حماسه ششم بهمن آمل؛ الگوی مقاومت از بیروت تا یمن بود

169403045

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مقاومت آمل را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و گفت: این مقاومت شروع و الگوی مقاومت خرمشهر، دفاع مقدس و حتی مقاومت بیروت و یمن بود که رژیم صهیونیستی و آمریکا را به عقب نشینی وادار کرد.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از ایرنا، سردار محمدرضا فلاح زاده سه شنبه شب در مراسم گرامیداشت حماسه ششم بهمن آمل که با حضور فرمانده هان ارشد جبهه مقاومت، مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی، خانواده شهدا و آحاد مردم در مصلی نماز جمعه شهرستان آمل برگزار شد، افزود: هدف جنگلی ها از حمله به آمل سرنگونی انقلاب اسلامی بود زیرا آنها می خواستند با تصرف و دستیابی به آمل به مازندان دست یابند و پس از آن نیز نقشه تصرف استان های مجاور یعنی گلستان، گیلان و سپس کل ایران را در سر داشتند.

 

وی ادامه داد: کسانی که با نام سربه داران در جنگل های آمل سکنی گزیده بودند از تمام کشور جمع شده بوند. آنها نه تنها سال ها آموزش دیده بودند بلکه حتی از پشتیبانی استکبار نیز بهره مند بودند و توسط آنها تجهیز شدند که خوشبختانه مقاومت مردم آمل اجازه نداد این کفار به اهداف خود دست یابند.

 

سردار فلاح زاده ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ششم بهمن سال ۶۰ آمل، بیان کرد: مردم ولایتمدار آمل در آن روز بر خون خود غلطیدند و مقاومت کردند و توانستند برگ زرینی را در دفتر انقلاب اسلامی به نام خود ثبت کنند.

 

جانشین  فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مقاومت آمل را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و افزود: این مقاومت شروع و الگوی مقاومت های بعدی همچون مقاومت خرمشهر، مقاومت دفاع مقدس و حتی مقاومت بیروت و یمن را در پی داشت که رژیم صهیونیستی و آمریکا را به عقب نشینی وادار کرد.

 

وی گفت: مردم آمل با اهدای یکهزار و ۵۰ شهید در طول انقلاب و ۴۱ شهید در  روز ششم بهمن بصیرت و آگاهی خود را به نمایش گذاشتند و نشان دادند برخلاف تصور منافقین پای آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی حاضرند از جان خود نیز بگذرند.

 169403046

حماسه ششم بهمن آمل؛ الگوی مقاومت از بیروت تا یمن بود

 

سردار فلاح زاده افزود: مردم مازندران و بویژه آمل و لشکر ۲۵ کربلا در عملیات های گوناگونی همچون فتح المبین، بیت المقدس و مرصاد خط شکن بودند و ما وامدار شهدای این خطه و خانواده هایشان هستیم.

 

وی با بیان اینکه وظیفه ما ادامه دادن راه شهدای ششم بهمن آمل، جنگ تحمیلی و شهدای حرم است، گفت: ما باید با الهام از راه شهدا فرهنگ صبر، استقامت و مجاهدت را در جامعه گسترش دهیم.

 

جانشین فرمانده نیروی قدس افزود: دشمنان هم بدانند ما راه شهادت را ادامه خواهیم داد و هیچگاه از مبارزه با اشرار، جبهه کفر و نفاق به سرکردگی آمریکا و صهیونیست دست نخواهیم کشید و گوش به فرمان رهبر انقلاب این راه روشن را ادامه خواهیم داد.

 

سردار فلاح زاده همچنین در این مراسم از بزرگان خطه علویان همچون مرحوم آیت الله طبرسی، آیت الله کوهستانی، آقا میرزا هاشمی و فیلسوفان برجسته عالم اسلام علامه حسن زاده آملی و آیت الله جوادی آملی یاد کرد و گفت: این افراد زحمت های زیادی برای جامعه اسلامی کشیدند و از افتخارات عالم تشییع و مازندران هستند و انسان باید برای رسیدن به درجات عالی معنوی به علما و شهدا متوسل شود.

 

وی همچنین به اخلاق مداری در جامعه تاکید کرد و افزود: انقلاب اسلامی ما رسالتی همچون رسالت پیامبر دارد و اولین رسالت پیامبر نیز ترویج اخلاق بوده است از این رو همه سرداران، فرمانداران، استانداران و مسئولین نظام باید با تواضع و محبت تمام به مردم خدمت کنند.

 

ششم بهمن یکی از مهم ترین مقاطع تاریخ انقلاب اسلامی است. در سحرگاه ششم بهمن ماه سال ۶۰ عده ای منافق و مائوئیست از سمت جنگل در قسمت جنوب آمل قصد تصرف این شهر را داشتند که مردم آمل در کمتر از یک روز با مقاومت خود به این غائله پایان دادند. در آن واقعه ۴۱ نفر شهید و صدها نفر زخمی شدند.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسین انتظاریان

شهیدی که خواب شهادتش را دیده بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید سرسنگی

هر وقت کارش گیر می‌کرد از شهدا کمک می‌خواست

مطالب پربازدید بخش خبر

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان