حاضریم با تمام توان از منافع مردم عربستان در برابر تروریسم دفاع کنیم

545454532

به گزارش هابیلیان، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز در مراسم افتتاحیه سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تهران بیان داشتند: ما با همه توان حاضریم از منافع مردم عربستان در برابر تروریست‌ها و ابرقدرت‌ها دفاع کنیم، همانطوری که به کمک مردم عراق، سوریه، افغانستان و یمن شتافتیم.

 

راه درست این است که دست از پیامبرمان بر نداریم و در برابر ظلم محکم بایستیم

رئیس‌ جمهور با تأکید بر اینکه وحدت دنیای اسلام یک موضوع تاکتیکی و مقطعی نیست، بلکه یک امر راهبردی است، اظهار داشت: با شعار نمی‌توان به وحدت و اتحاد رسید و دشمن از شعار و وحدت هراسی ندارد بلکه باید در واقعیت و عمل متحد شویم و امروز راهی جز اتحاد و یگانگی وجود ندارد و بی‌تردید اگر متحد شوید در برابر صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها به پیروزی خواهید رسید.

روحانی اولین گام در اتحاد را به رسمیت شناختن یکدیگر و رسمیت داشتن تمام مذاهب اسلامی دانست و گفت: همه باید همدیگر را به رسمیت بشناسیم و چنین نباشد که شیعه در درون دل خود، حنفی و شافعی را به رسمیت نشناسد و یک حنفی مذهب شیعه را و شافعی، حنفی را به رسمیت نشناسد و لازم نیست پیروان مذاهب اسلامی به دنبال جذب سایر پیروان مذاهب اسلامی به مذهب خود باشد. باید همدیگر را برادر بدانیم و برای همدیگر و نسبت به یکدیگر ولایت قایل باشیم.

 

به نام مذهب، جای دین را تنگ نکنید؛ دین سرچشمه و مذهب جویبار است

رئیس جمهور با بیان اینکه مستکبران نمی‌خواهند مسلمانان، موحد و متحد باشند، اظهار داشت: ما مسلمانان اذعان داریم که هیچ معبودی جز خدای متعال نداشته و در برابر هیچ‌کس تسلیم نمی‌شویم و توحید، معاد، نبوت و پیامبر(ص)، اساس دین اسلام است و اگر چه بین مذاهب اسلامی، اختلاف‌نظر وجود دارد، اما اشتراکات فراوانی داریم که باید روی این اشتراکات پافشاری کرده و جوانان را روی مشترکات دینی خود سوق دهیم و این مسیری است که دشمن نمی‌خواهد ما در آن قرار بگیریم.

وی گفت: حتی اگر دشمن خارجی هم وجود نداشت باز هم وظیفه داشتیم که روی برادری، وحدت و اخوت تأکید کنیم، گفت: وحدت دنیای اسلام یک موضوع تاکتیکی و مقطعی نیست و چنین نیست که چون امروز گرفتار هستیم و یک غده سرطانی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود دارد، باید متحد شویم، حتی اگر رژیم صهیونیستی و آمریکا هم وجود نداشت باز هم بایستی با یکدیگر اتحاد و همبستگی داشتیم.

روحانی خاطر نشان کرد: امروز رژیم صهیونیستی ظلم و جنایت بزرگی به مردم فلسطین روا می‌دارد و آمریکا آنگاه که سفارتخانه خود را به قدس شریف منتقل کرد ، بیش از همیشه، ظلم خود را نسبت به مسلمانان آشکار کرده است. اینان تصور می‌کنند، با یک تابلو و تغییر ساختمان می‌توانند قدس شریف را از مسلمانان، فلسطین عزیز و جهان اسلام بگیرند. بی‌تردید چنین تصوری اشتباه و خطاست.

 

6545454112

حاضریم با تمام توان از منافع مردم عربستان در برابر تروریسم دفاع کنیم

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود بیگانه‌اتکایی را از بزرگترین اشتباهات توصیف کرد و اظهار داشت: 450 میلیارد دلار هدیه دادند و بیش از یکصد میلیارد دلار اسلحه خریداری کردند تا آمریکا امنیت‌ آنها را تضمین کند در مقابل این اقدامات کسانی که آنها را تاراج کردند صراحتاً گفتند شیرگاو شیرده را می‌دوشیم و می‌بریم و اگر نباشیم شما دو هفته امنیت نخواهید داشت. حداقل از ارباب خود بخواهید تا احترام ظاهری را حفظ کند و توهین‌های مستمر را از ارباب خود نپذیرید. شما چه نیازی به آمریکا دارید که منابع خود را به آنها هدیه می‌دهید.

روحانی تصریح کرد: ما با همه توان حاضریم از منافع مردم عربستان در برابر تروریست‌ها و ابرقدرت‌ها دفاع کنیم، همانطوری که به کمک مردم عراق، سوریه، افغانستان و یمن شتافتیم در مقابل اقدامات خود نیز از شما نمی‌خواهیم که 450 میلیارد دلار بپردازید و به شما اهانت هم نمی‌کنیم و شما را برادر خود می‌خوانیم.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ای کاش حادثه استانبول رخ نمی‌داد و انسانی قطعه قطعه نمی‌شد و این باعث شرم برای ما مسلمانان است که شما مردم مظلوم یمن را هر روز بمباران می‌کنید.

 

اسلام و ایران هراس ندارند، از خائنان و ابرقدرت‌ها بترسید

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران، ملت‌های منطقه و مردم مکه و مدینه را برادر خود می‌داند، اظهار داشت: از سخن ناروا و ناحقی که در گوش شما کرده‌اند، نترسید و مطمئن باشید که ایران و اسلام، هراسی ندارد. باید از ابرقدرت‌ها، جانیان و خائنین بترسید. ما برادر و در کنار شما هستیم.

 

باعث شرم است کسی بنام اسلام، مسلمان بکشد و هر روز مردم مسلمان یمن را بمباران کند

رئیس جمهور شرایط امروز منطقه را سخت و ناگوار توصیف کرد و گفت: شرایطی که امروز در فلسطین، لیبی، سوریه، یمن، افغانستان و عراق جاری است، چیزی نیست که مورد انتظار جامعه اسلامی باشد. عزت و سربلندی مسلمانان در منطقه و جهان به آن است که «آزادی» که پیامبر(ص) برای همه انسان‌ها به ارمغان آورد، آن آزادی به رسمیت شناخته شود.

روحانی با طرح این سوال که برخورد، جنگ و درگیری امروز ما با غرب و در رأس آن آمریکا بر سر چیست؟ ، گفت: سخن در یک کلمه است آیا آزادی برای غرب و بردگی برای دیگران یا آزادی برای همه؟ منطق پیامبر(ص) و اسلام، آزادی انسان‌ها و جوامع انسانی و ملت‌ها و امت اسلامی بوده است. اما آنچه امروز آمریکا از منطقه و جهان می‌خواهد، بردگی است و اختلاف ما، اختلاف بر سر آزادی و بردگی است.

روحانی گفت: آنها می‌گویند هر کس سلاح برتری دارد، در سازمان ملل از حق وتو برخوردار است و سازمان ملل متحد بعد از جنگ جهانی دوم بر مبنای قدرت نظامی ترسیم شد. هر کس زور بیشتری دارد از رأی بالاتری برخوردار است و آنکه قدرت نظامی برتری دارد، حرفش نهایی است و حق وتو دارد.

 

اگر متحد شویم بی تردید در برابر صهیونیسم و آمریکا پیروز می شویم

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: چطور یک رژیم جعلی به نام اسراییل در منطقه تشکیل شد و چطور ملت بزرگ و تاریخی فلسطین از خانه‌های خود رانده و آواره شدند و سالیان دراز مورد قتل و غارت صهیونیست‌ها در منطقه قرار گرفتند؟ مشکل کجاست؟

روحانی تأکید کرد: اگر آمریکا به برخی کشورهای منطقه راست می‌گوید و اعتماد دارد، چرا می‌گوید حفظ رژیم فلان کشور را برای امنیت رژیم صهیونیستی لازم دارد. این سخن بدان معناست که همه چیز در منطقه در گرو یک مسأله می‌چرخد و آن حفظ صهیونیست‌ها و قدرت ظالمانه آنها در منطقه است و در این راستا هر کاری هم بکنند، آزاد هستند چرا که قبل از تشکیل رژیم مجعولی به نام اسراییل، آمریکا و انگلیس ابتدائاً برای خود حق وتو ایجاد کرده‌اند.

رئیس جمهور اظهار داشت: ملت فلسطین نیز تا امروز در برابر تجاوز صهیونیست‌ها مقاومت کرده است و یمن مظلوم و ویران شده به دست جنایتکاران و با سلاح غرب همچنان ایستادگی و مقاومت می‌کند.

روحانی خاطرنشان کرد: ملت ایران نیز 40 سال پیش در برابر همه قدرت‌های جهان به پیروزی رسید و در جنگ 8 ساله نه در برابر افلقیان، بلکه در برابر جهانیان به پیروزی رسید. آن روزی که بمب شیمیایی و موشک‌ها بر سر مردم ایران ریخته می‌شد، کسی در دنیا اعتراض نمی‌کرد و ملت ایران به تنهایی ایستادگی و فداکاری کرده و با یکدیگر متحد شده و زمانی که راستگویی خود را در میدان جهاد نشان دادیم، خداوند نیز نصرت خود را به ما نازل کرد.

 


مطالب پربازدید سایت

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید سرسنگی

هر وقت کارش گیر می‌کرد از شهدا کمک می‌خواست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

جدیدترین مطالب

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید سرسنگی

هر وقت کارش گیر می‌کرد از شهدا کمک می‌خواست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسن‌نژاد

شهید حسن نژاد ذوب در خدمت به مردم بود

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

شبکه هرمی ترور

بنیاد هابیلیان

شهید سید مجتبی هاشمی

حمله تروریستی خاش تحت حمایت کامل آمریکا بود

خانواده شهدای حمله تروریستی خاش ـ زاهدان از آمریکا شکایت می‌کنند

مطالب پربازدید بخش خبر

حمله تروریستی خاش تحت حمایت کامل آمریکا بود

خانواده شهدای حمله تروریستی خاش ـ زاهدان از آمریکا شکایت می‌کنند

دوازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

میزبانی از اعضای گروهک منافقین جرم محسوب می‌شود

سیدمحمدجواد هاشمی نژاد در مراسم بزرگداشت شهید حجازی و 1050 شهید ترور خراسان رضوی

بنیاد هابیلیان مظلومیت شهدای ترور را به گوش همگان خواهد رساند

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان