جمعی از مراجع و علما فاجعه تروریستی در کابل را محکوم کردند

1400021916440290422729014

 جمعی از مراجع و علما پیام بیانیه‌ای در محکومیت جنایت علیه فرزندان بی‌گناه و شیعه در افغانستان صادر و انزجار خود را از این فاجعه تروریستی بیان کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از تسنیم، این روزها، کابل در عزای از دست دادن کودکان و نوجوانان معصوم و بی‌گناه، سوگوار است، حادثه‌ای که دل هزاران انسان آزاده را به درد آورده است، در این حادثه که روز 18 اردیبهشت‌ماه 1400 با انفجار یک خودروی بمب‌گذاری‌شده در ورودی یک کلینیک متصل به دبیرستان دخترانه «سیدالشهدا» واقع در منطقه شیعه‌نشین شهر کابل اتفاق افتاد 68 شهید و 165 زخمی برجای گذاشت که اکثر شهدا از دختران مدرسه سیدالشهدا بودند.

 

 آیت‌الله صافی گلپایگانی: فاجعه تروریستی افغانستان ضربه‌ای بزرگ بر پیکر عالم اسلام است

 

آیت‌الله صافی گلپایگانی در پیامی حادثه تروریستی در افغانستان را محکوم و اعلام کرد: اگر کشورهای اسلامی سکوت خود را در برابر دشمنان اسلام می‌شکستند، عده‌ای که گوی سبقت را از حیوانات درنده ربوده‌اند، جرات پیدا نمی‌کردند که این جنایات هولناک را انجام داده و چهره رحمانی اسلام عزیز را در انظار عالمیان مخدوش نمایند.

 

این مرجع عالی‌قدر در این پیام چنین اقدامی را ضربه‌ای بزرگ بر پیکر عالم اسلام از سوی گروهی مزدور اجانب و دشمنان بشریت خواند و تأکید کرد: حادثه اسفناک شهادت و مجروح شدن تعداد زیادی از کودکان معصوم و انسان‌های مظلوم در افغانستان، توسط گروهی از خدابی‌خبر و از انسانیت دور، موجب تاثر و تأسف شدید جهان اسلام گردید.

 

 آیت‌الله مکارم شیرازی: مجامع بین‌المللی اسلامی با عاملان فاجعه تروریستی افغانستان به‌شدت برخورد کنند

 

آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید نیز در پیامی ضمن محکومیت این حادثه عنوان کرد: بار دیگر جنایات گروه‌های تکفیری و کشتارهای هدفمند در افغانستان و خصوصاً عملیات جدید که منجر به شهادت و مجروح شدن تعداد زیادی از کودکان و دانش‌آموزان بی‌گناه در این ماه عزیز به جرم محبت و ولایت اهل‌بیت(علیهم السلام) شد، موجب تألم و تأثر شدید گردید.

 

وی در این پیام اظهار داشت: از مقامات ملی و مذهبی افغانستان و همچنین مجامع بین‌المللی اسلامی می‌خواهم که با عاملان آن‌ که برای ایجاد اختلاف در صفوف مسلمانان و مخدوش کردن چهرۀ رحمانی اسلام انجام می‌شود، با شدت برخورد نمایند.

 

 آیت‌الله شبیری زنجانی: عاملان فاجعه تروریستی افغانستان هیچ نسبتی با دین اسلام و مرام انسانیت ندارد

 

همچنین آیت‌الله شبیری زنجانی از مراجع تقلید با صدور پیامی ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی مدرسه سیدالشهدا کابل بیان کرد: خبر تأثربرانگیز شهادت و مجروحیت ده‌ها دختر دانش‌آموز شیعه مدرسه سیدالشهدا کابل و تعداد دیگری از افراد بی‌گناه در ایام ماه مبارک رمضان، موجب تألم و تأسف فراوان شد.

 

وی با بیان اینکه بی‌شک این رفتارهای وحشیانه هیچ نسبتی با دین رحمانی اسلام و مرام انسانیت ندارد گفت: این اولین بار نیست که مردم بی‌گناه افغانستان و منطقه، قربانی اعمال وحشیانه غیر اسلامی و ضد انسانی می‌شوند و به نام دین، خون بی‌گناهان بر زمین ریخته می‌شود.

 

 آیت‌الله نوری همدانی: عاملان فاجعه تروریستی افغانستان به مجازات عمل خویش برسند

 

آیت‌الله نوری همدانی از مرجع تقلید شیعیان در پیامی ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی افغانستان اعلام کرد: در ماه رحمت و مغفرت رمضان المبارک خبر حادثه تروریستی در کشور افغانستان و به خاک و خون کشیده شدن عده‌ای از کودکان و مردم بی‌گناه این کشور مایه تأسف و تأثر عمیق گردید.

 

وی گفت: بی‌شک سازمان هایی که بنام حقوق بشر فعالیت می کنند و سران کشورهای استکباری و وابستگان منطقه ای آنان به سکوت مرگبار خود ادامه خواهند داد، اما لازم است امت اسلامی و هر انسان آزادی خواه در هر کجای از جهان این جنایت را محکوم نموده و عاملان و حامیان این فاجعه اسفناک را به مجازات عمل خویش برسانند.

 

 آیت‌الله سبحانی: دولت افغانستان مانع پایمال شدن خون کودکان معصوم باشد

 

آیت‌الله سبحانی از مراجع شیعه در پیامی با تاکید بر اینکه دولت افغانستان مانع پایمال شدن خون کودکان معصوم باشد عنوان کرد: اقدام جنایتکارانه و تروریستی در شهر کابل که طی آن تعدادی زیادی از دانش آموزان دختر مدرسه سیدالشهدا(س)، شهید یا مجروح شدند  و صحنه‌های دل‌خراش این کشتار ظالمانه دل هر مؤمن و انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد؛ موجب تاسف و تاثر شدید گردید.

 

وی تاکید کرد: هدف قرار دادن کودکان و نوجوانان معصوم در ماه مبارک رمضان به جرم محبت و ولایت اهل‌بیت(ع) با هیچ منطق انسانی و اسلامی قابل توجیه نیست.

 

 آیت الله علوی گرگانی: کشورهای حامی تروریسم در فاجعه تروریستی افغانستان شریک هستند

 

آیت الله علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیامی در محکومیت این جنایت بیان کرد: قطعا کشورهای حامی تروریست‌ها که درگذشته موجبات رشد و گسترش این نوع گروهکها را فراهم آورده و اسباب ناامنی را در افغانستان به وجود آورده‌اند، در این جنایت شریک هستند.

 

وی گفت: اقدام تروریستی و ددمنشانه گروهک‌های تکفیری در غرب کابل و دشت برچی افغانستان و کشتار گسترده دختران شیعه هزاره در ماه مبارک رمضان که گناهی جز ایمان به خدا و اعتقاد به اهل بیت (ع) نداشته اند مایه تأسف و تأثر شدید گردید.

 

 آیت الله سعیدی: خون دانش آموزان بی‌گناه افغان و مردم فلسطین جریان انتقام سخت را سرعت خواهد بخشید

 

آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت حرم حضرت معصومه(س) نیز در پیامی خاطرنشان کرد: بی‌تردید خون دانش آموزان بی‌گناه افغان و مردم مظلوم فلسطین جریان انتقام سخت را سرعت خواهد بخشید.

 

وی تصریح کرد: حوادث تلخ کشتار بی‌رحمانه‌ مسلمانان روزه‌دار افغانستان و فلسطین، در روزهای پاک و سرشار از معنویت رمضان، نشان از اوج خباثت دشمنان درنده‌خوی اسلام ناب محمدی دارد و رد چنگال منحوس شیطان بزرگ در تک‌تک این جنایات بر چهره‌ زنان و دختران و کودکان به خاک و خون کشیده شده، قابل مشاهده است.

 

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز اقدام تروریستی در کابل را محکوم و اعلام کرد: این روز‌ها شاهد حوادثی هستیم که دل هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد، در غرب کابل مدرسه دخترانه شیعی منفجر می‌شود و پدران و مادران با جنازه‌های فرزندان معصومشان روبه‌رو می‌شوند و از سوی دیگر روزه‌داران اهل سنت در اطراف مسجدالاقصی موردحمله قرارگرفته و خانواده‌هایشان داغدار می‌شوند.

 

در این پیام عنوان شد: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ضمن محکوم کردن این جنایات اخیر و با همدردی با خانواده‌های داغدار، از همه گروه‌ها، احزاب، علما، روشنفکران و جوانان جبهه مقاومت می‌خواهد با استقامت هر چه بیشتر در این عرصه و با توسعه توان دفاعی خویش در کنار رشد خودآگاهی و استقلال‌طلبی، آینده‌ای پر از امید برای ملت‌های مسلمان رقم بزنند.


جدیدترین مطالب

مطالب پربازدید بخش خبر

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان