جزئیات حمله تروریستی به ناوگان کشتیرانی ایران در سالهای اخیر

2594513

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از حمله تروریستی به ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی در دریای سرخ طی سالهای اخیر خبر داد.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از خبرنگار مهر، محمد راستاد در حاشیه همایش گرامیداشت روز جهانی دریانوردی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ایران هم به لحاظ جغرافیایی جایگاه بالایی در حمل و نقل دریایی دارد و ۵ هزار و ۸۰۰ کیلومتر طول سواحل ما است گفت: همچنین از لحاظ ظرفیت بنادر کشور نیز جزو کشورهای برتر هستیم که ۲۶۰ میلیون تن ظرفیت فعلی بنادر ما است و تا پایان سال به ۲۸۵ میلیون تن می‌رسد.

 

وی افزود: در تحریم‌هایی که از اردیبهشت ماه ۹۷ آغاز شد بخش مهمی از آنها متوجه کشتیرانی ما بود و سبب شد تا کشتی‌های ما محدودیت زیادی برای ورود به بنادر دیگر کشورها پیدا کنند.

 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره رفع محدودیت‌های بندری افزود: با تمهیداتی که اندیشیده شد ناوگان کشتیرانی ما توانست به طرقی این محدودیت‌ها را دور زده و در تعدادی از بنادر امکان پهلوگیری پیدا کنند.

 

راستاد درباره تمدید قرارداد اپراتوری بندر چابهار با شرکت هندی گفت: قراردادی که اپراتور هندی داریم همچنان فعال است. این قرارداد در قالب بهره برداری موقت از بندر چابهار در جریان بوده و امیدواریم به قرارداد بلندمدت تبدیل شود.

 

وی افزود: از ۸۵ میلیون دلاری که هندی‌ها قرار بود در بندر چابهار سرمایه گذاری کنند ۳۰ درصد آن محقق شده و ۶ دستگاه چرثقیل گنتری کرین به بندر آورده شده است.

 

این موضوع نشان می‌دهد که هندی‌ها قصد دارند در این قرارداد باقی مانده و سرمایه گذاری کنند.

 

راستاد درباره انتقال اختلافات حقوقی ایران و هند در سرمایه گذاری بندر چابهار به مراجع قضائی بین المللی گفت: در همه قراردادها، بندی به عنوان موارد اختلاف ذکر می‌شود که در این خصوص لایحه‌ای تنظیم شده و در دستور کار مجلس قرار دارد.

 

به گفته وی مراودات ایران و هند چه به صورت واردات و صادرات و چه به صورت ترانزیت ادامه دارد.

 

معاون وزیر راه در خصوص حمله تروریستی به ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی تصریح کرد: در سالهای اخیر مزاحمت‌هایی برای ناوگان ما در برخی آبراهه‌ها ایجاد شد که با اقدامات پیش بینی شده خسارات چندانی متوجه کشتی‌ها نشده و به گردونه حمل و نقل برگشت داده شده اند و خسارات جانی دربر نداشته است. این حملات در دریای سرخ بوده و عوامل آن مشخص نیست.

 

راستاد درباره جایگزینی مسیردریایی کریدور شمال – جنوب به جای مسیر زمینی از خاک آذربایجان گفت: بنادر شمالی ما ۳۰ میلیون تن ظرفیت دارند که در حال حاضر یک پنجم آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. امکان استفاده از مسیر دریایی به جای زمینی وجود دارد. بندر آستارا نیز در حال لایروبی است که تنها ۷۰ هزار متر مکعب آن باقی مانده است.

 

وی افزود: شرکت‌های ایرانی فاقد کشتی رو- رو هستند. لذا یک شرکت روسی اعلام آمادگی کرده تا به فعالیت حمل و نقل رو- رو در بنادر شمالی ایران اقدام کند. همچنین کشتیرانی جمهوری اسلامی به دنبال خرید یک فروند کشتی رو- رو به صورت ملکی است تا در این مسیر فعال شود.


جدیدترین مطالب

فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه اعلام کرد

حمله تروریستی به کلانتری فرماندهی انتظامی جوانرود تکذیب شد

انتشار ۱۵۰۰ تصویر از یک فرقه در کمپ تروریستی تیرانا

چرا صفحات سایبری منافقین پس از اغتشاشات تعطیل شده است؟ + تصاویر

گزارشی از یک رویارویی حقوقی و تاریخی در استکهلم؛

وکلای سوئدی حمید نوری در دادگاه تجدیدنظر چه گفتند؟!

پشت پرده نقش مستقیم آلمان و منافقین در ترور شهید حاج قاسم و ابومهدی

توطئه ترور در قلعه‌ نازی‌ها + فیلم

دلایل رفتار ناپخته آلمان علیه ایران

حزب سبز آلمان؛ بازوی منافقین

در گفت‌وگو با فرزند ارشد شهید هاشمی نژاد مطرح شد

منافقین کار ناتمام شاه را تمام کردند

مطالب پربازدید بخش خبر

روایتی از حقیقت جنایت تروریست ها در جنگ روایت ها

حمله تروریستی ایذه و هلاکت تروریستها به روایت دوربین‌های نظارتی+فیلم

به مناسبت سالروز شهادت شهیدان مصطفی احمدی روشن و مسعود علیمحمدی

اکران فرهنگی به یاد شهدای دانش هسته‌ای در تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان