.

004

در ادامه این نشست جواد منصوری اولین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که خاطرات وی در کتاب‌های سال‌های بی‌قرار و خاطرات یک دیپلمات منتشر شده است، گفت: منافقین قبل از انقلاب و در زندان، خود را تنها آلترناتیو رژیم می‌دانستند. محمدرضا سعادتی از اعضای مرکزی سازمان پیش از پیروزی انقلاب به روحانیون گفت که به امام بگویید دولت تشکیل ندهد و ما با آن مخالفت خواهیم کرد. دولت باید برای ما باشد.

120403

منصوری تصریح کرد؛ من از وقتی که بنی صدر، قطب زاده و... در کنار امام قرار گرفتند، گفتم که اینان عامل سیا هستند. در دی ماه 57 نیز درباره خوی وحشی‌گری منافقین و مبانی فکری آنان با شهید بهشتی صحبت کردم. به ایشان گفتم اگر در آینده شیرخوارگاهی به آتش کشیدند تعجب نکنید.

اولین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص شورای انقلاب گفت: من نسبت به ترکیب شورای انقلاب مخالف بود.

وی با اشاره به ماجرای پسر آیت الله طالقانی و سفر آیت الله طالقانی به شمال گفت: اولین ضربه آنان به نظام، همین ماجرا بود که البته به طور کامل موفق نشدند.

005

منصوری به ماجرای دستگیری سعادتی به جرم جاسوسی برای شوروی هم اشاره کرد و گفت: من اخیر اسناد سعادتی را دیدم. خیلی عجیب بود. دستگاه‌ها باید اسناد سال‌های دهه شصت را منتشر کنند. یکی از نامه‌های سعادتی به شوروی این بود که شما راه نفود به آیت الله خمینی را به ما آموزش بدهید.

جواد منصوری بیان داشت: متاسفانه مسئولان درجه اول کشور نسبت به منافقین بی‌تفاوت بودند و هر کاری هم می‌خواستند انجام می‌دادند. دولت موقت هم کاری به آنان نداشت. با ریاست جمهوری بنی صدر، گروه های مبارز به ابتکار مجاهدین خلق حول بنی صدر گرد آمدند. 

وی ادامه داد: بنی صدر در 17 شهریور 59 به صدام گرا داد. بنی صدر در ماجرای طبس و کودتای نقاب نقش داشت و در برابر هر اقدامی برای مقابله با جنگ کوتاهی کرد. منافقین با آغاز جنگ به جبهه‌ها رفتند، اسلحه و خبر جمع کردند که خبرها را از طریق سفارت‌های کویت و انگلستان به عراق دادند.

منصوری به سخنرانی بنی صدر در عاشورای 59 اشاره کرد و گفت: بنی صدر در جلسه خصوصی گفت که یکی دو سال صبر می‌کنیم و امام فوت می‌کند. 14 اسفند 59 در سالمرگ دکتر مصدق که هیچ رابطه ای با انقلاب ندارد، بنی صدر صحبت کرد و آن درگیری ها را به وجود آورد. او به شخصیت های ارزشی حمله کرد.

وی افزود: من مرداد سال 59 پیش بینی کردم که بنی صدر سال آینده فرار می کند، به پاریس می رود و دولت در تبعید تشکیل می دهد. به دیوان عالی قضایی هم هشدار دادم که مسئولان ممنوع الخروج شوند، اما توجهی نشد.

منصوری آغاز براندازی نظام را پس از سفر رجوی به فرانسه و بازگشت به ایران دانست و گفت: بنی صدر جلسه ای از قصد خود برای کودتا گفت که با مطلع شدن امام، وی از فرماندهی کل قوا برکنار شد.

وی انفجار حزب و دفتر نخست وزیری را با خط دهی سیا دانست و کشمیری را هم عامل سیا دانست.

002

یوسف فروتن اولین سخنگوی سپاه که در دوران دانشجویی در آلمان با منافقین و اعضای آن آشنایی پیدا کرده بود، گفت: من از علاقه مندان اعضا و سازمان بودم، اما از وقتی که اسلام را کنار گذاشتند، دیگر به آنان علاقه ای نداشتم.

وی خاطرنشان کرد: ترورهای سازمان براساس طرح سیای آمریکا بود. منافقین اسلحه و پول خود را با غارت ارتش و اموال به جامانده پهلوی به دست آورد. نمونه ای از آن را در بنیاد پهلوی خودم حضور داشتم. در سازمان جغرافیایی نیز از 11 گاوصندوق میکروفیلم های عکس هوایی دزدیدند که سعادتی به شوروی داد.

منصوری هم در این رابطه گفت: آقای لاهوتی از سپاه به ارتش نامه می نوشت که به دو فرزندش که عضو نافقین بودند، اسلحه بدهند.

فروتن گفت: سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در برابر سازمان مجاهدین خلق شکل گرفت. 

010102

وی افزود: من با بنی صدر پیش از انقلاب اختلاف داشتم. حرف های بنی صدر با عملش متفاوت بود. بنی صدر سه بار حکم اخراج بنده، محسن رضایی و محمدزاده را از سپاه داد. بنی صدر از اول مشکل داشت و در سه کودتا نقش داشت.

فروتن در خصوص نفوذ منافقین در سپاه گفت: ما سپاه های استانی را بازسازی کردیم. آن موقع فرمانده سپاه لرستان بودم که سر این قضیه در سپاه درود شهید دادیم. البته نفوذ تنها در سپاه نبود و در بیشتر نهادها بود. در دفتر طالقانی و منتظری هم نفوذ داشتند. من درباره مهدی هاشمی چند بار هشدار دادم، اما توجهی نشد.

 

 

 


مطالب پربازدید بخش اخبار

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

وزیر اطلاعات در گفتگویی تفصیلی با رسانه KHAMENEI.IR خبر داد

بازداشت 100 عنصر وابسته به منافقين و 150 عنصر وابسته به گروه‌های تروريستی

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تبیین کرد

عملیات سپاه علیه تروریست‌ها منطبق با قواعد بین الملل بود

مطالب پربازدید سایت

گزارشی از ابعاد پرونده حمید نوری

چرا سوئد در پرونده حمید نوری صلاحیت جهانی ندارد؟

به مناسبت سالگرد شهادت شهید نادر خیر خواه

ترور بخشدار ایران در گیلان!

۱۲ ادله قطعی که صلاحیت سوئد را نقض ‌می‌کند

استهکلم پای‌کار کوموله، منافقین و الاحوازیه

روایتی از جنایات منافقین در دهه شصت

ترور وحشیانه نانوا، کفاش‌ و بنگاهی‌ در ایران

روایتی از جنایات منافقین در دهه شصت

«پاسدارکُشی» با عملیات واحدهای موتوری!

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه در گفتگو با واچ لیست:

اروپا برای بازی خطرناک آلبانی، خود را به دردسر نمی‌اندازد

فرزند شهید «ابوالفضل پیرزاده»:

افتخار می‌کنم که فرزند یک معلم شهید ترور هستم

محمد سلحشور؛ روزنامه وطن امروز

این تروریسم است

جدیدترین مطالب

با محور محور جشنواره هتک حرمت حرم مطهر احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ(ع) و حمله تروریستی ۴ آبان ۱۴۰۱

انتشار فراخوان سوگواره ملی و ادبی شاهچراغ

در دیدار با خانواده شهید حسنعلی پورعیسی

خانواده‌های شهدای ترور سند زنده جنایات تروریستی هستند

با شعرخوانی احمد بابایی

نماهنگ "زخم‌های شاهچراغ"

گزیده ای از سخنان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

نماهنگ "جنایات منافقین"

جانشین قرارگاه منطقه غرب نزاجا اعلام کرد

انهدام 4 تیم تروریستی داعش در غرب کشور توسط ارتش

داده‌نگار تفصیلی شهدای ترور جامعه دانشگاهی ایران منتشر شد

دانشجویان و دانشگاهیان، قربانی تروریست‌ها

از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد

شهدای نوجوان شاهچراغ به روایت «سفر قند»

فرزند شهید فخری‌زاده در مراسم رونمایی از کتاب «شنبۀ آرام»:

پدر و مادرم به یک اندازه در این عزت مجاهدانه سهیم بودند

در نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه اعلام شد؛

آخرین وضعیت پرونده چعب، شارمهد و ترور شهید فخری زاده+فیلم

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان