حماسه ششم بهمن سال 60 آمل نقطه عطفی در تاریخ انقلاب است

N00365676 Bمدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: حماسه ششم بهمن سال 60 آمل نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است، که خلق این حماسه بی‌بدیل مردم آمل، ترفندها و توطئه‌های دشمنان و منافقین کوردل را ناکام گذاشت.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان، هدایت مظلومی گفت: حماسه ششم بهمن سال 60 آمل نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است، که خلق این حماسه بی‌بدیل با مقاومت و ایستادگی مردم آمل، ترفند‌ها و توطئه‌های دشمنان و منافقین کوردل را ناکام گذاشت.


مدیرکل بنیاد مازندران با اشاره به اینکه نقش مردم حماسه‌ساز آمل در برخورد با درگیری‌های منافقین برای جلوگیری از ورود اجانب و بیگانگان بی‌بدیل و وصف ناشدنی است، اظهار کرد: حماسه ششم بهمن آمل که در نوع خود بی‌نظیر است، می‌تواند هم طراز حماسه‌هایی چون قیام مردم قم و تبریز قرار گیرد و به‌عنوان یکی از موفقیت‌های ملت مقاوم ایران پس از پیروزی انقلاب از آن یاد شود.


مظلومی اظهار کرد: ششم بهمن سال 1360، یکی از حماسه‌های ماندگار ملت ایران در شهرستان آمل به وقوع پیوست، که بعد از گذشت چندین دهه از آن هم‌چنان در اذهان با افتخار و شکوه فراوان از آن یاد می‌شود.


مدیرکل بنیاد مازندران تصریح کرد: این واقعه آنقدر مهم بود که حضرت امام (ره) در وصیت‌نامه‌ الهی سیاسی خود از نقش مردم آمل در حادثه ششم بهمن تقدیر و تشکر کرده و می‌فرماید: «ما باید از مردم آمل تشکر کنیم و دیدید مردم آمل چه بر سرتان آوردند.»


وی با بیان اینکه حماسه ششم بهمن سال 60 آمل برگ زرینی را در تاریخ انقلاب اسلامی ایران رقم زده است گفت: ایمان، اعتقاد به نظام و ولایت، انسجام و یکپارچگی، وحدت، ایثار، مقاومت و فداکاری مردم شریف آمل موجب شد تا این موفقیت و پیروزی به دست آید.


مظلومی با بیان اینکه خاطرات حماسه ششم بهمن آمل باید در اذهان نسل جوان جامعه پررنگ شود، اظهار کرد: اتفاقات و رخدادهای این حماسه عظیم تاریخی را باید برای آیندگان تبیین و بازخوانی کرد و یاد و نام عزیزانی که در این حماسه و در دفاع از آرمان‌های انقلاب به شهادت رسیده و به مقام جانبازی نائل شدند باید همیشه زنده نگه داشته شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران

 

 


مطالب پربازدید سایت

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

شهید ترور

شهید اکبر همتی

با حضور مردم ولایتمدار منطقه سیستان و بلوچستان

پیکر شهید مدافع امنیت در هامون منطقه سیستان و بلوچستان تشییع شد

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

جدیدترین مطالب

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

با حضور مردم ولایتمدار منطقه سیستان و بلوچستان

پیکر شهید مدافع امنیت در هامون منطقه سیستان و بلوچستان تشییع شد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

شهید ترور

شهید اکبر همتی

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

مطالب پربازدید بخش خبر

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان