تامین هزینه های نظامی منافقین توسط صدام

Rajavi Sadam

طبق اسناد درونی منافقین ایده تاسیس نیروی نظامی این فرقه – موسوم به ارتش آزادی بخش – توسط صدام ارائه شده است و صدام نیز برای آنکه افراد گروهک منافقین را در اختیار و امر خود قرار دهد هزینه های نظامی آنها را تامین می کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان (خانواده شهدای ترور) ایده ایجاد یک نیروی همیشه در خدمت صدام اول بار توسط خود صدام در سال 1366 به مسعود رجوی – سرکرده منافقین – داده شده بود .

در این مورد و طبق اسناد منافقین، سرکرده منافقین خطاب به لایه های تشکیلاتی بالاتر خود گفته بود : " در همین ایام با سید الرییس – صدام – ملاقاتی راجع به جمع بندی عملیات های شما داشتم. من درخواست کمک و تجهیزات بیشتر برای شما کردم . اما ایشان حرف بالاتری زدند . گفتند چرا نیروهای خود را در قالب یک لشکر کلاسیک بازسازی نمی کنید تا بتوانید عملیات های بزرگ تر و هماهنگ تر انجام بدهید ؟ (هماهنگ با ارتش کلاسیک عراق) . نیروهای شما در پراکنده کاری و عملیات کوچک آسیب پذیرتر است . شما بایستی یک ارتش کوچک تاسیس کنید . "

زمانی که سرکرده منافقین قصد داشت تا بلافاصله بعد از پایان جنگ در عملیات مرصاد به کشورمان حمله کند صدام توان زرهی این فرقه را برای حمله به ایران تا حد زیادی تقویت کرد .

صدام تنها در بخشی از کمک های نظامی خود به منافقین برای آغاز این عملیات خیانت بار کمک های زیر را به آنها تحویل داد ؛ 100 خودرو نفربر و مهمات بر و تانکر حمل سوخت ، 20 دستگاه آمبولانس ، 40 دستگاه خودرو حامل توپ 106 میلی متری، خودروهای حامل مینی کاتیوشا 40 دستگاه ، خودرو واز 50 دستگاه ، خودرو نفر بر آیفا 100 دستگاه و 40 دستگاه خودرو 2 کابین و تک کابین که بر روی تمام آنها پدافند هوایی 2 لول 5/14 میلی متری سوار شده بود .

عملیات مرصاد که از جانب منافقین با عنوان "فروغ جاویدان" نامیده می شد با شکست مفتضحانه منافقین به پایان رسید.

یک سال بعد و پس از رحلت امام خمینی (ره)،سرکرده گروهک تروریستی منافقین دوباره خود را برای حمله به ایران آماده کرد اما صدام که در توانایی آنها تردید داشت از این کار جلوگیری نمود اما دوباره نیروهای این فرقه را تجهیز نمود:

50 قبضه کاتیوشا، 75 تانک (چیفتن ، تی 55 ، اسکورپیون، بی ام پی و ... ) و 40 دستگاه خودرو حمل کننده تانک های سنگین و فوق سنگین ، بخش دیگری از کمک های صدام در سال 68 به منافقین بود .

صدام همچنین برای مدیریت تعمیرات و بازسازی نیروهای نظامی منافقین ماهیانه 6 میلیون و 500 هزار دینار به آنها پرداخت می کرد و ارتش وی نیز با داشتن 7 تعمیرگاه بزرگ ، سرویس دهی کاملی به نیروهای منافقین انجام می داد .

علاوه بر این از سال 1991 تا سال 2000 علاوه بر پشتیبانی های مستقیم لجستیکی ، مبلغ 3 میلیون و 500 هزار دینار نیز برای رسته تعمیرات و 6 میلیون و 500 هزار دینار نیز برای هر قرارگاه هزینه پرداخت می کرد .

در سال 1991 و زمانی که نیروهای صدام برای جنگ خلیج فارس در جنوب این کشور متمرکز شده بودند، نیروهای سرکرده منافقین با همان سلاح های اهدایی صدام، مردم کردستان و جنوب عراق را در یک کشتار وحشیانه به خاک و خون کشید و درست بعد از دفع انتفاضه کردهای شمال عراق بود که صدام در نطقی بی سابقه گفت : " مجاهدت و جهاد را باید از اینها(منافقین) آموخت . اینان مجاهدین و جان بر کفانی هستند که ما را در دوران جنگ کویت یاری کرده و همراه و همپیمان با ما از سرزمین عربی مان در برابر اشغالگران دفاع کرده و مانع از اهداف شوم آنان شدند ."


مطالب پربازدید سایت

همه آنچه باید درباره کادرهای داعش در اغتشاشات جوانرود بدانید

چرا سپاه پاسداران مواضع پرچم سفیدها را پاک‌سازی می‌کند؟

مریم عاقلی؛ روزنامه جام جم

فخر هسته‌ای، کابوس رژیم‌ صهیونیستی

علی شیرازی؛ خبرگزاری ایرنا

فخری زاده؛ نماد عزت و استکبارستیزی

حجت‌الاسلام والمسلمین «احمد سالک کاشانی» نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی:

عاملان ترور شهید فخری‌زاده به سزای اعمالشان می‌رسند

کارشناس تاریخ انقلاب اسلامی مطرح کرد

توسل به ترور و فحاشی نشان دهنده عدم موفقیت دشمنان است

جدیدترین مطالب

محمد سلحشور؛ روزنامه وطن امروز

این تروریسم است

مدیرکل امور بین‌الملل معاونت زنان و خانواده ریاست‌جمهوری:

حامیان تروریست‌ها صلاحیت اظهارنظر‌های حقوقی بشری ندارند

روایتی از جنایات منافقین در دهه شصت

روش تهیه موتور برای ترور!

با حضور پدر شهید، مسئولان برخی ادارات و نهادهای کلانشهر شیراز

نمایش فیلم داستانی شهید محمد رضا کشاورز در شیراز

برای ادامه روند درمان؛

میثم پیرفلک به تهران اعزام شد

با رصد اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج)

دستگیری ۲ نفر از عوامل ترور شهید داستانی

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاشات و اخلالگران نظم عمومی

دستگیری لیدرهای مرتبط با گروهک منافقین در خوزستان+ فیلم

نشریه آمریکایی فارن‌پالیسی در گزارشی نوشت

منافقین بر اساس توافق آمریکا-اسرائیل در آلبانی مستقر شدند

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان