جریان منافقین همان داعشی‌هایی هستند که امروز شما می‌بینید

14010628000647 Test PhotoN

رئیس‌جمهور با اشاره به 17000 شهید ترور، گفت: داعشی که مردم می‌بینند همان جریان منافقینی است که دیروز در ایران خون می‌ریختند. اگر امروز کسی در مقابل داعش بایستد و نسبت به حقوق مردم دفاع کند استحقاق تشویق و تأیید دارد یا باید او را سرزنش کرد؟

 

به گزارش هابیلیان، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در گفتگویی با شبکه تلویزیونی CBS آمریکا با اشاره به 17000 شهید ترور، گفت: جریان منافقین همان داعشی‌هایی هستند که امروز شما می‌بینید. داعش به کسی رحم می‌کند؟ آنها خون مردم، زن، مرد و کودک را در کوچه و بازار ریختند. امروز این داعشی که مردم می‌بینند همان جریان منافقینی است که دیروز در ایران خون می‌ریختند. آیا اگر امروز کسی در مقابل داعش بایستد و نسبت به حقوق مردم دفاع کند استحقاق تشویق و تأیید دارد یا باید او را سرزنش کرد؟

گزیده ای از این گفت و گو بدین شرح است:

منافقین دستشان به خون ملت ایران آغشته است

من در تمام مسئولیت‌های حقوقی که در دستگاه قضائی داشتم همواره مدافع حقوق انسان‌ها بودم و هیچ زمانی از دفاع از حقوق مردم غافل نشدم و اما گروهی که امروز دارد این نوع مسائل را به جوامع مختلف گزارش می‌دهد اینها کسانی هستند که ۱۷ هزار نفر را در کشور ما از کاسب، دانشجو، استاد دانشگاه، روحانی و امام جمعه و مسئولین مختلف تا رئیس جمهور و نخست‌وزیر را به شهادت رساندند. دستشان به خون ملت ایران و به خون مظلومان آغشته است و آنها مستحق محاکمه هستند.

رئیس جمهور با اشاره به حمایت آمریکا و اروپا از تروریسم گفت: من این سوال را از آمریکا و اروپایی‌ها دارم که چرا به کسانی که خودتان آنها را در لیست تروریست‌ها ثبت کردید و در زمانی که رسماً اعلام کردند رئیس جمهور و نخست وزیر و ۱۷ هزار نفر را در ایران به شهادت رسانده اند پناه دادید؟ آیا این موضوعات نباید مورد سوال قرار گیرند؟. آنچه من به عنوان یک مسئول قضائی در طول این مدت ۴۰ ساله در مسئولیت‌های مختلف قضائی داشته ام همواره دفاع از حقوق مردم بوده است.

 

دکتر رئیسی با اشاره به جنایت های داعش در سوریه و عراق گفت: جریان منافقین همان داعشی‌هایی هستند که امروز شما می‌بینید. داعش به کسی رحم می‌کند؟ آنها خون مردم، زن، مرد و کودک را در کوچه و بازار ریختند. امروز این داعشی که مردم می‌بینند همان جریان منافقینی است که دیروز در ایران خون می‌ریختند. آیا اگر امروز کسی در مقابل داعش بایستد و نسبت به حقوق مردم دفاع کند استحقاق تشویق و تأیید دارد یا باید او را سرزنش کرد؟

هر کس که در ایران مرتکب جرم و جنایتی شده در دادگاه‌های رسمی مورد محاکمه قرار گرفته و به کیفر اعمال خود رسیده است و هر کدام از افرادی که مرتکب ترور و جنایت شده و در خانه مردم مواد منفجره انداختند نیز در دادگاه محاکمه شده و دادگاه هم به پرونده آنها برابر قانون رسیدگی کرده است.

رئیس جمهور افزود: اصلاً بحث عدد مطرح نیست هر کسی که در ایران چه آن روزها و چه امروز مرتکب جنایت شود یا کسی را بکشد یا اقدامات تروریستی انجام دهد مستحق رسیدگی است و وظیفه دادگاه هم رسیدگی به این مسائل هست.

وی گفت: آنچه که در دادگاه‌ها مورد رسیدگی قرار گرفته دقیقاً نسبت به جرایمی که هر فرد مرتکب بوده است. از ابتدا اینگونه بوده و الان هم اینطور است و بعد از این هم بدین شکل خواهد بود. هر کس مرتکب جرمی شود برابر قانون رسیدگی می‌شود.

 

حاج قاسم سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریسم است

رئیس جمهور به نقش راهبردی شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس اشاره کرد و گفت: گروه‌های تروریستی منطقه و کشورهای سوریه و عراق را ناامن کرده بودند و مردم نیز در مقابل گروههای تروریستی ایستادگی کردند. حاج قاسم سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریسم است. یعنی اگر امروز در دنیا بخواهیم یک نماد مبارزه با تروریسم معرفی کنیم حاج قاسم سلیمانی و آقای ابو مهدی المهندس به عنوان دو نماد مبارزه با تروریسم هستند و حقیقتاً تلاش آنها و تلاش نیروهای سوری، عراقی و ایرانی در منطقه باعث امنیت شد.

وی در ادامه گفت: امروز اگر شاهد امنیت در عراق و سوریه هستید مرهون تلاش حاج قاسم سلیمانی است. آیا کسی که نماد مبارزه با تروریسم است باید مورد تشویق قرار گیرد یا ترور شود؟ کاری که آمریکایی‌ها یعنی دولت وقت و شخص ترامپ برای ترور آقای حاج قاسم سلیمانی انجام داد حقیقتاً یک جنایت بود. آیا باید به این موضوع رسیدگی شود یا خیر؟

رئیس جمهور همچنین افزود: سوال این است آیا باید عدالت را دنبال کرد یا نه؟ و کسانی که مرتکب این جنایت و ظلم شدند آیا باید مورد پیگیری قانونی قرار بگیرند یا نه؟ آنچه که ما به عنوان جمهوری اسلامی آن را دنبال می‌کنیم و دنبال خواهیم کرد اجرای عدالت است. حتماً باید اجرای عدالت را در مورد جنایتی که ترامپ و همدستانش نسبت به ترور یک انسان مجاهد و مبارز که نقش بزرگی در امنیت منطقه داشت دنبال کرد و ما مصمم به اجرای عدالت یعنی رسیدگی به ترور حاج قاسم سلیمانی هستیم.

وی گفت: من در سفر به عراق در کسوت رئیس قوه قضائیه با رئیس دادگاه عالی عراق صحبت کردم و از آنها خواستم که مسئله را به صورت جد دنبال کنند و بعد از آن هم که در کسوت رئیس جمهور قرار گرفتم باز هم گفتم باید کار از طریق دادگاه عالی عراق و مراجع و مسئولین قانونی در دنیا دنبال شود. ما رسیدگی به این جنایت را هرگز به بوته فراموشی نخواهیم سپرد و کار را دنبال خواهیم کرد.

 

ترورِ حاج قاسم سلیمانی تروری دولتی بود

رئیس جمهور با اشاره به صدور دستور ترور سردار سلیمانی از ناحیه دولت آمریکا گفت:  ترورِ حاج قاسم سلیمانی تروری دولتی بود. دیدید که آقای ترامپ رسماً گفت من دستور ترور را دادم. آیا نباید کسی که خودش دستور ترور داده مورد رسیدگی قرار بگیرد؟ چرا شخصیت مجاهدی مثل حاج قاسم سلیمانی را ترور کرده است. باید مسئله ترور شهید حاج قاسم سلیمانی را تا اجرای عدالت دنبال کنیم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران آنقدر شهامت دارد که رسماً عین‌الاسد را که زد اعلام کرد. در هر جای دنیا ما اقدامی کردیم اعلام می‌کنیم و این شهامت را داریم. ما از نوع اقداماتی که امروز آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی در دنیا و منطقه انجام می‌دهند و باعث ناامنی می‌شود را انجام نمی‌دهیم.

جمهوری اسلامی ایران آنقدر شهامت دارد که از حزب الله لبنان حمایت می‌کند رسماً اعلام می‌کند ما که ابایی از این قضیه نداریم. ما باید مسئله ترور شهید حاج قاسم سلیمانی را تا اجرای عدالت دنبال کنیم.

 


مطالب پربازدید بخش اخبار

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید سرسنگی

هر وقت کارش گیر می‌کرد از شهدا کمک می‌خواست

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

جدیدترین مطالب

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان