حماسه 6 بهمن بسترساز عبرت‌های بزرگ تاریخی است

1453788975674 Babajani 35

رئیس قوه قضاییه گفت: این حماسه بستر عبرت‌های بزرگ تاریخی شده است وتاریخ برای عبرت از اگرچه به لحاظ جزییات تاریخ دوباره تکرار نمی شود اما عبرت های آن ماندگار است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) به نقل از ایسنا، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در یادمان سالگرد حماسه شش بهمن سال 60 مردم آمل در مصلای این شهر با اشاره به اینکه نام بردن از حماسه مردم آمل در وصیت نامه امام راحل موجب ماندگاری این حرکت عظیم شده است، اظهار کرد:  این حماسه بستر عبرت‌های بزرگ تاریخی شده است و تاریخ گرچه به لحاظ جزییات دوباره تکرار نمی شود اما عبرت های آن ماندگار است.

وی با بیان اینکه عبرت یک حادثه تاریخی در این نهفته است که ما با تحلیل ریشه های حادثه به علت وقوع آن پی ببریم، عنوان کرد: باید ببینیم که چه شد مردم غیور این شهر طومار نفاق را در یک روز پیچید.

آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه سه مولفه در وقوع حماسه شش بهمن تاثیر داشت که این رکن‌ها در تمام حوادث موثر مشابه است و در زمان ما نیز موثر است، افزود: سه رکن ایمان، بصیرت و جهاد در راه خدا سه رکن اساسی برای پیروزی است که از اثرات عبرت های تاریخی نیز به شمار می رود.

وی با بیان اینکه ایمان راه انسان را در زندگی روشن می کند و انسان را به مبدا قدرت لایزال متصل می کند، اظهار کرد:  ایمان قلب ها را به هم متصل می کند و یک امت با استقامت می سازد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه باید بررسی کنیم کدام عمل ما برای آخرت باقی می ماند، بیان کرد: خداوند راهی به انسان نشان داده است که اگر می خواهید اشتباهات گذشته تبدیل به حسنات شود و برگشت به سوی خدا و ایمان میسر شود جهاد کنید، گفت: از واژه جهاد بر می آید که باید دارای اثرات بسیاری باشد که بر زندگی انسان می تواند نمایان شود.

1453788973911 Babajani 10

این مسئول با تاکید بر اینکه شهیدان حادثه عظیم تاریخی مانند ششم بهمن با خداوند معامله کردند و این یک معامله حقیقی است و خداوند می فرماید این افراد اهل صدق و وفا هستند، تصریح کرد: این شهدا جان عزیز واموال خود را در طبق اخلاص گذاشتند و همین سبب شد که به درجه رفیع برسند.

به گزارش ایسنا، رئیس قوه قضاییه با اعلام اینکه به اذعان دوست و دشمن ایران یکی از تاثیرگذارترین کشورهای جهان است و در منطقه ای که کشورهای سلطه در حال فعالیت هستند این کشور امن ترین کشور منطقه به شمار می رود، ادامه داد: دلیل امنیت و استقامت ایران، ایمان است و دشمن از همین نقطه نیز ما را مورد هجوم قرار داده است.

وی بیان کرد: دشمن در همه زمینه‌ها ایمان ما را نشانه گرفته است و همین ترویج سکولاریزم در دانشگاه ها و رسانه ها ما که جدایی دین از سیاست را ترویج می دهد تلاش می کند قدرت ایمان را از نظام اسلامی بگیرد از اثرات این تلاش دشمن است.

آملی لاریجانی با بیان اینکه ماهواره ها و کانال های فارسی زبان ماهواره ای با هزینه هنگفتی که بر روی آنها صورت می گیرد به دنبال نفوذ به زوایای خانه های ما هستند، تصریح کرد: صرف میلیون ها دلار برای کانال های فارسی زبان ماهواره ای برای به فساد کشیدن جوانان ماست اما جوانان باید ایمان که همان دستگیره محکم الهی است را نگه دارد، جوان ها باید هوشیار باشند و بدانند اینها زندگی شما را هدف قرار داده اند.

وی با طرح این سوال که چرا دشمن این هزینه گزاف را بر روی این شبکه ها انجام می دهد، افزود: این شبکه ها به دنبال این هستند تا متخصصین و جوانان ما را مشغول کند و اقتداری که با آن یک روزه طومار دشمن را در هم پیچیدید را در هم بشکند.

1453788974176 Babajani 25

به گزارش ایسنا، مراسم سالگرد حماسه اسلامی سال 60 مردم آمل با حضور مسئولان ارشد استانی و مردم و خانواده شهدا و جانبازان این حماسه طبق روال همه ساله در مصلای قدس شهر آمل برگزار شد.

در ابتدای این مراسم امام جمعه آمل و استاندار مازندران ضمن خوشامد گویی به بیان جایگاه والای شهدای این حماسه و بیان سبقه تاریخی و فرهنگی شهر آمل پرداختند.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مروری بر جنایات گروهک تروریستی منافقین؛

شهید علی اکبر بختیاری چگونه ترور شد؟

محمدتقی نقدعلی، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

دادگاه گروهک تروریستی منافقین مستند و مستدل است

تشریح تروریستیِ بودن منافقین از نگاه حقوق بشر غربی

دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

راه‌اندازی شبکه تلویزیونی توسط گروهک تروریستی منافقین با هدف تشویق مردم به خشونت

نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

مطالب پربازدید بخش خبر

تشریح تروریستیِ بودن منافقین از نگاه حقوق بشر غربی

دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

راه‌اندازی شبکه تلویزیونی توسط گروهک تروریستی منافقین با هدف تشویق مردم به خشونت

نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

دی 1402
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
21
22
23
28
29

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان