سخنراني دبيركل كانون هابیلیان در لندن

Hasheminejad F

رييس انجمن غيردولتي هابيليان طي سخناني در همايش بين‌المللي تروريسم از نگاهي ديگر در لندن گفت: حمايت آمريكا از گروهك تروريستي منافقين، دروغ بودن ادعاي واشنگتن را در مبارزه با تروريسم نشان داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، سيد محمد جواد هاشمي نژاد در اين همايش كه روز شنبه و با حضور شخصيت‌هاي سياسي و انديشمنداني از كشورهاي مختلف برگزار شد، گفت: اطلاعات فراواني درباره هماهنگي ميان نظاميان آمريكايي، مجاهدين خلق (منافقين) و بقاياي حزب بعث وجود دارد كه حول محور كارشكني در روند امور سياسي و شكل‌گيري قدرت و تلاش براي به صحنه آوردن اشخاصي بوده است كه منافع آمريكا را تامين مي‌كردند.

وي با تشريح بخش‌هايي از سياست متناقض و دوگانه مقامات كاخ سفيد در برخورد با پديده تروريسم افزود: اصولا آمريكا در جريان لشگر كشي به خاورميانه كه به بهانه مبارزه با تروريسم صورت گرفت، به گونه‌اي رفتار كرد كه عملا به گسترش تروريسم در اين منطقه و به خصوص عراق منجر شد.

رييس سازمان غيردولتي هابيليان اظهارداشت: آمريكا با گروه تروريستي مجاهدين خلق(منافقين) قرار داد امضاء كرد و با سركردگان آن به مذاكره پرداخت و آن گاه اعلام نمود كه آنان تحت حفاظت قوانين بين‌المللي قرار دارند و با اين ادعا طي پنج سال گذشته به حفاظت از اين گروه تروريستي پرداخته است.

وي گفت: بنا به گزارش‌هاي متعدد رسانه‌ها و مقامات عراقي، اردوگاه مجاهدين(منافقين) تحت حفاظت آمريكا، كانون تجمع گروههاي تروريستي و فعاليت عليه روند سياسي عراق بوده است.

هاشمي نژاد ادامه داد: علاوه بر آن اعضاي باقيمانده اين گروهك تروريستي به خدمت دستگاه تبليغاتي نظاميان آمريكايي درآمده و با هماهنگي كامل با آنان، فرافكني عليه ايران را در دستور كار خود قرار داده، تلاش نمودند تا نابساماني‌هاي عراق را متوجه ايران كنند و با شايعه‌سازي و جعل اطلاعات به خدمت جريانات جنگ طلب درآمدند.

وي اظهارداشت: هم سياست‌هاي دوگانه و هم اصرار بر ادامه سياست غلط و غيراصولي اشغال عراق كه اساسا بر خلاف موازين بين‌المللي و به رغم مخالفت اعضاي شوراي امنيت آغاز شد و نتايج آن در گسترش تروريسم، بيانگر آن است كه مبارزه با تروريسم يك امر سياسي نيست، بلكه يك امر اخلاقي است.

وي تصريح كرد: از ابتدايي‌ترين نتايج زيان بار رويكرد سياسي به موضوع تروريسم، تقسيم آن به تروريسم خوب و تروريسم بد بوده است و ما در عراق شاهد آن هستيم كه آمريكايي‌ها با تحت حفاظت قرار دادن مجاهدين خلق ( منافقين) و بعثي‌هاي مرتبط با اين گروه، لطمات جبران ناپذيري به برقراري امنيت در عراق و به ويژه در استان دياله وارد كردند.

هاشمي نژاد افزود: در يك نگاه كلان مي‌توان پي برد كه تروريسم، تكه‌اي از پازل خاورميانه بزرگ بود كه بدون وجود آن و تهديداتي كه از جانب آن القا مي‌شد، امكان لشگر كشي آمريكا به اين منطقه فراهم نمي‌شد. دقيقا به همين دليل هم هست كه عملا تروريسم اجتماعي تر شده و گسترش بيشتري يافته است.

وي در پايان تاكيد كرد: غرب و به ويژه آمريكا بايد رفتار خود را در مقابل تروريسم و به ويژه حمايت و حفاظت از گروههاي تروريستي‌اي چون مجاهدين خلق (منافقين) را اصلاح كنند، چرا كه بازي دوگانه با اين پديده در نهايت به زيان غرب تمام خواهد شد.

انجمن غيردولتي هابيليان در حاشيه اين همايش يك روزه ، عكس‌ها و بروشورهايي از اقدامات تروريستي گروهك منافقين را نيز به نمايش گذاشته بود.

منبع: ایرنا لندن


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10152378&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان