روز قدس، یک روز مهم در جهت مبارزه با تروریسم صهیونیستی است

170299136

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مسائل اخیر رژیم صهیونیستی را نشانه آغاز شمارش معکوس فروپاشی آن عنوان کرد و گفت: نجات فلسطین به معنای نجات حقوق بشر است.

 

پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل از ایرنا، احمدراستینه هفشجانی در آستانه روز قدس در گفت‌وگویی به اهمیت این روز برای دفاع از حقوق ملت فلسطین و روشنگری از جنایات و روحیه تجاوزگری رژیم صهیونیستی پرداخت و گفت: از زمان اشغالگری رژیم صهیونیستی تا به امروز، فرهنگ مبارزه برای آزادی و احقاق حقوق ملت‌ها در جهان شکل گرفت به گونه‌ای که امروز ملت‌های مسلمان و غیرمسلمان جهان بر حقوق مسلم ملت فلسطین و تضییع آن توسط رژیم صهیونیستی اتفاق نظر دارند و از حقوق مردم فلسطین حمایت می‌کنند.

 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: امروز ملت‌های آزادی‌خواه جهان به این نتیجه رسیدند که تجاوز و تضییع حقوق بشر توسط یک رژیم که همه مولف های تروریستی را دارد در حال انجام است و اگر فرهنگ مبارزه به صورت جدی برای کمک به مردم فلسطین حمایت نشود، این تجاوزگری به ملت‌های دیگر تسری پیدا خواهد یافت.

 

نجات فلسطین به معنای نجات حقوق حقه بشری است

 نماینده مردم شهرکرد در مجلس با بیان اینکه نجات ملت فلسطین به معنای نجات حقوق حقه بشری است، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی به دلیل خوی تجاوزگری و نگاه استعماری و سلطه جویی، هرروز به اشغالگری خود افزوده و زوایای پیدا و پنهانی از روحیه تروریستی خود را به جهان نشان داده است به گونه‌ای که علاوه بر نقض تمام قوانین بین المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت، نگاهش به ملت فلسطین استعماری با قتل عام‌های متعدد و کودک کشی است.

 

وی مبارزه با رژیم صهیونیستی توسط مردم فلسطین را یک هدیه و دستاورد بزرگ برای جهان بشری دانست و عنوان کرد: مردم فلسطین در برابر سلطه جویی رژیم صهیونیستی نباید سکوت کنند چرا که آنها فرهنگ مبارزه با دولت‌های تروریستی در جهان را نهادینه کردند.

 

فرهنگ مردم فلسطین دفاع از حریت و آزادگی در برابر اشغالگری است

 راستینه از حمایت و کمک به فلسطین به عنوان کمک به جریان مبارزه با تروریسم یاد کرد و افزود: مردم فلسطین به مانند سایر مردم جهان از حقوقی برخوردار هستند و اگر کودکان، زنان، مردان، پیران و جوانان آنها در راه مبارزه به شهادت می‌رسند، به خاطر دفاع از حریت، آزادگی ومبارزه با دولت‌ تروریستی و اشغالگر است.

 

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه امروزه ملت‌های متعدد مسلمان و غیرمسلمان به جبهه مقاومت افزوده می‌شوند، یادآور شد: با وجود همه تلاش‌هایی که رژیم صهونیستی وآمریکا در جهت سازش این رژیم با کشورهای عربی در برابر جبهه مقاومت انجام دادند، این سازش نه تنها شکل نگرفت بلکه آرام آرام کشورهای عربی مسلمان به واسطه مطالبه‌گری و آزادیخواهی ملت‌های خود به جبهه مبارزه با رژیم غاصب قدس شریف پیوستند.

 

عدم سازش کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی به دلیل حفظ مشروعیت حکومت‌ است

 سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: امروزه از حزب الله لبنان که به عنوان جریان مقاومت به تنهایی برای ایستادگی در برابر رژیم صهیونیستی دارای ظرفیت است تا کشورهایی نظیر مصر، عربستان، عراق، اردن و کشورهای حاشیه خلیج فارس به این نتیجه رسیدند که حمایت و سازش با رژیم صهیونیستی نه تنها برای آنها هزینه دارد بلکه در بلندمدت مشروعیت حکومت‌های خود را از دست خواهند داد و این مطالبه ملت‌ها آنها را به فروپاشی خواهد رساند.

 

راستینه تاکید کرد: کشورهای عربی به مرور زمان به این نتیجه رسیدند که نه تنها نباید مشروعیت سیاسی رژیم اشغالگر صهیونیستی را به رسمیت بشناسند بلکه باید به فرمان آزادیخواهی ملت‌های خود گوش کنند و در برابر این خوی تجاوز، زیاد خواهی، استثمار و تروریستی بایستند تا فریاد ملت فلسطین به گوش جهانیان برسد.

 

هویت پوشالی رژیم صهیونیستی سبب خروج یهودیان از سرزمین‌های اشغالی شد

 این نماینده مجلس درباره سرکوب اعتراضات داخلی یهودیان در سرزمین‌های اشغالی و حمله این رژیم به نمازگزار فلسطینی در روزهای اخیر گفت: رژیم اشغالگر قدس ابتدا تلاش می‌کرد همینه‌ای از قدرت را به جهانیان نشان دهد و زیاده خواهی در موضوع هسته‌ای، تلاش این رژیم برای زورگویی به کشورهای منطقه بود تا ضعف‌ها و مشکلات خودش را که مهمترین آن عدم مشروعیت، انسجام ملی و داشتن زمین و عقبه استراتژیک است را بپوشاند.

 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: رژیم صهیونیستی از آنجا که دارای ملت به هم پیوسته نیست، این نمایش‌های پوشالی قدرت در عرصه‌های هسته‌ای، نظامی و اقتصادی، نتوانست آنها را نجات دهد. لذا به تدریج این رژیم از درون دچار فروپاشی مشروعیت شد و همین مردم یهودی که از سراسر دنیا جمع شده‌اند به هویت واقعی این رژیم پی بردند و به شدت خواهان ترک سرزمین‌های اشغالی هستند و تجعمات اعتراضی را شکل دادند.

 

نماینده مردم شهرکرد در مجلس یادآور شد: عدم حمایت سایر کشورها با رژیم صهیونیستی و هزینه ندادن برای این رژیم در بسیاری از بخش‌ها نشانه استیصال رژیم صهیونیستی است. همچنین این فروپاشی را در عدم همراهی آمریکا و صدور قطعنامه‌های شورای امنیت و سازمان ملل متحد بر علیه رژیم اشغالگر می‌توان مشاهده کرد.

 

وی با بیان اینکه استیصال رژیم صهیونیستی در برابر موشک‌های جبهه مقاومت و عملیات‌های آزادیبخش مردم مبارز فلسطینی بیش از گذشته است، خاطرنشان کرد: این رژیم برای پاسخ به فروپاشی خود تلاش می‌کند با ایجاد بحران و جنگ در منطقه و تزلزل امنیتی در سایر کشورها این بحران را به سرزمین های دیگر بسط دهد که تمام این موارد نشانه شمارش معکوس فروپاشی این رژیم جعلی است.


جدیدترین مطالب

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

پنج نکته درباره آزادی حمید نوری

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسین انتظاریان

شهیدی که خواب شهادتش را دیده بود

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان