خارج کردن منافقین از فهرست تروریستی، تصمیم احمقانه‌ای بود

O LAWRENCE WILKERSON Facebook

لری ویلکرسون، رئیس سابق ستاد کارکنان وزارت خارجه آمریکا، خارج کردن منافقین از فهرست سازمان‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا را تصمیمی نابخردانه توصیف می‌کند که حامیان آمریکایی این گروه را امیدوار کرده است تا از این گروه در جهت اجرای منافع خود استفاده کنند.

به گزارش سرویس بین‌الملل هابیلیان، به‌نقل از پابگاه خبری آمریکایی تروث‌دیگ، شارمنی پریس، گزارشگر ریل‌نیوز نت‌ورک، در گفتگویی با لری ویلکرسون، رئیس ستاد کارکنان وزارت خارجه در دوره کالین پاول و استاد برجسته حکومت‌داری و سیاست عمومی در دانشگاه ویلیام اند مری آمریکا، نظر وی را درباره گروهک تروریستی منافقین جویا شده است.

در ابتدای این گفتگو، پریس با اشاره به گفتگوی 26 آوریل محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، با فاکس نیوز و اشاره وی به ارتباط جان بولتون، مشاور امنیت ملی ترامپ، با گروهک تروریستی منافقین، از جمله سخنرانی سال 2017 وی در جمع هوادارن منافقین، که در آن از آرزوی خود برای سرنگون‌کردن جمهوری اسلامی پیش از آنکه چهل‌سالگی خود را تجربه کند، خبر داده بود، نظر وی را درباره این گروهک تروریستی و حامیان آن در دولت ترامپ جویا می شود.

ویلکرسون در پاسخ به این پرسش، گروهک منافقین را فرقه‌ای تروریستی توصیف می‌کند که درنتیجه به‌کارگیری معیارهای دوگانه از سوی دستگاه حاکمه آمریکا از فهرست تروریستی خارج شده است: «سازمان مجاهدین خلق فرقه است، یک فرقه تروریستی. هیچ شکی در این باره نیست. اما ما عادت داریم از هرکسی بدمان بیاید به او می‌گوییم تروریست، و از هرکسی خوشمان بیاید مبارز راه آزادی خطابش می‌کنیم.»

در همین رابطه، رئیس سابق ستاد کارکنان وزارت خارجه آمریکا خارج کردن منافقین از فهرست سازمان‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا را تصمیمی نابخردانه توصیف می‌کند که حامیان آمریکایی این گروه را امیدوار کرد تا از این گروه در جهت اجرای منافع خود استفاده کنند: «از زمان تصمیم احمقانه ما برای بیرون‌آوردن مجاهدین خلق از فهرست تروریستی، جان بولتون، رودی جولیانی و جمعی دیگر از مقامات سابق از این گروه مانند گاو شیرده استفاده کرده‌اند.»

ویلکرسون همچنین به موضوع پول‌گرفتن بولتون و هم‌قطارانش از گروهک تروریستی منافقین صحه می‌گذارد: «جان بولتون از مجاهدین پول گرفته است. شنیده ام برای هر سخنرانی 30 هزار دلار دریافت کرده. او در زمره مقاماتی است که از این افراد پول گرفته‌اند.»

 

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10085699&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان