دغدغه شهید سلیمانی تحقق جامعه‌ای خردورز و عدالت‌خواه بود

157813724

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) تاکید کرد: شهید قاسم سلیمانی یک شخصیت مهذب و خود ساخته، یک مسلمان خردورز معنویت گرا و عدالت خواه بود که تا آخرین لحظه، دغدغه‌اش تحقق جامعه‌ای خردورز و عدالت خواه بود.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از ایرنا، سومین کنفرانس بین المللی «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی» با تلاش «مجمع جهانی صلح اسلامی» از روز ۳۰ بهمن ماه در تهران آغاز به کار کرده است. دیروز سه شنبه در جلسه چهارم این کنفرانس مجازی، گروه دیگری از چهره های فرهنگی، سیاسی و دانشگاهی ایرانی و خارجی، ابعاد دیگری از حیات بدیع سردار شهید قاسم سلیمانی را مورد بررسی قرار دادند.

 

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در نشست امروز تاکید کرد: شهید سلیمانی یک شخصیت مهذب و خودساخته، یک مسلمان خردورز معنویت گرا و عدالت خواه بود که تا آخرین لحظه، دغدغه اش تحقق جامعه ای خردورز  و عدالت خواه بود.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا رمضانی افزود: سردار سلیمانی، فرمانده صلح بود و به حقیقت ایمان و صبر پی برده بود برای شکل گیری تمدن اسلامی تلاش می کرد تا همه طعم حیات طیبه را استشمام کنند.

 

تلاش کنیم ماموریت شهید سلیمانی تا تحقق اهداف نهایی او ادامه یابد

 ظفر بنگاش رییس مرکز اسلامی تورنتو در سخنرانی امروز خود تاکید کرد شهید سلیمانی پس از شهادت برای امپریالیسم و صهیونیسم به تهدیدی خطرناک تر تبدیل شده است. هدف نهایی ماموریت او بیرون راندن امپریالیست ها و خلاصی از رژیم نامشروع صهیونیستی اشغالگر فلسطین از این منطقه بود.

 

بنگاش اظهار داشت: ما برای اینکه این استراتژیست بزرگ و یکی از فداکارترین افراد در راه اسلام را به درستی تکریم کنیم باید اطمینان حاصل کنیم که مأموریتی که او شروع کرده تا تحقق اهداف نهایی ادامه خواهد یافت.

 

سردار سلیمانی در آسیب شناسی تمدن نوین اسلامی خبره بود

 لاله افتخاری دبیرکل اتحادیه جهانی زنان جهان اسلام با اشاره به الزامات برقراری تمدن نوین اسلامی و آسیب هایی که می تواند این تمدن را به انحراف بکشاند، تاکید کرد: سردار شهید سلیمانی، در آسیب شناسی تمدن نوین اسلامی خبره بود و با درایت و هوشمندی تلاش کرد در حیات شخصی، اجتماعی و نظامی خود این آسیب ها را به حداقل برساند.

 

 شهید سلیمانی مرد فعال دیپلماسی میدان حق و نظریه پرداز مقاومت بود

حبیب الله گل محمدی استاد دانشگاه با اشاره به نگاه الهی، حق مدارانه و استکبار ستیز فرمانده شهید سپاه قدس ایران، او را ستون فقرات جنبش های مقاومت در سراسر جهان توصیف کرد که مرد فعال دیپلماسی میدان در دفاع از حق بود.

 

وی تاکید کرد: شهید سلیمانی به واقع یک انسان وارسته عملگرا بود که مقابل جبهه باطل محض ایستاده بود و مقابل نظریه ها و مکاتب تروریستی غربی، «نظریه مقاومت» را در مقابل نظریات لیبرال غربی تببین و اجرا کرد.

 

 ستون الهی مکتب راهبردی شهید سلیمانی «الخیر فی ما وقع» است

طلال عتریسی نویسنده و استاد دانشگاه اهل لبنان تاکید کرد: امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در هنگام حمله عراق به ایران گفتند الخیر فیما وقع و تاکید کرد ستون الهی مکتب راهبردی که فارغ از فارغ از مذهب و قومیت و نژاد برای نجات انسان ها تلاش می کرد، نیز همین تفکر الهی بود.

 

 سردار سلیمانی بزرگ ترین مدافع حقوق بشر بود

زهره الهیان رییس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در سخنان خود تصریح کرد آمریکا که با ادعاهای واهی  شعار مبارزه با تروریسم  را سر می دهد، با ترور سردار سلیمانی آشکارا اعلامیه جهانی حقوق بشر را زیر پا گذاشت.

 

الهیان افزود: حتی گزارشگر ویژه ترور سردار سلیمانی در گزارش خود تایید می کند که شهادت و ترور وی نقض کامل حقوق بشر است. وی در اوج شدیدترین جنگ های تروریستی، مصداق عینی رفتار بشردوستانه و  بزرگترین مدافع حقوق بشر در جهان بود که برای نجات زنان و دختران بی گناه، ایزدی و شیعه و سنی با تمام وجود تلاش می کرد.

 

شهید سلیمانی مؤسس نظام ماندگار مقاومت است

شهباز علی عباس استاد دانشگاه پاکستان گفت: قاسم سلیمانی دیگر یک فرد نیست، همان طور که  ابومهدی المهندس صرفا نام یک فرد نیست. آنها نظامی ماندگار برای مبارزه و مقاومت تاسیس کردند که با از بین رفتن جسم آنها از بین نمی رود چرا که دست پروردگان آنها این نظام را سرپا نگه خواهند داشت.


مطالب پربازدید سایت

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

باز هم تروریسم و باز هم کاپشن صورتی

جدیدترین مطالب

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

باز هم تروریسم و باز هم کاپشن صورتی

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

سعید کریمی از مجروحان حمله تروریستی راسک و چابهار عیادت کرد

وضعیت مجروحان حمله تروریستی چابهار و راسک

محمود عباس‌زاده مشکینی عضو کمیسیون امنیت ملی

ورود کمیسیون امنیت ملی به حمله تروریستی راسک و چابهار

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور:

عناصر تروریستی راسک و چابهار ملیت غیر ایرانی دارند

مطالب پربازدید بخش خبر

شهادت یک نوزاد در حمله تروریست‌ها

حمله تروریست‌ها در ایام نوروز

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان