جمهوری اسلامی ایران فاتح میدان جنگ علیه تروریسم

3403417

دکتر رئیسی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران فاتح دو میدان جنگ علیه تروریسم و کارزار فشار حداکثری اقتصادی بوده است، گفت: آمریکا باید اراده خود را برای برداشتن تحریم‌های اصلی به اثبات برساند.

 

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جریان سفر خود به کشور قطر در نشست مشترک خبری با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی ضمن تشکر از دعوت امیر قطر تصریح کرد: با دو هدف توسعه روابط دوجانبه بین دو کشور ایران و قطر و شرکت در نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز در دوحه حضور یافتم.

 

رئیس جمهور با اشاره به دیدار خود با امیر قطر افزود: در این دیدار توافق کردیم دو کشور از ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود برای گسترش همکاری‌ها و تعمیق مناسبات در عرصه‌ها و حوزه‌های مختلف بهره‌مند شوند.

 

دکتر رئیسی افزود: طرفین با توجه به قرابت سرزمینی و همسایگی و منافع و مزیت‌های مشترک اقتصادی تصمیم گرفتند با افزایش روابط و تنوع‌بخشی به زمینه‌های همکاری گام‌های جدی و جدیدی برای تقویت روابط بردارند.

 

جمهوری اسلامی ایران به دنبال تحول و جهش در روابط منطقه‌ای است

 

 

رئیس جمهور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به دنبال تحول و جهش در روابط منطقه‌ای است و این سفر فصل نوینی در روابط ایران و قطر ایجاد خواهد کرد. البته این سفر یکی از گام‌های تحول‌آفرین در روابط با کشورهای همسایه بویژه همسایگان در منطقه خلیج فارس قلمداد می‌شود.

 

دکتر رئیسی خاطر نشان کرد: سطح همکاری‌های موجود بین کشورهای منطقه متناسب با ظرفیت‌های عظیم موجود نیست و جمهوری اسلامی ایران به دنبال آن است که در چارچوب سیاست همسایگی و تقویت و ارتقای روابط منطقه‌ای کمک کند.

 

آیت الله رئیسی با بیان اینکه به دنبال تحول در روابط منطقه‌ای در جهت تعامل، همکاری و همگرایی هستیم، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده است که همیشه در کنار منافع کشورها و ملت‌های مستقل می‌ایستد. ما در دوران سختی دوستی خود را به همه کشورهای منطقه ثابت کرده‌ایم. بسیاری از کشورهای منطقه این حقیقت را درک کرده‌اند و در این زمینه تجربیات مشابهی دارند.

 

جمهوری اسلامی ایران فاتح دو میدان جنگ علیه تروریسم و کارزار فشار حداکثری اقتصادی بوده است

 

رئیس جمهور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران فاتح دو میدان جنگ علیه تروریسم و کارزار فشار حداکثری اقتصادی بوده است. آمریکا باید اراده خود را برای برداشتن تحریم‌های اصلی به اثبات برساند. برای رسیدن به توافق «تأمین منافع ملت ایران بخصوص لغو تحریم‌ها»، «تضمین معتبر» و «بسته شدن پرونده‌های ادعاهای سیاسی»، ضروری است.

 

دکتر رئیسی خاطر نشان کرد: اکنون واضح است که منطقه ما وارد مرحله جدیدی شده است. بعد از چند دهه حضور متجاوزانه و اشغالگرانه نیروهای سلطه‌گر منطقه در حال بازگشتن به دست ملت‌های منطقه است و این پیروزی نیست مگر با مقاومت ملت‌ها.

 

رئیس جمهور افزود: کشورهای منطقه باید با رایزنی‌ و گفتگوهای بیشتر مدیریت بحران‌ها و حل و فصل مسایل را به صورت درون‌منطقه‌ای پیگیری و عملیاتی کنند.

 

دکتر رئیسی تاکید کرد: درس مهم تحولات چند دهه گذشته این است که اول تجاوزگری محکوم به شکست است، دوم مقاومت جواب می‌دهد و سوم اینکه هیچ یک از مسایل منطقه راه‌حل نظامی ندارد.

 

توانمندی‌های ایران در مبارزه موفق با تروریسم قدرتی امنیت‌ساز برای جهان محسوب می‌شود

 

آیت الله رئیسی تصریح کرد: همچنین در مورد مسایل منطقه‌ای از جمله مبارزه با تروریسم، وضعیت افغانستان، قاچاق مواد مخدر نیز تبادل نظر کرده و توافق کردیم که مبارزه با تروریسم و اشکال مختلف آن یکی از اولویت‌های ماست. توانمندی‌های ایران در مبارزه موفق با تروریسم در سوریه و عراق، قدرتی امنیت‌ساز نه تنها برای منطقه بلکه برای جهان محسوب می‌شود.

 

رئیس جمهور تصریح کرد: همسایگان افغانستان و کشورهای منطقه باید مردم و همه گروه‌های قومی و سیاسی افغانستانی کمک کنند که یک حکومت فراگیر مردمی در افغانستان مستقر شود در غیر این صورت ناامنی به این کشور مظلوم باز خواهد گشت.

 

دکتر رئیسی افزود: در مورد ملت مظلوم یمن، صحبت کردیم. رفع حصر از این ملت مظلوم یک الزام بشردوستانه است. تنها راه‌حل بحران یمن، توقف تجاوز و گفتگوهای یمنی – یمنی است.

 

رئیس جمهور تاکید کرد: همانطور که در روز تحلیف اعلام کردم، دست دوستی به سوی همه کشورهای منطقه علی‌الخصوص همسایگان در راستای منافع متقابل ملت‌ها و تعامل حداکثری دراز می‌کنم. بار دیگر لازم می‌دانم از میهمان‌نوازی امیر محترم قطر و دولت قطر تقدیر و تشکر کنم.

 

دکتر رئیسی در خاتمه اظهار داشت: امید آن دارم که این گفتگوها به ثمر بنشیند و نشست فردا که به عنوان مجمع کشورهای صادرکننده گاز است، منشأ آثار و برکاتی برای این کشورها باشد.

 


مطالب پربازدید سایت

پس از 3 سال از حبس غیرقانونی حمید نوری

ترکیدن حباب حقوق بشر سوئد در پرونده حمید نوری

گذری بر جنایات احزاب تروریستی در ایلام

شهیدی که ۱۴معصوم را در خاکسپاری دیگر شهدا دید!

روایت یکی از مجروحان حادثه تروریستی شاهچراغ

صدای بی‌امان شلیک، فضای ملکوتی حرم را در هم شکست

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران

منافقین امروز تاکتیک خشونت‌ورزی مطلق دارند

روایتی از ترورهای منافقین در دهه شصت

ترور شلوارسبزها و کت‌قهوه‌ای‌ها در ایران

جدیدترین مطالب

رئیس جمهور اسلامی ایران در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق

مبارزه با گروه‌های تروریستی مورد توافق ایران و عراق است

یک روزنامه نگار و فعال رسانه‌ای بیان کرد

دولت عربستان وظیفه خود می‌داند که منافقین را تقویت کند

موشن گرافیک از زندگی شهید شهریاری

ازدواج دانشمند هسته‌ای در سلف دانشگاه+فیلم

به مناسبت سالگرد شهادت این دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی

دستاوردهای ماندگار علمی "شهید فخری‌زاده" کدامند؟

حمایت آمریکا از عملیات‌های تروریستی در ایران چگونه انجام شد؛

پشت پرده جنایات آمریکا در ترور دانشمندان هسته‌‌ای ایران

کارشناس تاریخ انقلاب اسلامی مطرح کرد

توسل به ترور و فحاشی نشان دهنده عدم موفقیت دشمنان است

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

پس از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع دانش‌آموزان سراسر کشور انجام شد

دیدار آرتین سرایداران و خانواده دانش‌آموز شهیدعلی‌اصغرگویینی با رهبرمعظم انقلاب+فیلم

در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاشات و اخلالگران نظم عمومی

دستگیری لیدرهای مرتبط با گروهک منافقین در خوزستان+ فیلم

نشریه آمریکایی فارن‌پالیسی در گزارشی نوشت

منافقین بر اساس توافق آمریکا-اسرائیل در آلبانی مستقر شدند

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان