رژیم صهیونیستی بدلیل احساس ناامنی به ترور در کشورهای اسلامی دست می‌زند

1255656666868998ابوترابی فرد گفت: رژیم صهیونیستی منافع خود را در خطر می‌بیند و 17 هزار شهید تروری که ایران از دست داده است به واسطه همین احساس ناامنی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنانی در دومین کنگره بین‌المللی 17 هزار شهید ترور گفت: جمهوری اسلامی ایران با هرگونه خشونت و ترور در عرصه جهانی مخالف است و ایران همواره خواهان امنیت جهانی و مقابله با هرگونه ترور در عرصه بین‌المللی است.

وی ادامه داد: متأسفانه اخیراً در دنیای اسلام و منطقه شاهد گسترش پدیده زشت ترور و افزایش خشونت هستیم.

ابوترابی فرد با اشاره به اینکه خشونت و ترور در دنیای اسلام خصوصاً جنوب غرب آسیا به دلیل شکل‌گیری رژیم صهیونیستی افزایش یافته است، گفت: رژیم صهیونیستی دست به کشتار زنان و کودکان بیگناه مسلمان در سرزمین فلسطین می‌زند و افزایش خشونت‌ها نیز با همین اقدام آغاز شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: می‌توان گفت گسترش خشونت در منطقه نیز با هدف حراست از این غده سرطانی و رژیم جعلی صورت می‌گیرد و به واسطه همین امر هم خواهران و برادران مسلمان ما و خانواده‌های شهدا و جانبازان شاهد سختی‌های فراوانی هستند.

ابوترابی فرد با بیان اینکه رژیم صهیونیستی طی سی و چند سال گذشته برای ضربه زدن به ملت ایران از همه توان و ظرفیت خود بهره جسته است، افزود: در زمان تهاجم صدام به کشورمان این رژیم از کشتار ملت بزرگ ایران حمایت کرد. همچنین از گروه‌های تروریستی که تاکنون 17 هزار شهید ترور را در ایران به جا گذاشته‌اند نیز حمایت کرد و این 17 هزار شهید ترور در ایران به دلیل هویت اسلامی و استکبار ستیزی نظام جمهوری اسلامی ایران به شهادت رسیدند.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: نظام سلطه و نظام حاکم بر جهان موجودیت رژیم جعلی صهیونیستی را در سرزمین‌های فلسطین را در معرض خطر جدی می‌بیند و از نظر آنها این خطر به واسطه تفکر اسلامی و بازگشت تفکر قرآنی در دنیای اسلام و سرزمین فلسطین ایجاد شده است. موشه دایان نیز در خاطراتش می‌نویسد برای جنگ با مردم لبنان از گروه‌های موسیقی استفاده می‌کردند ولی در حال حاضر شاهد آن هستیم که لبنان در خط مقاومت اسلامی قرار گرفته و در جنگ 33 روزه علیه این رژیم به پیروزی دست یافته است.

ابوترابی فرد با تأکید بر اینکه غرب برای حفاظت از رژیم صهیونیستی و منافع نامشروع آن منطقه را ناامن کرده است،‌ خاطرنشان کرد: امروز ما شاهد ترور نخبگان مذهبی، دینی و مردم عادی در عراق لبنان، ایران، افغانستان و سراسر دنیای اسلام هستیم.

وی با تاکید بر اینکه گسترش خشونت در دنیای اسلام با هدف حراست از رژیم صهیونیستی و کاهش تهدید‌هایی است که این رژیم با آن روبرو شده، اضافه کرد: بازیگران غربی و مزدوران آن با طرح ناامنی و ترور شخصیت‌ها در کشورهای مسلمان رسالت خود را در دفاع از رژیم صهیونیست جامه عمل پوشانده‌اند.

ابوترابی‌فرد اضافه کرد: کدام اندیشمندی باور دارد که ترور امروزه به یک بلای خانمانسوز در کشورهای مسلمان تبدیل شده که مدیریت غربی‌ها و سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی و حمایت های مالی و جدی آن ها شکل می‌گیرد؟ و این حمایت‌ها به یک تهدید برای تمام جوامع بین المللی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران براساس آموزه های دینی سر ستیز با پدیده شوم ترور دارد، گفت: ملت ایران پیروان مدرسه عاشورا هستند، در مدرسه عاشورا مسلم بن عقیل می‌تواند ابن زیاد را ترور کند اما براساس آموزه‌های اسلام از این اقدام دست باز می‌دارد، در واقع در تفکر مسلمانان حتی ابن زیاد هم کشته نمی‌شود.

نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران مبارزه با ترور را در دستور کار خود قرار داده است، بیان کرد: ترور را در کشور ایران ریشه‌کن کرده‌ایم و آرامش ملت ایران فراهم شده است و حالا از تمام تجربه خود استفاده خواهیم کرد تا کشورهای منطقه از خطر این پدیده شوم در امان بمانند.

وی افزود: وظیفه نظام اسلامی مقابله و ایستادگی در مقابل داعش، گروهک‌های تروریستی و ... است، بنابراین از همه ظرفیت خود برای افزایش توان کشورهای همسایه برای رویارویی با دشمنان و گروهک‌های تروریستی در سایه اسلام و سنت پیامبر و در پرتو پیوند تمام مذاهب با یکدیگر استفاده می‌کند.

ابوترابی‌فرد تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین ابزارها و سرمایه‌ها برای مبارزه با تروریست، وحدت میان امت اسلام است و دشمن می‌خواهد از این عامل قدرتمند برای ایجاد شکاف در دنیای اسلام بهره ببرد اما نظام جمهوری اسلامی ایران مفتخر است به اینکه پیروان تمامی مکاتب اسلامی و دینی در سراسر ایران با وحدت و همدلی زندگی کنند.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی نماد وحدت در نظام جمهوری اسلامی است و این در سایه رهبری آموزه های قرآن کریم امکان پذیر شده است، گفت: در کشور عراق آن زمان که آموزه‌های قرآن حاکم بود و بزرگان و مراجع دینی مدیریت کشور را در دست داشتند شیعیان و سنیان در کمال وحدت در کنار یکدیگر زندگی می‌کردند اما امروزه رویدادهای کشور عراق برآمده از نفوذ سرویس‌های جاسوسی موساد و آمریکایی است و توطئه‌ها به دست دشمنان اسلام طراحی می‌شود اما اگر مسلمانان در سایه آموزه‌های دینی حیات خود را سامان دهند به وحدت می‌رسند و در این جامعه ترور جایگاهی نخواهد داشت.

وی با بیان 3 توصیه به مسلمانان جهان اسلام ادامه داد: مهم‌ترین توصیه این است که ابتدا امت ایران و تمامی مسلمانان جهان صنوف وحدت خود را مستحکم و منظم کنند این مهم‌ترین قدم برای ریشه‌کن کردن ترور و خشونت است.

ابوترابی‌فرد ادامه داد: توصیه دوم این است که در یک جبهه واحد دشمنان خارجی خود را بشناسد، دشمن شناسی یکی از آموزه‌های مهم قرآن است، قرآن می‌فرماید مسلمانان دشمنان بسیاری دارند بنابراین نباید از آن‌ها غافل شوند لذا شناخت دشمن که وحدت امت اسلام را نشانه رفته بسیار مهم و ضروری است چرا که افزایش امنیت و اقتدار جامعه اسلامی را به دنبال دارد.

وی در توصیه سوم خود با بیان اینکه باید مزدوران را شناخت و دستان آن‌ها را از دنیای اسلام قطع کرد، گفت: این مسئله نیازمند عزم ملی شخصیت‌ها، علما و سیاسیون دنیای اسلام است.

نایب رئیس مجلس در پایان گفت: امیدوارم اینگونه نشست‌ها اولا راه را برای وحدت ملت ایران هموار کند و آن ها در مقابل یک دشمن واحد به یک جبهه واحد تبدیل شوند و در ادامه مسلمانان جهان در سایه بیداری دنیای اسلام نابود شوند. امنیت جامعه بشری و گسترش صلح و دوستی جزو اهداف نظام جمهوری اسلامی است


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مطالب پربازدید بخش خبر

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان