دستگیری عوامل عملیات‌های تروریستی خوزستان

Alaviوزیر اطلاعات جزئیاتی از اقدامات تروریستی که اخیراً در دزفول و سوسنگرد انجام شده بود را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین علوی صبح امروز در نشستی خبری با اشاره به حساسیت‌های ایام محرم و صفر از این دو ماه به عنوان مقاطعی یاد کرد که جریان‌های تروریستی اهداف خود را از طریق ضربه زدن به مراسم عزاداری این ایام با جدیت دنبال می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به امنیت بی‌بدیل جمهوری اسلامی ایران آن را برای دشمنان غیرقابل تحمل دانست و گفت: در سنوات گذشته آنها تمام توان خود را به کار گرفته‌اند تا از طریق مأموریت جریان‌های تروریستی به هر نحوی از انحاء امنیت ایران را به چالش بکشند که در نهایت با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج)، اقدامات آنها کشف و عوامل آنها شناسایی و سرکردگانشان به هلاکت رسیده و عملیات آنها خنثی شد که گزارش اقدامات انجام شده به مردم ارائه شد.

وی که امنیت بی‌بدیل حاکمیت جمهوری اسلامی ایران را عامل تحقیر دشمنان منطقه‌ و فرامنطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران می‌خواند، به انفجارهایی که اخیراً در نقاط مختلف جهان از جمله ترکیه، فرانسه، عربستان و... شاهدش بودیم و در خلال آن مردم کوچه و خیابان جان خود را از دست دادند اشاره کرد و با یادآوری اینکه در کنار این انفجارها امنیت حاکم بر ایران باعث شد تا عنوان شود ایران از جمله اهداف تروریست‌ها برای انجام عملیات است، گفت: فشار عملیات‌های نظامی روسیه در سوریه نیز در کنار عوامل فوق باعث شده که تروریست‌ها و دشمنان ایران تلاش مضاعفی را برای به چالش کشیدن امنیت کشورمان به کار گیرند.

وزیر اطلاعات کشورمان همچنین با اشاره به قرائت بیانیه ایمن الظواهری در شبکه خبری BBC، آن را حرکتی شیطنت‌آمیز خواند و یادآور شد: در این بیانیه که مشخص شد متعلق به هفت هشت ماه قبل است ایمن‌ الظواهری از افراد القاعده خواسته بود که سلاح خود را علیه یکدیگر بر زمین گذارند و علیه ایران به دست بگیرند.

وی با تأکید بر اینکه پس از این رویکرد شبکه خبری BBC حساسیت وزارت اطلاعات نسبت به فعالیت گروه‌های تروریستی در کشورمان مضاعف شد به برگزاری جلسات کمیته عالی تکفیری به ریاست خود و به صورت فشرده اشاره کرد و گفت: ما به ادارات کل اطلاعات در استان‌ها هشدارهای لازم را دادیم تا تمام حرکات مشکوک را زیر نظر گرفته و به موقع برخورد کنند و علیرغم این تدارکات دشمن برای انجام اقدامات تروریستی حرکاتی را انجام داد که به لطف خدا تمام حرکات خنثی شد.

علوی با اشاره به دستیگری بیش از 10 نفر از عوامل تروریستی در مرزهای ایران گفت: آنها به دنبال این بودند که در برخی از استان‌ها از جمله گلستان، مازندران، تهران و سیستان و بلوچستان عملیات تروریستی انجام دهند و خودروی افراد را به زور از آنها گرفته و آنها را به قتل رسانده بودند که همگی شناسایی و دستگیر شدند. حتی آنها برنامه‌هایی برای انجام عملیات‌های انفجاری در برخی از استان‌ها داشتند که خنثی شد.

وی همچنین عنوان کرد: 20 نفر از عوامل تروریستی که در غرب کشور به مقصد سوریه و عراق تحرکاتی داشتند نیز دستگیر شدند.

وزیر اطلاعات در ادامه به تشریح اقدام تروریست‌ها در صفی‌آباد دزفول پرداخت و با یادآوری اینکه در این حادثه 2 نفر از هموطنانمان که مشغول آماده سازی حسینیه برای مراسم عزاداری اباعبدالله‌ الحسین (ع) بودند شهید و 2 نفر مجروح شدند،‌ گفت: در فاصله‌ای بسیار کوتاه 14 نفر عوامل این حادثه تروریستی که 8 نفر از آنها ضارب اصلی بودند دستگیر شدند و در اختیار قوه قضائیه قرار گرفتند.

وی همچنین از دستیگری یک تیم تروریستی در سوسنگرد خبر داد و گفت: این تیم تروریستی که به فرمانداری و چند پاسگاه انتظامی حمله کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند و مشخص شد که مورد حمایت کشورهای مرتجع منطقه بودند.

علوی در ادامه با اشاره به امنیت حاکم بر کشور در ایام محرم، آن را نتیجه لطف خداوند، ادعیه رهبری و همکاری نیروهای نظامی و انتظامی اعم از سپاه،‌ ارتش،‌ بسیج و همچنین قوه قضائیه دانست.

وی در پایان بار دیگر به اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات اشاره کرد و یادآور شد که هرگونه حرکت تروریستی قبل از اینکه به نتایجی بیانجامد از جانب سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و خنثی می‌شود.


مطالب پربازدید سایت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

جدیدترین مطالب

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران:

نماد شهدای ترور در تمام شهرها نصب شود

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان