«ترور» سردار سلیمانی قابلیت مقابله دارد

Sder546

رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران با بیان اینکه اکثر اساتید بین‌المللی حقوق دنیا معتقدند اقدام آمریکا در شهادت سردار سلیمانی ترور است، گفت: این اقدام آمریکا یک ترور است و قابلیت مقابله دارد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از افکارنیوز، مرتضی شهبازی‌نیا در مورد ترور سردار سلیمانی و ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر قتل هدفمند ایشان، گفت: بی‌تردید اقدام آمریکایی‌ها علیه سردار سلیمانی ترور است و حادثه‌ای است که به ندرت سابقه‌ای را می‌توان برایش در تاریخ پیدا کرد؛ چرا که در این حادثه یک مقام رسمی کشوری را در کشور ثالث مورد هدف قرار می‌دهند و رسما هم اعلام می‌کنند که این کار را کرده‌اند.

وی افزود: ‌درست است که آمریکا در همه جهات، تبعات جنگ را به کشور ما تحمیل کرده اما رسما ما در جنگ نیستیم و بر اساس سند بین‌المللی این حق را نداشته که مقام رسمی کشور ما را در خاک کشور دیگری آن هم بدون اطلاع مقامات آن کشور مورد هدف قرار دهد.

رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران ادامه داد:‌ بنابراین از جهت نقض حاکمیت کشور عراق و همینطور اقدام علیه یک مقام رسمی، شهادت سردار سلیمانی چیزی جز ترور معنی ندارد.

شهبازی‌نیا گفت: آمریکا چون به دنبال مصارف و اهداف داخلی خود در کشور عراق است این اقدام خود را توجیه می‌کند و متوسل به حربه‌های مختلف می‌شود، در حالی که بنده با پیگیری‌هایی که انجام داده‌ام اکثر اساتید بین‌المللی حقوق دنیا معتقدند که این اتفاق و اقدام آمریکا یک ترور است و قابلیت مقابله دارد.

وی در مورد نحوه مقابله گفت: تصمیم‌گیری در این رابطه با مقامات کشور است، اما چون نقض آشکار حقوق بین‌الملل وجود دارد حق دفاع ما مشروعیت پیدا می‌کند.


مطالب پربازدید سایت

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان