سردار سلیمانی منحصر به جهان اسلام نیست بلکه متعلق به جهان انسانیت است

202001106440820399دیپلمات اسبق کشورمان گفت: سردار سلیمانی فقط متعلق به جهان اسلام نیست زمانی که منطقه را از تروریست پاکسازی می‌کند مرتبط با انسانیت و تمام انسان‌ها چه مسلمان و چه غیر مسلمان است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل از مشرق، محسن پاک آئین کارشناس ارشد روابط بین‌الملل و دیپلمات با سابقه کشور در برنامه ققنوس: رادیو مقاومت گفت: عوامل مختلفی در جوامع مختلف سبب ایجاد وحدت و همدلی می‌شوند که در ایران چند عامل اصلی در داخل کشور برای وحدت و اتحاد وجود دارد ایدئولوژی که همان اسلام است و رهبری که همه زیر چتر رهبری در حال فعالیت هستند و این دو خصیصه ویژگی است که شهید سلیمانی از این دو ویژگی کاملا برخوردار بود.

 

وی ادامه داد: سردار سلیمانی یک انسان مسلمان پاک باخته معتقد به وحدانیت خدا و همه کارهای خود را برای رضایت خداوند انجام می‌داد و هیچ گاه وارد هیچ جناح و  گرایش‌های مختلف نشد و در واقع نگاهی که وی به منافع ملی داشت برگرفته از این نگاه ایدئولوژی بود مطلب دوم اعتقاد به رهبری بود وی خود را مطیع رهبر می‌دانست و می‌دانست که امام و رهبری چتری هستند برای وحدت نظام.

 

کارشناس ارشد روابط بین‌الملل اظهار کرد: این دو عامل مهم وحدت یعنی ایدئولوژی و رهبری تاثیر زیادی بر سردار سلیمانی داشتند تا خود نیز عامل مهمی برای وحدت باشد.

 

پاک آیین افزود: سردار سلیمانی در کنار فرماندهی خود یک رهبر بود در کنار رهبر معظم به عنوان خواص بخشی از جامعه را رهبری می‌کرد و توانسته بود در میان جامعه ایجاد وحدت و اتحاد در حول خود انجام دهد به همین دلیل بود که همه سردار را دوست داشتند و از نظامی و غیر نظامی همه به وی عشق می‌ورزیدند.

 

این دیپلمات با سابقه کشورمان تاکید کرد: هر چند بعضی‌ها به غلط دیپلماسی و مسائل نظامی را کاملا جدای از هم می‌دانند اما واقعا ما دیپلمات‌ها نیز عاشق سردار بودیم و همگی به دنبال این بودیم که سردار لب باز کنند تا با جان اطاعت کنیم از ایشان در عرصه دیپلماسی، دلیل دیگر این عزیز بودن در میان مردم ایثار و فداکاری‌های ایشان بود وقتی که کسی برای مردم و منافع مردم فداکاری کند مردم خود به خود عاشق آن فرد می‌شوند.

 

وی اعلام کرد: الگو بودن مکتب سردار سلیمانی را باید در دو حوزه مورد توجه قرار داد یکی حوزه داخلی است که باید بررسی کنیم که ایشان چه خصوصیتی داشته‌اند که مردم شیفته ایشان شده بودند که اولین اصل این حوزه این بود که شهید سلیمانی همیشه به مسائل و منافع مردم فکر می‌کرد و به دنبال این بود که در مسیر تامین ممافع ملی مردم و نظام فدا کاری و ایثار کند و بحث امنیت کشور برای ایشان بسیار حائز اهمیت بود به نحوی که نه تنها در داخل کشور بلکه در خارج از کشور نیز به دنبال تامین امنیت مردم بودند.

 

پاک‌آیین اشاره کرد: در داخل کشور مذاهب و قومیت‌های مختلفی وجود دارد اما سردار سلیمانی خود را متعلق به همه قومیت‌ها و مذاهب و در یک کلام ملت می‌دانست و در هر اتفاقی که در کشور و مناطق مختلف می‌افتاد سردار سلیمانی در کنار همه اقوام و مناطق بود.

 

این کارشناس ارشد روابط بین‌الملل عنوان کرد: در کردستان عراق که داعش خیال سرنگونی این منطقه را داشت میبینیم سردار سلیمانی داوطلبانه و با میل خود به سرعت در محل حاضر می‌شود و این منطقه را از دست گروه خطرناک داعش نجات می‌دهد شبیه همین موضوع در غزه و فلسطینی که قریب به اتفاق همه مردم آن سنی مذهب هستند اتفاق می‌افتد و سردار آنجا هم بی‌وقفه حاضر می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی با حماس و گروه‌های فلسطینی ارتباط خوبی داشت، اظهار کرد: حاج قاسم برای منافع اسلام، در سوریه و لبنان نیز به همین صورت مقاومت و فداکاری می‌کند، محور مقاومت در برابر محور شرور ایجاد شد که با هدف استکبارستیزی با تلاش‌های سردار سلیمانی ایجاد شد.

 

این کارشناس ارشد روابط بین‌الملل تصریح کرد: سردار سلیمانی فقط متعلق به جهان اسلام نیست زمانی که منطقه را از تروریست پاکسازی می‌کند مرتبط با انسانیت و تمام انسان‌ها چه مسلمان و چه غیر مسلمان است پس سردار سلیمانی متعلق به جهان انسانیت است و برای تمام مردم جهان می‌تواند یک الگوی شاخص باشد 

 

پاک آیین افزود: در مجامع مختلف جهانی دوقطبی شدن آفت است آمریکا همواره دو حزب بوده هر زمان که جامعه‌ای دو قطبی شده دیگر هیچکس به منافع ملی فکر نمی‌کند و هرزمان که قطبی در قدرت باشد با این تهدید مواجه است که طرف مقابل تمام فعالیت‌های مثبت  آن‌ها را خنثی کند و افراد فقط منافع خود را می‌بینند و طرف مقابل را هیچ و طرف خود را صد در نظر می‌گیرند.

 

این دیپلمات با سابقه کشورمان در تکمیل سخنان خود گفت: سردار سلیمانی به خوبی به این موضوع واقف بود که اگر ایران نیز دو قطبی شود به نفع نظام نخواهد بود و به همین دلیل نقش موثری در نزدیک کردن جناح‌ها داخل کشور بود و تا آخر وارد جناحی نشد و همه ایشان را فردی فرا جناحی می‌شناختند و منصف که تنها به منافع نظام می‌اندیشد و در اختلافات جناحی نظر ایشان برای هر جناح مورد قبول بود و وی با شناخت کامل آفت‌های دوقطبی برای کشور تمام تلاش خود را جهت پرهیز از این دوقطبی شدن انجام داد.

 

رادیو مقاومت صدای گفتمان مقاومت و مکتب سلیمانی در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی از ابتدای دی ماه تا پایان آن از طریق موج FM ردیف ۹۵.۵ مگاهرتز قابل دریافت بوده و مخاطبان می‌توانند از طریق شماره ۳۰۰۰۰۹۵۵ با برنامه های رادیو مقاومت در ارتباط باشند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10467617&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفتگوی اختصاصی با فارس

برخی از مسئولان قبلی، حرف‌های ضدانتخاباتی منافقین را تکرار می‌کنند

مجید مربایان؛ بنیاد هابیلیان

وقتی عشق هم ترور می‌شود

محمدمهدی میرزائی؛ روزنامه سازندگی

خروج بر انقلاب خلق!

مجید مربایان؛ روزنامه قدس

تروریست‌های بدون مرز

محمدمهدی میرزائی؛ روزنامه فرهیختگان

چهل سال خیانت و جنایت منافقین؛ نقطه آغاز

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

چرا امام خمینی(ره) منافقین را تایید نکردند

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان