داعش جدید صددرصد آمریکایی است

Rezaei1

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکایی‌ها می‌خواهند در یک منطقه در بین سوریه و عراق، از حوالی پایگاه عین الاسد تا مرز سوریه، داعشیان را آموزش دهند و سازمان‌دهی ‌کنند و در سوریه و عراق از این‌ها برای کارهای تروریستی استفاده ‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان پایگاه خبری العهد، با محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناسبت بیستمین سالگرد اخراج صهیونیست‌ها از جنوب لبنان و روز جهانی قدس به گفت‌وگو پرداخت. رضایی در بخشی از این گفتگو با اشاره به سیاست‌های دولت آمریکا در احیای گروهک داعش گفت: داعش جدید صددرصد آمریکایی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه افزود: داعش قبلا هم آمریکایی بود اما آمریکایی‌ها از طریق یک سری افراد خاصی، داعش را اداره می‌کردند. مثلا پنج شش نفر از رهبران داعش را در کنترل داشتند ولی این داعش جدیدی که شکل گرفته، کاملا و صددرصد آمریکایی است و آمریکایی‌ها می‌خواهند در یک منطقه در بین سوریه و عراق، از حوالی پایگاه عین الاسد تا مرز سوریه، داعشیان را آموزش دهند و سازمان‌دهی کنند و در سوریه و عراق از اینها برای کارهای تروریستی استفاده کنند.

وی هدف از این اقدام آمریکایی‌ها را این‌گونه تشریح کرد: آمریکا می‌خواهد به‌نوعی شکست نظامی و حیثیتی خود را بازسازی کنند که البته بازهم شکست خواهند خورد. همانطور که آن داعش قبلی شکست خورد قطعا این داعش هم شکست خواهد خورد زیرا هم حشد الشعبی و هم ارتش عراق الان تجارب بسیار خوبی دارند و سازماندهی‌شان خیلی قوی‌تر از روزهایی است که آن داعش وارد کار شد. در داعش اول البته اسرائیلی‌ها نفوذ بیشتری نسبت به آمریکایی‌ها داشتند. در این داعش هم اسرائیلی‌ها هستند اما آمریکایی‌ها و سازمان سیا عهده‌دار سازماندهی شده‌اند.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9256043&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  مطالب پربازدید بخش خبر

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان