تروریسم رسانه‌ای به‌دنبال ترویج خشونت است

Esmaeili Vazir Ershad85648

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تروریسم رسانه‌ای هویت و استقلال کشورها را هدف قرار داده و به‌دنبال ترویج خشونت میان ملت‌های مستقل منطقه است.

به گزارش هابیلیان به نقل از تسنیم، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین افتتاحیه هجدهمین مجمع عمومی سازمان خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه (OANA) اظهار داشت: امیدوارم این اجلاس سرآغاز فصلی جدید در فعالیت‌های این مجمع باشد.

 وی خاطرنشان کرد: جهان توسط رسانه‌ها ساخته و روایت می‌شود و توسط رسانه‌ها در اذهان عمومی بازنمایی می‌شود.

 وزیر ارشاد گفت: در ادوار گذشته از رسانه به‌عنوان ابزار قدرت یاد می‌شد، اما امروز رسانه خودش عین قدرت است، هم می‌تواند در خدمت عدالت و هم در خدمت ظلم و بی‌عدالتی باشد.

اسماعیلی عنوان کرد: این قدرت می‌تواند در خدمت محرومان و مظلومان جهان و صدای رسای آن‌ها در برابر زورگویان جهانی باشد. این قدرت می‌تواند پاسدار حقیقت و صداقت باشد.

وی ادامه داد: هنگامی که رسانه با قدرت و ثروت جهانی پیوند می‌خورد، دیگر نمی‌توان انتظار راستگویی و حق‌طلبی از آن داشت و وسیله‌ای برای آزادی و سعادت بشر دانست.

وزیر ارشاد در ادامه درخصوص فعالیت‌های مخرّبانه برخی رسانه‌ها بیان داشت: تروریسم رسانه‌ای هویت و استقلال کشورها را هدف قرار داده و به‌دنبال ترویج خشونت میان ملت‌های مستقل منطقه است.

اسماعیلی افزود: برخی رسانه‌ها آشکارا خشونت را تبلیغ می‌کنند. آن‌ها حق ندارند خود را منادی آزادی قرار دهند.

وی گفت: جمهوری اسلامی رسانه را قدرتی برای بیان حقیقت برای همه مردم جهان می‌داند. این نظام مفتخر است همواره پشتیبان رسانه‌های حق‌طلب بوده است. امروز ملت بزرگ ایران با داشتن سطح بالای بلوغ سیاسی و سواد رسانه‌ای توانسته است در برابر انواع تهاجمات رسانه‌ای دفاع و از هویت و استقلال خود دفاع کند.

وزیر ارشاد ابراز امیدواری کرد که این مجمع فرصتی برای گسترش و تبادل تجربیات حرفه‌ای میان کشورها و ملت‌های عضو باشد و حضور اهالی رسانه در ایران فرصتی برای بیان حقایق جمهوری اسلامی ایران به مردم جهان و منطقه باشد.

اسماعیلی تصریح کرد: امیدوارم کشورهای عضو این مجمع که بیش از نیمی از قدرت اقتصادی جهان را در اختیار دارند، بتوانند قدرت رسانه های خود را نیز به همین میزان افزایش داده و به جهان یک قطبی رسانه‌ای پایان دهد.

وزیر ارشاد تصریح کرد: جمهوری اسلامی حقیقتی به نام 44 سال مقاومت و پایداری در برابر انواع تهاجم‌های نظامی، اقتصادی و رسانه‌ای همراه با پیشرفت و توسعه همه جانبه در شرایط تحریم‌های ظالمانه اقتصادی است.

شکایت‌ حقوقی ایران علیه رسانه‌های ضدایرانی

اسماعیلی هم‌چنین در جمع خبرنگاران گفت: تهدیدات رسانه‌ای تنها برای ما نیست و هر ملت مستقل و آزاده‌ای در هر گوشه دنیا در معرض این تهدیدات قرار دارد و ممکن است نوع آن متفاوت باشد. تروریسم رسانه‌ای که دولت استکباری آمریکا امروز به‌صورت روشن در دنیا دنبال می‌کند این است که مأموریت‌هایی را که از طریق جنگ نظامی، فرهنگی و اقتصادی پیش نبردند با تحریف رسانه‌ای انجام دهند.

وی اضافه کرد: این تحریف رسانه‌ای یعنی وارونه نشان‌دادن وقایع و به انحراف کشاندن اذهان، که نمونه آن را در هفته‌های اخیر در کشورمان مشاهده کردیم و یک هجمه و تروریسم رسانه‌ای به‌دلیل ریشه‌های عمیق فرهنگی و سواد رسانه‌ای بالایی که در کشورمان داریم به نتیجه نرسید و عقیم ماند؛ ان‌شاءالله این نشست‌ها محملی برای بیان واقعیت‌ها و جلوگیری از امپراطوری رسانه‌ای غرب باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما از طریق وزارت امور خارجه و نهادهای بین‌المللی این‌کار را در دستورکار داریم و به‌زودی شکایت‌های حقوقی‌مان را تسلیم مراجع بین‌المللی برای پیگرد حقوقی موضوع خواهیم کرد.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان