تروریسم ابزاری برای پیشبرد اهداف آمریکا است

Hoghogh1

دبیر کل بنیاد هابیلیان گفت: تروریسم یکی از مهمترین ابزار پیشبرد اهداف و سیاست‌های خصمانه آمریکا است و برای محکوم کردن گروه‌های تروریستی در محاکم بین المللی باید به سمت مستندسازی برویم.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، نشست علمی حقوق بشر آمریکایی از منظر مقام معظم رهبری شب گذشته به همت بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور) و سازمان بسیج حقوقدانان استان خراسان رضوی در ساختمان بسیج اساتید دانشگاه فردوسی مشهد با حضور تعدادی از وکلای پایه یک دادگستری، تنی چند از قضات، جامعه حقوقی استان و اساتید و دانشجویان حقوق و علوم سیاسی برگزار شد.

در این نشست محمد جواد هاشمی‌نژاد، دبیر کل بنیاد هابیلیان اظهار داشت: از تشکیل بنیاد هابیلیان حدود 15 سال می گذرد و در این بنیاد موضوعات مربوط به اقدامات تروریستی در جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف مطالعه و بررسی می‌شود.

 

 فعالیت 35 گروه تروریستی در جمهوری اسلامی

وی با اشاره به فعالیت 35 گروه تروریستی در جمهوری اسلامی، ادامه داد: این گروه های تروریستی توسط حامیان خود فعالیت هایشان را به صورت علنی در کشور انجام می دهند و امروز در آستانه سالگرد طرح ترور ناموفق مقام معظم رهبری، انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و انفجار مجلس جمهوری اسلامی هستیم که نمونه های کوچکی از اقدامات این گروه های تروریستی است.

هاشمیان تصریح کرد: جنایات تروریستی انجام شده در کشور ما توسط کشورهای دیگر حمایت شده اند، به عنوان مثال در اقدامات تروریستی و خرابکارانه عبدالمالک ریگی در سیستان و بلوچستان شاهد حمایت «پنتاگون» بودیم و در مورد موضوع اقدامات تروریستی گروهک منافقین شاهد حمایت آشکار کشورهای غربی و اروپایی از آن‌ها بودیم.

دبیر کل بنیاد هابیلیان دولت ترامپ را دولت شفافیت در مواضع و سیاست های آمریکا خواند و گفت: دولت حاکم در آمریکا بر خلاف دولت های گذشته که به صورت پنهان علیه جمهوری اسلامی ایران دشمنی می ورزیدند، به صورت آشکار و روشن اهداف و نیات خصمانه خود را نشان می دهند و باعث شده تا چهره پلید آمریکا به تمام جهانیان نمایان شود.

وی افزود: چند سال گذشته اعلام شد فردی به نام «کلاهی» عامل انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و پس از آن «کشمیری» عامل انفجار مجلس جمهوری اسلامی در یکی از کشورهای اروپایی در درگیری گروه های مافیایی و مواد مخدر به قتل رسیده اند؛ اما سوال اینجاست که این افراد که جنایاتشان بر همه آشکارا بود چگونه توانسته اند در حمایت این کشورهای اروپایی که خود را مدافع حقوق بشر و مخالف تروریست می دانند، زندگی کنند.

 

برای محکوم کردن گروه‌های تروریستی در محاکم بین المللی به سمت مستندسازی برویم

هاشمی‌نژاد با تاکید بر اینکه برای محکومیت گروه های تروریستی فعال در کشور باید به سمت مستندسازی قوی برویم تا بتوانیم در محاکم بین المللی آن ها را محکوم کنیم، گفت: جوامع دانشگاهی و نخبگانی می توانند در بحث حقوقی و مستند سازی کمک خوبی به ما بکنند تا بتوانیم مدارک قابل قبولی از جنایات این گروه های تروریستی تهیه و آن ها را در محاکم بین المللی محکوم کنیم.

دبیر کل بنیاد هابیلیان تصریح کرد: متاسفانه در خصوص پیگیری های حقوقی جنایات آمریکا علیه ایران و فعالیت های گروه های تروریستی علیه جمهوری اسلامی ضعیف عمل کرده ایم که باید جدی تر به این موضوع ورود کنیم.

 

تروریسم یکی از مهمترین ابزار پیشبرد اهداف و سیاست‌های آمریکا است

وی با اشاره به اینکه تروریسم یکی از مهمترین ابزار پیشبرد اهداف و سیاست‌های خصمانه آمریکا است، افزود: امروز شاهد فعالیت علنی گروهک تروریستی منافقین با حمایت آمریکا در کشورهای اروپایی که ادعای مبارزه با تروریسم را دارند هستیم.

هاشمی‌نژاد در پایان تاکید کرد: امروز نیازمند کمک دانشجویان و اساتید در خصوص پیشبرد ادعاهای جمهوری اسلامی در خصوص فعالیت گروه های تروریستی در کشورمان در جوامع بین الملل هستیم.

در ادامه سید حسن وحدتی شبیری، رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی اظهار کرد: همه شهدای ما ستارگان فروزانی هستند که مسیر حق را به طالبان حق نشان می دهند و در این بین شهدای ترور از بقیه شهدا مظلومتر هستند زیرا آن ها در خارج از جنگ و بعضا جلوی چشمان خانواده‌شان به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: امروز اگر ما بهشتی ها و مطهری ها را داشتیم اوضاع کشورمان خیلی بهتر بود زیرا هر کدام از آن ها توانایی های شاخصی داشتند که می توانستند باعث پیشرفت های چشمگیر جمهوری اسلامی ایران در زمینه های گوناگون شوند.

وحدتی شبیری با اشاره به اینکه اگر شهدای مدافع حرم نبودند امروز باید در مشهد و تهران با داعشی ها و تکفیری ها می جنگیدیم، گفت: اگر شهدا خود را فدای جمهوری اسلامی و کشور نمی کردند امروز چیزی از نظام نمی ماند.

 

 آمریکا از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم برای پیش بردن اهداف خود استفاده می‌کند

رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی تصریح کرد: دشمن از واژه های خوبی مانند دفاع از حقوق بشر، حقوق زنان و مبارزه با تروریسم برای پیش بردن اهداف خود استفاده می کند و امروز شاهد آن هستیم که به نام دفاع از حقوق بشر از تروریست های منطقه حمایت می کند.

وی افزود: منافقین جنایات فراوانی را در داخل کشور انجام دادند و باعث به شهادت رسیدن هزاران ایرانی شده اند که حمله تروریستی به حرم مطهر رضوی یک از بارزترین وحشیگری آن ها بود که افراد بی گناه را به خاک و خون کشاندند.

وحدتی شبیری با اشاره به اینکه بزرگترین مدافع حقوق بشر خود خداست، گفت: در اسلام و قرآن کریم آمده است که اگر کسی را بکشید، انگار تمام بشریت را کشته اید که این نشان دهنده آن است که حقوق بشر در اسلام بسیار جدی گرفته شده است.

رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی بیان کرد: امروز شاهد حمایت علنی کشورهای غربی از تروریسم هستیم و به بهانه حقوق بشر کودکان یمنی را می کشند و داعش را در منطقه حمایت و استقرار می دهند.

 

علوم انسانی ما در سیطره غرب است

وی با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب را باید گفتمان قالب در جامعه کنیم، گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب در علوم نظامی پیشرفت های بسیار خوبی داشتیم اما متاسفانه امروز شاهد آن هستیم که علوم انسانی ما در سیطره غرب است و باید اقدام جدی در این خصوص انجام دهیم که بهترین راه برای خارج کردن علوم انسانی از سیطره غرب، اعمال راه بردهای مقام معظم رهبری در این علوم است.

در ادامه این جلسه اعظم امینی، عضو هیئت علمی گروه حقوق دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: از سال 1979 شاهد اعمال تحریم ها علیه جمهوری اسلامی که سال به سال شاهد تشدید تحریم ها بودیم و متاسفانه پس از برجام نیز شاهد زیادشدن تحریم های آمریکا علیه ایران بودیم.

وی ادامه داد: خود تحریم به خودی خود نمی تواند علیه حقوق بشر باشد اما چیزی که باعث می شود که تحریم ها علیه حقوق قلمداد شود، تاثیر آن ها بر مردم عادی است.

 

خروج آمریکا از برجام برخلاف قوانین بین الملل است

امینی با تاکید بر اینکه خروج آمریکا از برجام خلاف قوانین بین الملل است، افزود: بسیاری از حقوقدان ها بر این باورند که تحریم ها زمانی باید اعمال شوند که طرف مقابل خلاف پیمان بین المللی اقدامی انجام دهد، این در حالی است که ایران به تمام تعهداتش پایبند بوده است.

عضو هیئت علمی گروه حقوق دانشگاه فردوسی مشهد خاطر نشان کرد: بر اساس گزارش «ادریس جزائریان» بازرس سازمان ملل در سال 2018، تحریم های آمریکا ضد ایران، علیه حقوق بشر و علیه مفاد حقوق بین الملل است.

 

تحریم‌های آمریکا جنایت علیه بشریت است

وی با اشاره به اینکه اقدامات آمریکا علیه ایران نوعی آرایش جنگی در زمان صلح است که غیر نظامی ها را هدف گرفته است، افزود: تحریم های آمریکا به سمتی می رود که بحث جنایت علیه بشریت مطرح می شود.

امینی تاکید کرد: توسط جوامع بین الملل و دادگاه های ذی صلاح باید موضوع حقوقی جنایات آمریکا علیه ایران را پیگیری کنیم که این امر نیازمند مستندسازی قوی و مدارک محکمه پسند از اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران است.

Hoghogh2

Hoghogh5

Hoghogh3

Hoghogh4

Hoghogh7

Hoghogh8


مطالب پربازدید سایت

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان