دولت سوئد عدالت را فدای اغراض یک گروه تروریستی نکند

14001087000

سه اتحادیه بزرگ دانشجویی طی بیانیه‌ای با اشاره به دستگیری حمید نوری اعلام کردند: از دولت سوئد می‌خواهیم حسن نیت ایران را با اقدام عملی متناسب پاسخ داده و عدالت را فدای اغراض سیاسی یک گروه تروریستی نکند.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از خبرگزاری فارس، اتحادیه های جامعه اسلامی دانشجویان و انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل و بسیج دانشجویی طی بیانیه‌ای با اشاره به دستگیری حمید نوری اعلام کردند: ما بعنوان بزرگترین مجموعه‌های دانشجویی ایران برگزاری دادگاه آقای نوری به هر شکل و صدور هرگونه حکمی را شدیداً محکوم می‌نماییم و از دولت سوئد می‌خواهیم حسن نیت جمهوری اسلامی ایران را با اقدام عملی متناسب پاسخ داده و عدالت را فدای اغراض سیاسی یک گروه تروریستی که چهار دهه پیش از این توسط ملت ایران اخراج شده اند نکند.

 

متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

مراقب باشیم تا در دهه ۶۰، جای شهید و جلاد عوض نشود، زیرا ملت ایران در دهه شصت مظلوم واقع شد و به دلیل اینکه تروریست‌ها و منافقین و پشتیبانان آن‌ها به امام و ملت ایران ظلم و خباثت کردند، ملت در موضع دفاع قرار گرفت و در نهایت هم پیروز شد.

 

مقام معظم رهبری

 

وقایع سال ١٣۶٠ و به دنبال آن جنایت‌های گروهک‌های تروریستی از کسی پوشیده نیست، کمتر کسی کشتار ناجوانمردانه پاک‌ترین فرزندان این سرزمین توسط گروهکی تمامیت خواه، جنایتکار و خشونت طلب را نشان از دموکراسی خواهی منافقین می‌داند؛ سازمان منافقین در پیش و پس از انقلاب اسلامی سال ١٣۵٧ به خوبی ذات پلید و وابسته به استکبار خود را نمایان ساخته بود و با آغاز درگیری‌های خیابانی در خرداد ۶٠ و ترور رهبران و مسئولان کشور از جمله شهیدان بهشتی، رجایی و باهنر و همچنین کشتار غیرنظامیان اعم از زنان و کودکان در بازار و خیابان، جایی برای تردید در تعمد آنان در جنایت و ترور باقی نگذاشتند. خیانت‌های منافقین به دهه ۶٠ محدود نمی‌ماند و رد پای این گروهک را می‌توان در ترور دیگر مسئولان جمهوری اسلامی ایران، نظیر شهید صیاد شیرازی، شهید لاجوردی و همچنین مشارکت در طراحی و اعمال تحریم‌های اقتصادی، دارویی و... علیه مردم و همچنین همراهی با بدخواهان و دشمنان قسم خورده این سرزمین نیز مشاهده کرد.

 

از خرداد ٩۶ که غربگرایان، خادمان نظام جمهوری اسلامی ایران را ناجوان‌مردانه هدف اتهامات بی اساس و واهی خود قرار دادند تا به امروز، ماشین تهمت و دروغ کشور‌های غربی با پوشش دستگاه‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای دشمن و سکوت مجامع بین المللی، اقدام به تهاجم گسترده‌ی میدانی و رسانه‌ای علیه چند تن از مسؤولین اجراء عدالت در ایران نموده اند.

 

جدیدترین موضوع در این عرصه، توطئه برای دعوت و دستگیری آقای حمید نوری، کارمند سابق قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران و برگزاری دادگاه ناعادلانه و نمایشی ایشان به اتهام مشارکت در اجرای احکام قضائی دهه ۶٠ شمسی است.

 

مقصود از اجرای احکام قضائی اعدام‌های دهه ۶٠، قصاص قاتلان و تروریست‌هایی است که دستشان به خون بیش از ١٧٠٠٠ نفر از مردان و زنان و کودکان این سرزمین آلوده بود، منافقینی که به ترور‌های کور و ددمنشانه بسنده نکردند و در حساس‌ترین مقطع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به صفوف دشمن ملت ایران، ارتش بعثی صدام پیوستند و به عنوان ستون پنجم دشمن خیانت‌های جبران ناپذیری را علیه کشورمان روا داشتند.

 

دولت سوئد در این زمینه علی‌رغم حسن نیت جمهوری اسلامی ایران، رفتاری غیر حرفه‌ای و دون شأن دیپلماتیک از خود نشان داده و با برگزاری غیرعادلانه دادگاه آقای حمید نوری، رسماً به دستگاه مجری نقشه‌های شوم گروهک تروریستی منافقین تبدیل شده است.

 

ما بعنوان بزرگترین مجموعه‌های دانشجویی ایران برگزاری دادگاه آقای نوری به هر شکل و صدور هرگونه حکمی را شدیداً محکوم می‌نماییم و از دولت سوئد می‌خواهیم حسن نیت جمهوری اسلامی ایران را با اقدام عملی متناسب پاسخ داده و عدالت را فدای اغراض سیاسی یک گروه تروریستی که چهار دهه پیش از این توسط ملت ایران اخراج شده اند نکند.

 

همچنین دولت سوئد که از مدعیان دفاع از حقوق بشر است باید در مقام مسئول به دلیل حمایت از گروهی خشونت طلب که جان هزاران انسان بی‌گناه را گرفته اند در حاضر و در برابر تاریخ پاسخگو شوند؛ که این مهم با مطالبه جدی جامعه نخبگانی و دانشگاهی سوئد و پیگیری مجامع بین المللی که مدعی دفاع از حقوق بشر هستند، می‌تواند با سرعت بیشتری منجر به نتیجه مطلوب گردد.

 

همچنین ضمن قدردانی از دولت جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور خارجه بابت پیگیری‌ها و تلاش‌های صورت گرفته تا به امروز، پیگیری‌های اثر بخش تری را از ایشان خواستاریم.

 

لازم است وزارت امور خارجه و سایر دستگاه‌های مربوطه، ضمن دنبال نمودن این پرونده تا حصول نتیجه مطلوب، ریشه کنی شجره خبیثه منافقین در کشور‌های خارجی را به طور جدی مورد پیگیری قرار دهد.


جدیدترین مطالب

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

پنج نکته درباره آزادی حمید نوری

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسین انتظاریان

شهیدی که خواب شهادتش را دیده بود

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان