دولت آلبانی از پیامدهای حضور منافقین غافل است

636532733578905387

 گزارش بنیاد جیمزتاون تأکید می‌کند، با توجه به ظهور داعش و دیگر گروه‌های اسلام‌گرای افراطی در منطقه و تهدیدات فزاینده‌ای که از ناحیه این گرو‌ها متوجه منطقه است، حضور گروهک منافقین در آلبانی ممکن است در بلندمدت پیامدهایی جدی برای آلبانی در پی داشته باشد؛ موضوعی که دولتمردان این کشور از آن غافل‌اند و در صورت وقوع، آمادگی و توان رویارویی با آن را نخواهند داشت.

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور)، اندیشکده آمریکایی بنیاد جیمزتاون، در گزارشی پیامدهای حضور گروهک تروریستی منافقین در آلبانی و تهدیدات بالقوه آن بر امنیت این کشور را بررسی کرده است.

در این گزارش که در شماره 19 از دوره شانزدهم مجله اینترنتی «تروریسم مانتیور»، وابسته به بنیاد جیمز تاون، منتشر شده است، پس از اشاره به سابقه فعالیت‌های تروریستی گروهک منافقین در داخل ایران و نیز علیه قدرت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، ازجمله ترور دیپلمات‌ها و تجار آمریکایی در دهه 50 شمسی، از تعهد منافقین به کنارگذاشتن اسلحه و شیوه‌های خشونت‌آمیز به عنوان شروط آمریکا برای خارج‌کردن نام این گروه از فهرست تروریستی خود و از لابی گری‌های گسترده رهبران و حامیان آن به عنوان عاملی تأثیرگذار در این امر یاد کرده است.

براساس این گزارش، که در تاریخ 12اکتبر2018 به قلم ابی اسپاهیو، تحلیلگر آلبانیایی مسائل غرب بالکان و آسیای مرکزی، بر روی وب‌سایت بنیاد جیمزتاون قرار گرفته است، دولت ایالات متحده پس از بیرون‌آوردن گروهک منافقین از فهرست تروریستی، از تعدادی از دولت‌ها مانند رومانی، که مقصد موردعلاقه گروه در آن مقطع بود، درخواست کرده بود تا آن را در خاک خود بپذیرند.

به گفته اسپاهیو، از این دولت‌ها تنها آلبانی، که به ایالات متحده به دلیل حمایت‌هایش در جریان جنگ کوزوو و پیوستن آلبانی به ناتو و اتحادیه اروپا احساس دین می‌کرد، به درخواست آمریکا پاسخ مثبت داد. بنابراین، براساس توافقنامه‌ای که بین آمریکا و دولت آلبانی به امضا رسید، از سال 2013 اعضای گروهک منافقین به تدریج و در قالب گروه‌هایی چندصد نفره وارد خاک آلبانی شدند.

 به گفته اسپاهیو، در تابستان 2016 بزرگترین کاروان از پناهجویان گروهک منافقین با حدود 1900 نفر و با همکاری کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل وارد تیرانا شد. اسپاهیو می‌افزاید واشنگتن در این توافقنامه متعهد شده است برنامه‌های رهاسازی از افراط‌گرایی و بازسازی شخصیتی را بر روی اعضای منافقین اجرا کند.

طبق گزارش بنیاد جیمزتاون، در حال حاضر گروهک منافقین در کمپی مجهز و حفاظت شده در مانز، حومه تیرانا، ساکن است و از این محل، به اقدامات خود برای سرنگونی حکومت ایران ادامه می دهد.

این گزارش تأکید می‌کند، با توجه به ظهور داعش و دیگر گروه‌های اسلام‌گرای افراطی در منطقه و تهدیدات فزاینده‌ای که از ناحیه این گرو‌ها متوجه منطقه است، حضور گروهک منافقین در آلبانی ممکن است در بلندمدت پیامدهایی جدی برای آلبانی در پی داشته باشد؛ موضوعی که دولتمردان این کشور از آن غافل‌اند و در صورت وقوع، آمادگی و توان رویارویی با آن را نخواهند داشت.


مطالب پربازدید سایت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

جدیدترین مطالب

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران:

نماد شهدای ترور در تمام شهرها نصب شود

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان