ثبت پنجم مرداد به عنوان "روز ملی کرمانشاه" در تقویم پیگیری شود

امام خمینی (س) - عملیات مرصاد؛ تقابل جهل با عشقمدیر کل حفظ آثار و نشرارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه خواستار پیگیری برای ثبت پنجم مرداد به عنوان روز ملی کرمانشاه در تقویم رسمی سال آینده شد.

 سردار ناصر باباخانی در جلسه شورای هماهنگی دفاع مقدس استان کرمانشاه، با بیان اینکه درخواست ثبت پنجم مرداد سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد به عنوان روز ملی کرمانشاه در تقویم رسمی کشور را داریم، گفت: در سنوات گذشته این موضوع پیگیری و حتی با این درخواست در شورای فرهنگ عمومی کشور نیز موافقت شده، اما امسال هم در تقویم رسمی کشور روز پنجم مرداد به عنوان روز ملی کرمانشاه ثبت نشده است.

باباخانی افزود: خواستار پیگیری ثبت روز پنجم مرداد به نام روز ملی کرمانشاه در تقویم رسمی کشور در سال آینده هستیم.

مدیر کل حفظ آثار و نشرارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه با بیان اینکه روز پنجم مرداد روز شکست منافقین و روز مقاومت و پایداری مردم استان کرمانشاه است، گفت: باید نسل جوان و آیندگان را با این عملیات سرنوشت ساز به عنوان عملیات پایانی دوران دفاع مقدس آشنا کنیم.

وی در ادامه با اشاره به کمرنگ بودن فضاسازی شهری در مناسبت‌های دینی و انقلابی در سطح استان، از مسئولین ادارات و نهادهای مختلف خواست تا توجه بیشتری به فضاسازی محیطی سطح شهرها در مناسبت های دینی و انقلابی داشته باشند و چهره شهرها را متناسب با مناسبت‌ها تغییر دهند.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت فضای مجازی برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کنیم، گفت: در این راستا از مدارس انتظار داریم از طریق شبکه شاد دانش‌آموزان را با رخدادهای مهمی مثل عملیات مرصاد آشنا کنند.

 باباخانی با بیان اینکه مساجد باید در مناسبت های دینی و انقلابی برنامه داشته باشند، گفت: انتظار می‌رود مساجد در مناسبت‌های مختلف حداقل یک برنامه ویژه متناسب با آن مناسبت را تدارک ببینند و مسجدی‌ها را با رخدادهای مهم آشنا کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشرارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه مرداد، ماه حماسه سازی رزمندگان در استان کرمانشاه است، گفت: علاوه بر سالروز عملیات مرصاد در این ماه دو حماسه مهم دیگر شامل حماسه پاوه و سالروز بازگشت آزادگان به خاک وطن را داریم که باید برای برگزاری ویژه برنامه های این دو مناسبت مهم برنامه ریزی کنیم.


 


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان