دانش‌آموزان برای «آرتین» نوشتند

1604473 131

با برگزاری پویش #برای_آرتین که از سوی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آمورش و پرورش و با همکاری حوزه هنری در شبکه شاد انجام شد، دانش‌آموزان با نوشتن دلنوشته و ارسال نقاشی، با آرتین سرایداران که در حادثه تروریستی حرم شاهچراغ، پدر، مادر و برادرش را از دست داده بود، همدردی کردند.

به گزارش هابیلیان به نقل از ایسنا، هنوز چند ساعتی از وقوع حادثه تروریستی چهارم آبان در حرم شاهچراغ شیراز نگذشته بود که مشخص شد که در میان شهدا چند کودک هم هستند و یک کودک حادثه هم که زخمی شده، خانواده اش را از دست داده است. همان شب پویشی راه افتاد تا دلنوشته ها و حرف های خودمانی بچه های ایران برای آن کودک به سوی او سرازیر شود.

معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با همکاری حوزه هنری کودک و نوجوان با برگزاری پویش #برای_آرتین که در پیام‌رسان شاد انجام شد، بستری آماده کردند تا دانش‌آموزان با دلنوشته های خود و ارسال نقاشی با آرتین که در حادثه تروریستی حرم شاهچراغ، پدر، مادر و برادرش را از دست داده بود، همدردی کنند.

پس از ارسال هزاران دلنوشته و نقاشی از سوی دانش‌آموزان برای همدلی و همدردی با آرتین، در یک داده‌نما‎، آثار ارسالی از سوی دانش‌آموزان تحلیل شده است.

بر این اساس، در نامه‌های (دلنوشته‌های) دریافت شده «آرتین عزیز» پرتکرارترین خطابی است که دانش‌آموزان به آرتین داشته‌اند.

«قهرمان»، «قوی» و «شجاع»، پرتکرارترین صفاتی است که نگارندگان دلنوشته‌ها در توصیف آرتین به کار برده‌اند. آن‌ها در ادامه برای آرتین آرزوی سلامتی و موفقیت داشتند و حمایت و همراهی خود را برای انتقام از دشمنان اعلام کردند.

در این گزارش تحلیلی، برشی از افکار عمومی متأثر از حادثه غم‌انگیز تروریستی شاهچراغ مورد بررسی قرار گرفت. بر این اساس توجه به شهادت می‌تواند نمونه‌ای از روی آوردن به معنویت و مفاهیم انتزاعی، برای رشد سلامت روانی در افراد باشد.

هنگامی که فردی در جامعه با بحرانی روبه رو شود، لازم است افراد حمایت اجتماعی خود را از فرد دریغ نکنند. آرتین کودکی است که با بحرانی روبه رو شده است و وظیفه افراد جامعه است که با نهایت آگاهی با آن روبه رو شوند.

گاهی لازم است دنیا را از نگاه کودکانه آرتین ببینیم و گاهی نیاز است در جایگاه تکیه‌گاهی امن برای آرتین باشیم. حمایت و همدلی آهسته و پیوسته و نه هیجانی به آرتین‌های ایران کمک می‌کند تا به تدریج از سردرگمی خارج شوند و با مفاهیمی مانند خدا، شهادت، دشمن، ایثار و… آشنا شوند و به پذیرش برسند.

به گزارش هابیلیان، در عملیات تروریستی حمله به حرم مطهر شاهچراغ در شهر شیراز، ۱۳ نفر به شهادت رسیدند که ۳ نفر از این افراد، پدر، مادر و برادر آرتین سرایداران ۶ساله بودند که مقابل چشمان او هدف گلوله قرار گرفتند و به شهادت رسیدند.

همه آثار این پویش ملی، اعم از دلنوشته‌ها و نقاشی‌ها در کتابی جمع آوری، و به چاپ رسیده است.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مروری بر جنایات گروهک تروریستی منافقین؛

شهید علی اکبر بختیاری چگونه ترور شد؟

محمدتقی نقدعلی، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

دادگاه گروهک تروریستی منافقین مستند و مستدل است

تشریح تروریستیِ بودن منافقین از نگاه حقوق بشر غربی

دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

راه‌اندازی شبکه تلویزیونی توسط گروهک تروریستی منافقین با هدف تشویق مردم به خشونت

نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

مطالب پربازدید بخش خبر

تشریح تروریستیِ بودن منافقین از نگاه حقوق بشر غربی

دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

راه‌اندازی شبکه تلویزیونی توسط گروهک تروریستی منافقین با هدف تشویق مردم به خشونت

نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

دی 1402
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
21
22
23
28
29

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان