تروریسم در میان عمده‌ترین تهدیدات جهان

2044485 875

حملات اخیر به اوترخت و نیوزیلند بار دیگر نمونه‌هایی از تروریسم را که تهدیدی برای جهان به شمار می‌آید، آشکار کرد.

سیاست‌های افراط گرایانه که از سوی ناسیونالیت‌ها و سفید پوستان در اروپا و آمریکا به اجرا گذاشته می‎شود، هسته اصلی حملات تروریستی به مسلمانان نیوزیلند بود که که بخشی از سیاست‌های روزمره این طیف شده است.

ظهور افراط گرایی جهانی که با تروریسم در اروپا و با به روی کار آمدن دونالد ترامپ گسترش یافته است مهره‌های اصلی برای تقویت انجام حملات تروریستی در جهان به شمار می‌آید.

بر اساس یک گزارش که برخلاف آمار‌های ارائه شده در رسانه‌های خبری غرب است، بیش از ۹۹ درصد از حملات تروریستی از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ در اروپا از سوی تروریست‌های غیر مسلمان انجام شده است.

به گزارش دیلی صباح، در سال ۲۰۱۱ نروژ یکی از مرگبارترین خشونت‌های تروریستی را بعد از جنگ جهانی دوم به خود دید که ۷۷ نفر در این حادثه تروریستی جان باختند. شخصی به نام آندرس برینگ برویک اجرای حملات تروریستی دوگانه را به عهده داشت.

دولت نوروژ عامل این حمله مرگبار تروریستی را به ۲۱ سال حبس محکوم کرد. بعد از این حادثه آندرس برینگ برویک به مرجعی برای بسیاری از افرادی که تشنه‌ی ایدئولوژی خشن افراطی راست گرا هستند مبدل شد.

تیراندازی ۲۰۱۶ در مونیخ آلمان که عامل آن ۹ نفر از مهاجران را به گلوله بست، انگیزه خود را برای حمله تروریستی برگرفته از این ایدئولوژی افراطی توصیف کرد.

از سال ۲۰۱۶ دولت آلمان تعداد بازرسی و حمله به مکان‌های احتمالی این گروه تروریستی را در سراسر این کشور افزایش داده است. علاوه بر آن، بسیاری از این گروه‌های تروریستی به درون سازمان‌های ارتش و پلیس آلمان نفوذ کرده‎اند.

در سال ۲۰۱۷ فردی با ملیت کانادایی مسلمانان را در یک مرکز اسلامی به گلوله بست و ۶ مسلمان را به شهادت رساند و ۵ نفر را مجروح کرد.

آمار‌ها حاکی از آن است که حمله به مسلمانان در کانادا از ۹۹ حمله در سال ۲۰۱۴ به ۱۵۹ در سال ۲۰۱۵ رسیده که افزایش ۶۰ درصدی افزایش یافته است.


مطالب پربازدید سایت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

جدیدترین مطالب

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران:

نماد شهدای ترور در تمام شهرها نصب شود

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان