دشمن ترور شخصیت‌های اثرگذار نظام را در دستور کار دارد

Dadsetan Kol Dar Haram

دادستان‌کل کشور گفت: باید مراقب باشیم که ترور شخصیت‌ها در دستور کار دشمن است. ترور شخصیت امر جدیدی نیست و حتی در زمان ائمه معصومین(ع) نیز وجود داشته است.

به گزارش هابیلیان، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری، دادستان‌کل کشور شامگاه سه‌شنبه در ویژه‌برنامه سالروز شهدای هفت تیر که در حرم مطهر رضوی(ع) برگزار شد، اظهار داشت: واقعه هفتم تیر برای نظام هزینه بسیار سنگینی داشت و انسان‌های برجسته و افراد فاضل در یک لحظه در انفجاری که در دفتر حزب جمهوری اسلامی در تهران به وقوع پیوست به ملکوت اعلا پیوستند.

وی افزود‌: پیروزی انقلاب اسلامی که با رهبری امام راحل و حمایت ملت رنج‌دیده ایران اسلامی به وقوع پیوست، نظام سیاسی دنیا را به هم ریخت. دشمنان به‌خصوص آمریکای مستکبر در ابتدا تصور نمی‌کرد که انقلاب با آن شرایط بتواند پیشرفت کند و به پیروزی و حرکت خود ادامه دهد، از همین رو از ابتدای پیروزی انقلاب توطئه‌ها علیه انقلاب آغاز شد.

دادستان‌کل کشور تصریح کرد: دشمنان با مطالعاتی که داشتند توطئه‌های خود علیه ایران را از درون کشور به اجرا درآوردند. یکی از برنامه‌هایی که در دستور کار دشمن قرار گرفت این بود که چهره‌های تأثیرگذار در انقلاب را چهره‌های نامطبوع جلوه دهند، از ‌شخص امام راحل آغاز کردند، اما امام ویژگی‌هایی داشت که دشمنان نتوانستند برنامه‌های خود علیه امام(ره) را پیاده کنند و شروع به ترور سایر چهره‌های ارزشمند نظام کردند.

منتظری گفت: دشمنان گروهی تحت عنوان "گروه فرقان" به وجود آوردند. این گروه ترور یک سری از شخصیت‌های علمی مانند شهید مطهری را آغاز کرد که زود شناسایی شد و اعضای آن به مجازات رسیدند.

وی ادامه داد: گروه مجاهدین خلق را که دشمن قبل از انقلاب ساختار آن را به وجود آورده بود به میدان آوردند که بعدها به منافقین معروف شدند. این گروه ترور شخصیت‌های اثرگذار را آغاز کرد. باید مراقب باشیم که ترور شخصیت‌ها در دستور کار دشمن است. ترور شخصیت امر جدیدی نیست و حتی در زمان ائمه معصومین(ع) نیز وجود داشته است.

دادستان‌کل کشور اضافه کرد: مأمون عباسی در زمانی که می‌خواست زمام خلافت را به‌دست بگیرد، وجود امام رضا(ع) را مانع بزرگی بر سر راه خود می‌دید، از همین رو با ترفند‌های خاصی امام را از مدینه به مرو منتقل کرد، به‌اجبار ولیعهدی خلافت را به امام(ع) پیشنهاد کرد، اما امام رضا(ع) به‌شرط اینکه در هیچ یک از امور خلافت دخالتی نداشته باشد ولیعهدی را پذیرفتند. مأمون با این کارها به‌دنبال ترور ‌شخصیتی امام رضا(ع) بود تا محبوبیت او را از بین ببرد که به موفقیت نیز نرسید که سرانجام امام را مسموم کرده به شهادت رساند.

منتظری یادآور شد: از این مسئله پس از انقلاب برای مرحوم بهشتی نیز استفاده می‌کردند تا شهید بهشتی را ترور ‌شخصیتی کنند که موفق نشدند. در 28 خرداد سال 60 وقتی مجلس به عدم کفایت بنی‌‌صدر رأی داد، از فردا و پس‌فردای آن روز منافقین در اعلامه‌ای به‌طور رسمی اعلان جنگ مسلحانه علیه نظام جمهوری اسلامی کردند. 30 خردادماه منافقین با هر وسیله‌ای به جان مردم افتاده برخورد مسلحانه کردند که سرانجام این اتفاق به ششم تیرماه و ترور ناموفق مقام معظم رهبری رسید.

وی افزود: دشمن با ترور شهید بهشتی در هفتم تیر 1360 خواست مردم را از صحنه بیرون کند اما ترور شهید بهشتی و مراسم تشییع این شهید آن‌چنان مردم را به صحنه آورد که در تاریخ کشور کمتر دیده شده استریال در مقابل بنی‌صدر با چهره زنانه از کشور فرار کرد و به دامن غرب گریخت، زندگی نکبت‌بار داشت و پارسال نیز با ذلت جان داد و حتی کسی نبود بر پیکرش نماز بخواند.

دادستان‌کل کشور خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی نظام سیاسی دنیا را به هم ریخت و از همان ابتدای پیروزی توطئه‌ها علیه انقلاب شروع شد. دشمنان از اول انقلاب تلاش داشتند چهره‌های تأثیرگذار در انقلاب را چهره‌های نامطلوب جلوه دهند و از شخص امام راحل شروع کردند اما نتوانستند خواسته خود در خصوص امام راحل را اجرایی کنند، ازاین‌رو دشمن توسط گروه فرقان ترور شخصیت‌های علمی و اندیشمند را در دستور قرار داد که عناصر اصلی این گروه به‌سرعت دستگیر و مجازات شدند.

وی گفت: شهادت آیت‌الله اشرفی اصفهانی در ششم مرداد 60، انفجار نخست وزیری و شهادت شهیدان رجایی و باهنر در هشتم شهریور سال 60 و ترور آیت‌الله قدوسی دادستان‌کل کشور از دیگر اقدامات تروریستی این جریان است. 14 مرداد سال 60 هم دکتر آیت نماینده انقلابی مجلس وقت که قصد افشای اسنادی در خصوص ارتباط میرحسین موسوی با "فراماسونری" را داشت، از دیگر اقدامات تروریستی جریان نفاق بود.

وی ادامه داد: انفجار حرم رضوی در 30 خرداد سال 73 در روز عاشورای حسینی(ع) و ترور شهید صیاد شیرازی در 21 فروردین 78 از دیگر جنایات جریان نفاق بود. جریان نفاق بیش از 17 هزار نفر از مردان و زنان را در کشور به خاک و خون کشاند. این جریان بعد از این جنایت‌ها تحت حمایت دنیای غرب قرار گرفتند و در یکی از کشورهای اروپایی مشغول توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران هستند.

منتظری تأکید کرد: تقابل میان جریان حق و باطل ادامه دارد، امروز باید همه با ایمان به خدا و اعتقاد کامل، پشت‌سر رهبر معظم انقلاب در برابر توطئه‌های دشمنان مقاومت کنیم.

منبع: تسنیم


مطالب پربازدید سایت

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان