خدمت به کشور دغدغه شهید احمدی‌روشن‌ بود

 14001022000750 Test PhotoN

مراسم گرامیداشت دهمین سالروز شهادت شهید احمدی روشن در دانشگاه شریف برگزار شد.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از خبرگزاری فارس، به همت کانون آیین روشن و با همکاری بسیج دانشجویی مراسم گرامیداشت دهمین سالروز شهادت شهید مصطفی احمدی روشن عصر امروز (چهارشنبه 22 دی) در سالن جابربن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

 

* یکی از دلایل ترور شهید احمدی روشن برخورد قاطع و سرسختانه با خرابکاری‌ها بود

 

مجید خوانساری رئیس سابق سایت هسته ای نطنز در این مراسم طی سخنانی به بیان خاطرات خود از دوران همکاری با شهید احمدی روشن پرداخت و با اشاره به خرابکاری‌های که در سایت نطنز اتفاق افتاد، گفت: یکی از دلایل ترور شهید احمدی روشن برخورد قاطع و سرسختانه ایشان با خرابکاری‌ها بود که دشمن چاره ای جز ترور شهید احمدی روشن نیافت.

 

خوانساری در مورد ویژگی‌های اخلاقی شهید احمدی روشن گفت: مصطفی شوخ طبع و بذله گو بود، صادق و صریح صحبت می‌‍‌‌کرد، شجاعت و اقتدار کلامی خاصی داشت و همیشه پر انرژی و فعال بود.

 

رضا روستا آزاد رئیس اسبق دانشگاه صنعتی شریف و عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف در ادامه این مراسم با اشاره به برخی ناهنجاری ها در جامعه افزود: وجود احمدی روشن‌ها در جامعه امروز برای بسط و گسترش اخلاق و فرهنگ اصیل لازم و ضروری است.

 

روستا آزاد با اشاره به سابقه آشنایی خود با شهید احمدی روشن گفت: من مصطفی را دقیقا در سال دوم دوره کارشناسی اش شناختم و از همان ابتدا روحیه پشتکار، مسئولیت پذیری ،حق پرستی، صداقت را در این شهید یافتم.

 

این استاد دانشگاه افزود: دغدغه شهید احمدی روشن خدمت به کشور بود از همان ابتدا مرام، معرفت و شایستگی شهید احمدی روشن در کنار علم و تکنولوژی ایشان زبانزد خاص و عام بود و اگر امروز او در میان ما بود، من وی را در مسند ریاست سازمان انرژی هسته ای می‌دیدم.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف در ادامه گفت: مصطفی با خود عهد داشت و صداقت خود را با شهادتش به تمام دنیا نشان داد.

 

* راه شهید احمدی روشن ادامه خواهد داشت

 

فخار زاده معاون فرهنگی واجتماعی دانشگاه صنعتی شریف هم در این مراسم به سابقه آشنایی خود با شهید احمدی روشن اشاره کرد و افزود: در دورانی که با این شهید بزرگوارهم‌نشینی داشتم ایشان همواره روحیه ای بشاش و خوش رو داشت و همواره برای اقامه نماز جماعت در اول وقت در نمازخانه خوابگاه حاضر بود.

 

فخار زاده افزود: راه شهید احمدی روشن و شهدایی چون شهید علیمحمدی، سردار سلیمانی، شهید فخری زاده و ... روشن است و دانشجویان با ادامه راه این عزیزان مسیر را بیش از پیش روشن خواهند کرد.

 

* ادامه راه شهید احمدی روشن توسط دانشجویان و اساتید ما را دلگرم کرد

 

پدر شهید احمدی روشن در ادامه این برنامه ضمن تشکر از دانشگاه صنعتی شریف در برگزاری این برنامه افزود: جوانانی که این چنین برنامه‌ها را برای شهدا برگزار می‌کنند، همچون فرزندم مصطفی می دانم و تلاش‌های آن را ارج می‌نهم.

 

وی گفت: بزرگترین چیزی که بعد از غم از دست دادن مصطفی ما را دلگرم می‌کرد حضور دانشجویان و اساتید گرانقدری بود، که طومار بزرگی را بعد از شهادت پسرم امضا کردند و خود را رهرو و ادامه دهنده راه شهید احمدی روشن خواندند و این یک شعار نبود، بلکه شعوری بود که همچنان پرچم مصطفی را زمین نگذاشته اند.

 

پدر شهید احمد روشن در ادامه افزود: اقدام دیگری که مایه دلگرمی ما بعد از شهادت مصطفی شد، اعلام آمادگی تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف به پاس رهروی از راه مصطفی بود که درخواست تغییر رشته تحصیلی خود به رشته فیزیک هسته ای داشتند و این یعنی اگر علم از دست سربازی افتاد، هنوز به زمین نرسیده سربازان بی‌شماری علم را به اهتزار درآورده اند و سنگری مستحکم تر در مقابل دشمن ساخته اند.

 

* تجلیل از پدر و همسر شهید احمدی روشن

 

در ادامه این مراسم با اهدای هدایایی به پدر و همسر شهید یاد و خاطره این شهید گرامی داشته شد.

 

در پایان هم گروه سرود اسرا با اجرای قطعه ای با مضمون شهید احمدی روشن را اجرا کردند.


مطالب پربازدید سایت

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان