«جایزه جهانی سلیمانی برای ادبیات مقاومت» برندگان خود را شناخت

170123825

مراسم دومین دوره «جایزه جهانی سلیمانی برای ادبیات مقاومت» شامگاه امروز سه شنبه با معرفی برندگان و اعطای جوایز در لبنان برگزار می شود.

به گزارش هابیلیان به نقل از ایرنا، پایگاه خبری «العهد» نوشت: انجمن فرهنگی، هنری و رسانه‌ای «اسفار» لبنان به همت حزب الله لبنان مراسم دومین دوره جایزه جهانی شهید سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای ادبیات مقاومت را شامگاه امروز سه شنبه ۲۷ دی ماه ۱۴۰۱ در تماشاخانه رسالت لبنان برگزار می‌کند.

این مسابقه در چهار بخش شعر عمودی - ۱۰ اثر، رمان - ۱۰ اثر، داستان کوتاه - ۱۰ اثر، فیلمنامه فیلم کوتاه - ۱۰ اثر برندگان خود را معرفی می کند.

«جایزه جهانی سلیمانی برای ادبیات مقاومت» در سال ۲۰۲۱ به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان محور مقاومت و فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار حاج قاسم سلیمانی راه اندازی شد.

هدف از برگزاری این مسابقه، اعتلا بخشی به خلاقیت در محور مقاومت و تبدیل موضوعات مربوط به جهان اسلام به مسائل بین المللی و تبدیل آنها به بزرگ ترین دغدغه جهان بشریت است.

از دیگر اهداف برگزاری این مسابقه ترویج و حمایت از خلاقیت برای ارتقای ارزش های حقیقت، خوبی و زیبایی انسان، تقویت سطح آگاهی فرهنگی متعهدانه، کمک به اشاعه فرهنگ مقاومت با کار خلاقانه و اشاعه الگوی خلاقانه است.

تقویت حضور خلاقانه و متعهدانه به اهداف ترسیم شده، برجسته سازی توانمندیهای خلاقانه در سطح امت اسلامی و پخش و ترویج تولیدات خلاقانه آنها و همچنین برانگیختن روحیه خلاقیت با اهدای جوایز مادی ارزشمند از دیگر اهداف مطرح شده برای برگزاری این مسابقه فرهنگی است .

بامداد ۱۳ دی ۱۳۹۸ در حمله موشکی پهپادهای آمریکایی، سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، حاج ابوالمهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی و همراهانشان در فرودگاه بین المللی بغداد به شهادت رسیدند.

این حمله و جنایت با دستور مستقیم «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری وقت آمریکا انجام شد.

به دنبال این حمله تروریستی ارتش آمریکا، جمهوری اسلامی ایران بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ با حمله موشکی به پایگاه عین‌الاسد در استان الانبار عراق، انتقام سخت وعده داده شده را از آمریکایی‌ها آغاز کرد.


مطالب پربازدید سایت

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان