تابلو سنگ «آرشام و آرتین» سرایداران در تبریز رونمایی شد

62456278

تابلو سنگ «آرشام و آرتین» سرایداران که توسط هنرمندان تبریزی طراحی و ساخته شده با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی رونمایی شد.

به گزارش هابیلیان، مدیر عامل مؤسسه یاوران اعتماد تبریز، سه‌شنبه، 22 آذرماه، در این مراسم، گفت: در راستای حادثه‌ تروریستی حرم شاهچراغ(ع)، هنرمندان مجموعه آموزشگاه ترمه کهن و مؤسسه یاوران اعتماد تبریز تصمیم گرفتند که مسئولیت اجتماعی و شرعی خود را در این زمینه انجام دهند. لذا این پیشنهاد به هنرمندان داده شد که آثار قرآنی و تابلو سنگ آرتین سرایداران و همچنین تمثال شهید آرشام سرایداران را کار کنند و امروز آئین رونمایی و نکوداشت شهدای حرم شاهچراغ(ع) است.شش هنرمند مستقیماً و بیش از ۲۰ نفر غیر مستقیم آثار هنری خود را ارائه داده‌اند.

حجت‌الاسلام محمدمهدی علیپور، ادامه داد: این طرح مختص آذربایجان‌شرقی است و آثار قرآنی مشبک، سوخته‌نگاری، قطاعی در این اثر کار شده است، قطاعی هنری از بین رفته بود که به همت سلیمان زاده استاد برجسته این هنر در کشور بلکه در دنیا احیا شد و هنرمندان آثار قرآنی با این هنر اثر ماندگار تولید می‌کنند.

وی بیان کرد: اکثر هنرمندانی که این آثار را ارائه داده‌اند به‌جز چند نفر بقیه از معلولان بهزیستی یا مددکاران کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند.

مدیرعامل مؤسسه یاوران اعتماد تبریز، هدف از برگزاری این مراسم گفت: بعد از اینکه رهبر معظم انقلاب شعار این چند سال را با محتوای اقتصاد مطرح کردند هدف ما این بود که اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد جامعه را هدف اولیه خود قرار دهیم برای آنها اشتغال و امید ایجاد کنیم امیدی که به فرمایش رهبر معظم انقلاب بزرگترین مؤلفه جامعه است.

وی گفت: هدف ما برای این طرح این بود که با خانواده‌ آرتین اظهار همدردی کنیم و به کل دنیا این پیام را برسانیم که آرتین و آرتین‌ها و آرشام‌ها پشتوانه‌ محکم هشتاد میلیونی دارند که گوش به فرمان رهبر خود هستند، یک زمانی باید بعضی از افراد الک شوند و ریزش و رویش‌ها صورت گیرد و این امر باید در تمام انقلاب انجام می‌شود.

یادآور می‌شود، شهید آرشام سرایداران دانش‌آموز کلاس پنجم دبستان بود، که در حمله تروریستی ۴ آبان‌ماه به حرم مطهر، به همراه مادرش زهرا اسماعیلی و پدرش علیرضا سرایداران، به فیض شهادت نائل آمد و برادر کوچکترش آرتین، مجروح شد.

تابلو سنگ «آرشام و آرتین» سرایداران در تبریز رونمایی شد

تابلو سنگ «آرشام و آرتین» سرایداران در تبریز رونمایی شد

تابلو سنگ «آرشام و آرتین» سرایداران در تبریز رونمایی شد

تابلو سنگ «آرشام و آرتین» سرایداران در تبریز رونمایی شد


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان