تروریسم تهدیدی جهانی است که به برخوردهماهنگ جهانی نیاز دارد

Shorsye Amniatکمیته ویژه مقابله با تروریسم شورای امنیت در گزارش خود با اشاره به رشد مستمر تروریسم، گرایش بیش ازسی‌هزار جوان خارجی از۱۰۰ کشورجهان به این گروه‌ها راخطری جدی برای امنیت جهان دانست و گفت: مقابله با آن نیازمند هماهنگی‌ها وهمکاری‌های جهانی است.

به گزارش پایگاه‌ اطلاع‌رسانی هابیلیان به نقل از ایرنا کمیته مقابله با تروریسم شورای امنیت سازمان ملل روزسه شنبه باانتشار گزارشی در رابطه با گرایش جنگجویان خارجی به گروه‌های تروریستی وتکفیری درمنطقه خلیج فارس، درمورد خطرات وتهدید‌های ناشی ازافزایش این گرایش‌ها وپیوستن جوانان خارجی به آن‌ها را هشدار داد.

کمیته مذکور بویژه به دانش وتسلط این گروه‌ها دراستفاده ازفن آوری‌های پیشرفته ودسترسی آزادانه آن‌ها به شبکه ارتباطات اینترنتی اشاره کرد وگفت: بویژه افراد گروه تروریستی داعش ازقدرت یادگیری این فن آوری‌ها وانطباق پذیری خارق العاده‌ای برخوردارند.

ژان پل لابورد دستیار دبیر کل سازمان ملل در کمیته مذکور در این گزارش تصریح کرده است که با پیوستن بیش از ۳۰ هزار تروریست خارجی از ۱۰۰ کشور مختلف جهان به این گروه‌ها موضوع تروریسم به یک تهدید جهانی تبدیل شده و مقابله با آن درگرو برخوردی جهانی است.

وی بخصوص تاکید کرده است که تلاش برای حل موثر چنین بحرانی از طریق اقدامات داخلی بی‌ثمر خواهد بود واضافه کرد که جامعه جهانی باید فوری و با تلاش‌هایی هماهنگ واز طریق افزایش توانمندی‌های پیشگیری به مقابله با این بحران برخیزد.

وی دراین گزارش یاد آورشد که برخی ازکشور‌ها هم اکنون برتدابیر امنیتی در مرزهای خود افزوده‌اند وازورود افراد مشکوک جلوگیری می‌کنند وازطرفی شرکت‌هایی نظیر یوتوب نیزبرای کمک به جلوگیری ازتبلیغات این گروه‌ها وجذب نیروهای تازه از طریق اینترنت وارد عمل شده است.

لابورد درعین حال هشدار داده است که برغم همه این تدابیر هنوز برای کسانی که قصد رفتن به مناطق نا‌آرام جهان وپیوستن به یک گروه تروریستی ازطریق تماس با مامورین این گروه‌ها را دارند انجام آن کار بسیار ساده‌ای است.

درماه ژوئن امسال شورای امنیت سازمان ملل با تصویب قطعنامه‌ای از کشور‌های عضو این سازمان خواست تا تدابیری را برای مقابله با ورود افراد مضنون به تروریسم به کشورهای خود به مرحله اجرا در بیاورند.

ازجمله این تدابیر برنامه موسوم به «ای آی پی» یا اطلاعات پیشاپیش مسافران است که تهیه اطلاعات لازم درمورد هویت مسافران را قبل از عبور از مرز‌ها ضروری می‌داند که بنا برآمار‌های سازمان ملل تاکنون فقط ۵۱ کشور جهان این طرح را به مرحله اجرا درآورده‌اند.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسین انتظاریان

شهیدی که خواب شهادتش را دیده بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید سرسنگی

هر وقت کارش گیر می‌کرد از شهدا کمک می‌خواست

مطالب پربازدید بخش خبر

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان