حضور ایران در کنار افغانستان، عامل شکست تروریسم

B72bf72ff0c94133ef2e08da0507dd75

رئیس مرکز فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی تبیان گفت: اگر ایران در کنار افغانستان باشد، دشمن در میدان حمایت از تروریسم در افغانستان توفیق پیدا نخواهد کرد.

به گزارش هابیلیان بع نقل از خبرگزاری صداوسیما، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری در برنامه گفتگوی ویژه بخش خبری ۲۱ سیما افزود:توطئه‌هایی که اخیراً علیه دو ملت ایران و افغانستان از طرف آمریکا، انگلیس و برخی اجیران آن‌ها ایجاد شده به دلیل نزدیکی ایران و افغانستان به خصوص در شرایط، تحولات و به وجود آمدن حاکمیت جدید در افغانستان است و بودن ایران در افغانستان از چند جهت اهمیت دارد.

رئیس مرکز فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی تبیان گفت: اهمیت اول در عرصه سیاسی، منطقه و بین الملل است به خصوص به رسمیت نشناختن دولت و حکومت افغانستان در سطح منطقه و دنیا که جمهوری اسلامی ایران در این عرصه می‌تواند نقش بسیار برازنده و جدی بازی کند.

وی اضافه کرد: اهمیت دیگر نزدیکی ایران و افغانستان در عرصه مبارزه با تروریسم است، چون جمهوری اسلامی ایران تجربه بسیار موفقی در مبارزه با تروریسم دارد و اگر در کنار حکومت و مردم افغانستان باشد قطعاً در مبارزه با تروریسم در افغانستان دست بالا خواهیم داشت و تروریسم و گروه‌های تروریستی در افغانستان نمی‌توانند رشد کنند.

حجت الاسلام مزاری گفت: از این جهت حضور جمهوری اسلامی و نزدیکی افغانستان و جمهوری اسلامی از اهمیت بسیار فوق العاده برخوردار است.

وی افزود: با توجه به تحریمی که افغانستان از سوی آمریکا و کشور‌های مستکبر غربی شده است و با معضلات جدی اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند طبیعی است که همکاری اقتصادی جمهوری اسلامی با افغانستان و تبادل تجارت و بازرگانی و سرمایه گذاری در داخل افغانستان از طریق ایران برای افغانستان بسیار مهم است و این روند کمک می‌کند حکومت و مردم افغانستان از اقتدار بیشتری برخوردار باشند.

رئیس مرکز فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی تبیان گفت: همکاری‌های ایران در عرصه فرهنگی و آموزشی برای مردم افغانستان و حاکمیت این کشور بسیار سرنوشت ساز است.

حجت الاسلام مزاری افزود: وقتی جمهوری اسلامی این همه اهمیت داشته باشد در کنار افغانستان و نزدیکی این دو کشور می‌تواند بیشتر به نفع افغانستان، حاکمیت و استحکام آن باشد.

 کارشناس مسائل فرهنگی و اجتماعی ادامه داد: طبیعی است که برای دشمنان ما قابل هضم نیست و تلاش می‌کنند به هر طریقی رابطه ملت‌ها و دولت‌های افغانستان و ایران را خدشه دار کنند، به همین دلیل به جان نماهنگ‌ها و محتوای جعلی و در افغانستان علیه ایران و در ایران علیه افغانستان و مردم افغانستان پخش و نشر می‌شود و پشت این حرکت قطعاً شبکه‌های اطلاعاتی قوی دشمن قرار دارد.

وی گفت: با توجه به ضعف سواد رسانه در سطح هر دو ملت و دولت، این حرکات تا حدودی تأثیرگذار واقع شد و عده‌ای از آدم‌های جاهل و بعضاً مزدور در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران حرکات مشمئز کننده و مزدورانه انجام دادند.

حجت الاسلام مزاری افزود: الحمدلله مردم افغانستان هم هوشیارتر به این مسائل هستند و مردم ایران و دولت‌های دو طرف این مسائل را بهتر درک می‌کنند و ان شاء الله مشکلات برطرف خواهد شد.


مطالب پربازدید سایت

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده؛ پژوهشکده تاریخ معاصر

منافقین فاسد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

سپاه از نمادهای مبارزه با تروریسم در منطقه است

مصطفی خدابخشی؛ ایران آنلاین

تروریسم دولتی رو در روی سپاه

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان