تسریع در فرآیند رسیدگی به پرونده ترور شهید سلیمانی و همراهان ایشان

62505823

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر به عراق با برخی مقامات این کشور دیدار کرد.

به گزارش هابیلیان به نقل از ایسنا، کاظم غریب‌آبادی معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر که به دعوت شورای عالی قضایی عراق به این کشور سفر کرده است، در ادامه دیدارهای رسمی خود با فواد حسین، وزیر خارجه عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، طرفین بر ضرورت تداوم و توسعه همکاری‌های دو کشور از جمله در حوزه حقوقی و قضایی، مقابله مشترک با تروریسم و گروهک‌های تروریستی و تسریع در فرآیند رسیدگی به پرونده ترور شهید سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و همراهان ایشان تاکید کردند.

غریب‌آبادی، همچنین در ادامه دیدارهای رسمی خود با نائب رئیس اول پارلمان عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این نشست که تعدادی از نمایندگان عراقی از فراکسیون‌ها و کمیسیون‌های مختلف نیز حضور داشتند، غریب‌آبادی با تشریح اهداف سفر خود در سه حوزه تعمیق همکاری‌های قضایی بین دو کشور، مقابله با تروریسم و پیگیری فرایند رسیدگی به پرونده ترور شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان، بر نقش برجسته و مهم تعاملات پارلمان‌های دو کشور برای توسعه روابط فی‌مابین در تمامی حوزه‌ها تاکید و خواهان نقش فعال تر پارلمان عراق در این حوزه‌ها شد.

محسن مندلاوی، نائب رئیس اول پارلمان نیز در این دیدار بر ضرورت تکمیل تحقیقات مربوط به ترور جنایتکارانه رهبران پیروزی و همراهان آنان و سلاح‌های درگیر در این واقعه خیانتکارانه در بغداد با هدف تعقیب قضایی مرتکبان و پاسخگو نمودن آن‌ها در سطح ملی و بین المللی تاکید کرد.

مندلاوی همچنین مواضع ایران در جریان جنگ عراق علیه تروریست‌های داعش و حمایت مادی و معنوی و فداکاری‌های ایران را تحسین و بر اهمیت تداوم همکاری‌های مشترک دو کشور در زمینه مقابله با تروریسم و فعال کردن روابط دوجانبه در سطوح پارلمانی، اقتصادی، سیاسی و قضایی و همچنین هماهنگی مواضع در مجامع بین المللی تاکید کرد.

دیگر نمایندگان پارلمان عراق نیز در این دیدار ضمن اذعان به این که حمایت‌های مادی و معنوی جمهوری اسلامی ایران از عراق و نقش شهید حاج قاسم سلیمانی برای ریشه کنی تروریسم فراموش ناشدنی است، گفتند: برای کشف حقایق پرونده جنایت تروریستی و مجازات جنایتکاران، در کنار جمهوری اسلامی ایران هستیم؛ ما هم دغدغه مبارزه با تروریسم داریم و در این حوزه باید با هم همکاری داشته باشیم.


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان