تلاش‌ منافقین برای سوءاستفاده از شیوع ویروس کرونا

روایت بعیدی‌نژاد از تلاش‌ جریان‌های معاند نظام برای سوءاستفاده از شیوع ویروس کروناسفیر کشورمان در لندن هشدار داد که شبکه سازمان منافقین و جریانهای معاند جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با طراحی یک سیاست خبری و‌ رسانه‌ای بسیار مزوّرانه می‌خواهند به‌خیال خام خود، مردم و افکار عمومی را در یک بن‌بست فکری قرار دهند.

«حمید بعیدی‌نژاد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن روز سه‌شنبه در یادداشتی تأکید کرد که جریان‌های معاند جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور سعی دارند با بهره‌گیری از یک سیاست خبری و رسانه‌ای مزورانه، موضوع شیوع ویروس کرونا را به ابزاری برای به بن‌بست کشاندن افکار عمومی در ایران تبدیل کنند.

بعیدی‌نژاد در این یادداشت نوشت:

«شبکه سازمان منافقین و جریانهای معاند جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با طراحی یک سیاست خبری و‌ رسانه‌ای بسیار مزوّرانه می‌خواهند به‌خیال خام خود، مردم و افکار عمومی ما را در یک بن‌بست فکری قرار دهند. اعضای سازمان منافقین و شبکه‌های معاند از طرفی در چند روز اول ابتلای کشور به ویروس کرونا که هنوز نیازی به سازماندهی دریافت کمکهای پزشکی بین‌المللی و خرید اقلام فوری از کشورهای خارجی مطرح نبود، مرتب تبلیغات سازماندهی‌شده‌ای را طراحی کرده بودند که القا نمایند که نظام از یک‌طرف در انزوای بین‌المللی قرار دارد که کشوری حاضر به ارسال کمکهای فوری به ایران نیست و اما از طرف دیگر، حتی در موارد مشخص هدایا و کمکهای خارجی در دسترس هم، کشور تمایل دارد حتی به‌قیمت از دست رفتن جان مردم، همین موارد کمکهای اهدایی کشورهای غربی را رد کند.

اما در مرحله دوم افزایش تلاشهای سازماندهی‌شده کشور برای کاهش ابتلای عموم مردم به ویروس کرونا و از جمله آمادگی جذب کمکهای سازمان بهداشت جهانی، کمکهای اهدایی کشورهای خارجی و همچنین تلاش کشور برای خرید اقلام مورد نیاز پزشکی از خارج از کشور، همان جریان، کمپینی را شروع کرده‌اند که تجهیزات خارجی آلوده هستند و کشور نباید به‌هیچ‌وجه به سلامت اقلام پزشکی خارج از ایران اعتماد کند.

این روزها هر روز هزاران توئیت و اطلاعات مجعول توسط منافقین با این مفهوم مشترک تولید می‌شود که اقلام پزشکی خارجی آلوده هستند و مردم باید از استفاده از این اقلام خودداری کنند. همین جریان با راه‌اندازی هشتگهایی در فضای مجازی تحت عنوان «کیت‌های آلوده» با پروفایل دینی ــ مذهبی و یا شخصیتهای فداکار و شهید نظام، سعی در انحراف افکار عمومی دارند. برخی از افراد در فضای مجازی نیز ممکن است تحت تأثیر پیام‌های حماسی این جریانات مشکوک قرار گیرند و ناآگاهانه با پیام آنها همدردی کنند، اما هدف اصلی این تبلیغات ایجاد بی‌اعتمادی بین مردم و مسئولین نظام می‌باشد.

بی‌شک سیاست اصلی کشورمان افزایش توان و تولید داخلی تجهیزات پزشکی و کیتهای تشخیص توسط نیروهای کارآمد و‌پرتوان سربلند کشورمان می‌باشد، اما همزمان، برای تقویت و تجهیز نظام بهداشتی و پزشکی فوری کشور به تجهیزات و اقلام پزشکی لازم، کشورمان با اعمال و رعایت تمامی استانداردهای ایمنی لازم، این اقلام لازم را از منابع مورد اعتماد تهیه و برای سلامت مردم عزیزمان به‌کار خواهد گرفت.»


مطالب پربازدید سایت

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان