داعش همچنان در آرزوی جهانی شدن است

156584044

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور مبارزه با تروریسم گفت: برخلاف از بین رفتن قلمرو داعش در ماه مارس 2019 در سوریه، این گروه تروریستی همچنان به دنبال آرزوی جهانی شدن خود است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان ولادیمیر ورونکوف عصر سه شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع صلح و امنیت بین المللی افزود: داعش در حملات مرتبط و الهام بخشیدن، سرمایه گذاری می کند و برآورد می شود هنوز 300 میلیون دلار در دسترس آنها باشد.

وی با بیان اینکه حملات داعش در سوریه مشابه آن چیزی است که در سال 2017 در عراق شاهد آن بودیم به فعالیت داعش و وابسته های القاعده در آفریقا اشاره کرد و گفت: حملات در غرب آفریقا افزایش یافته است.

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور مبارزه با تروریسم افزود: دولت اسلامی غرب آفریقا یکی از قوی ترین مرتبطان داعش با حدود چهار هزار تروریست است.

ورونکوف به اروپا هم اشاره کرد و ادامه داد: رادیکال شدن در زندان ها و خطر ناشی از بازگشت زندانی های آزاد شده، نگرانی بزرگی است که با خطر تروریسم خانگی و حملات الهام گرفته از آن ترکیب می شود به خصوص زمانی که داعش اعزام جنگجویان به اروپا را سخت می یابد.

وی فعالیت داعش در آسیا را اینگونه توصیف کرد که برخلاف فشارهای نظامی، تهدیدهای ناشی از داعش ادامه دارد. تخمین زده می شود که این گروه حدود 2 هزار تا 5000 جنگجو داشته باشد.

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور مبارزه با تروریسم اضافه کرد: مرتبطان داعش در جنوب شرق آسیا همچنان برای انجام حملات با گسترش دو موضوع، توانایی دارند.

ورونکوف به کارگیری زنان برای انجام حملات انتحاری و هدف قراردادن اماکن مذهبی را دو نگرانی مهم از سوی داعش در این منطقه نامید و اظهار کرد: همانگونه که ما در یکشنبه در سریلانکا شاهد بودیم که تعداد زیادی از بیگناهان قربانی شدند.

وی با بیان اینکه در هفت ماه گذشته، هزاران مظنون داعشی به همراه خانواده های آنها در عراق و سوریه بازداشت شده اند، گفت: تعداد زیادی از آنها در اردوگاه های با شرایط بد نگهداری می شوند که از نظر امنیتی و انسانی نگران کننده است.

این مقام سازمان ملل متحد یادآور شد: تنها در اردوگاه الحول سوریه، بیش از هزار نفر شامل زنان و کودکان نگهداری می شوند که با گروه های تروریستی شناخته شده در سازمان ملل متحد، ارتباط دارند.

ورونکوف ادامه داد: دبیرکل سازمان ملل متحد در گزارش خود چالش های قابل ملاحظه و چند وجهی که کشورهای عضو این سازمان برای بازگشت اتباع خود از مناطق تحت کنترل داعش مواجه هستند را به رسمیت می شناسد اما در عین حال، از اعضای سازمان ملل می خواهد تا نسبت به اتباع خود مسئولیت داشته باشند و از اقدام یا سیاستی که این افراد را بدون تابعیت قرار دهد، اجتناب کنند.

وی یادآور شد: برخی از کشورها همچون آذربایجان، قزاقستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان زنان و کودکان از جمله یتیمان را از عراق و سوریه بازگردانده اند.

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور مبارزه با تروریسم به طرح این مرکز برای همکاری نهادها و ارگانهای منطقه ای برای فراهم کردن حمایت لازم از تقاضای کشورهای عضو اشاره کرد و توضیح داد: در این طرح، از غربالگری، تعقیب قانونی، توانبخشی و الحاق مظنونان انفرادی یا محکومان به ارتکاب اقدامات تروریستی، خانواده ها و وابستگان آنها حمایت می شود.


مطالب پربازدید سایت

سپاه سردمدار مبارزه با تروریسم

شهید «طالب طاهری» نمادی از مظلومیت پاسداران

به مناسبت عروج پدر شهید طالب طاهری، از شهدای سلاخی منافقین؛

«عملیات مهندسی» فجیع‌ترین جنایت تاریخ معاصر ایران

مهندسی، یکی ازهولناک‌ترین جنایت‌های منافقین

شکنجه با اسم رمز انتقام

تنها شهید جاویدالاثر عملیات مهندسی

مقاومت شهید طهماسبی زیر شکنجه‌های منافقین

هانیه علی نژاد؛ خبرگزاری مهر

مغزهای زنگ زده!

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی تشریح کرد

سریال دنباله‌دار سوءاستفاده‌ منافقین از نمادهای مذهبی!

جدیدترین مطالب

رئیس‌کل دادگستری استان فارس خبر داد

صدور کیفرخواست حمله تروریستی به حرم حضرت شاهچراغ(ع)

معاون همننگ کننده ارتش در یزد عنوان کرد:

۱۷ هزار شهید ترور فدای اقتدار امروز شده است

به بهانه پخش سرهنگ ثریا در جشنواره فیلم فجر

«سرهنگ ثریا» مادرانه‌ای پشت دیوارهای «کمپ اشرف» + فیلم

به مناسبت آسمانی شدن پدر شهید طالب طاهری، از شهدای سلاخی منافقین؛

عملیات سلاخی + فیلم

سپاه سردمدار مبارزه با تروریسم

شهید «طالب طاهری» نمادی از مظلومیت پاسداران

مهندسی، یکی ازهولناک‌ترین جنایت‌های منافقین

شکنجه با اسم رمز انتقام

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت سالروز شهادت شهیدان مصطفی احمدی روشن و مسعود علیمحمدی

اکران فرهنگی به یاد شهدای دانش هسته‌ای در تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان