بی‌توجهی منافقین به مقررات بهداشتی، آلبانی را در معرض خطر قرار داده است

 1790448پژوهشگر مرکز البیان بغداد درخصوص تمکین‌نکردن‌ منافقین از دستورات بهداشتی وضع‌شده توسط دولت آلبانی درخصوص بیماری کروناویروس و تبعات آن برای وضع سلامت در این کشور هشدار داد.

به گزارش سرویس بین‌الملل هابیلیان، کاترین شاکدام، تحلیلگر مسائل سیاسی و پژوهشگر مرکز برنامه‌ریزی و مطالعات البیان بغداد در یادداشتی هشدار داد عدم تمکین‌ منافقین از دستورات بهداشتی دولت آلبانی درخصوص بیماری ویروس کرونای جدید، این کشور را در معرض خطر قرار داده است.

شاکدام در ابتدای یادداشت خود که برای وب‌سایت روسی نیواسترن‌اوت‌لوک نوشته شده است، ضمن مرور شرایط خاصی که بیماری کروناویروس ۲۰۱۹ یا کووید-19 بر جهان تحمیل کرده است، به مقررات شدید اتخاذ شده از سوی دولت‌های اروپایی برای حفظ سلامت شهروندان خود اشاره کرده است. 

این نویسنده و کارشناس سابق میدل ایست آی در این خصوص می‌نویسد: «در شرایطی که دولت‌های اروپایی جوامع خود را ملزم به رعایت مقررات سختگیرانۀ جداسازی اجتماعی نموده‌‌اند که مرگ و زندگی افراد، به‌معنای واقعی کلمه، به رعایت دقیق آن‌ها بستگی دارد، سازمان مجاهدین خلق صراحتاً از تمکین از مقررات وضع‌شده توسط کشور میزبان خود، سر باز می‌زند.»

چند روز پیش رسانه‌ها به نقل از منبعی از درون اردوگاه منافقین در تیرانا، از ابتلای نه نفر از اعضای این گروهک به بیماری کروناویروس ۲۰۱۹ و مرگ یک تن از آن‌ها خبر داده بودند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده رسمی توسط مقامات آلبانیایی تا هنگام تنظیم این خبر، 304 تن از شهروندان این کشور به کووید-19 مبتلا شده و 17 نفر نیز جان باخته‌اند. همچنین در دورس، منطقه حضور منافقین در غرب آلبانی، از 264 مورد تست انجام شده تا این لحظه آزمایش 27 نفر از شهروندان مثبت بوده و سه تن جان خود را از دست داده‌اند.

گفتنی است ادی راما، نخست‌وزیر آلبانی، که این روزها به‌دلیل عملکرد ضعیف دولت خود در مواجهه با ویروس کرونا با انتقادات فراوانی روبرو شده است، حدود دو ماه پیش در دیدار با دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» در بروکسل از تصمیم دولت خود در میزبانی از گروهک تروریستی منافقین دفاع کرده بود.


مطالب پربازدید سایت

سکویی برای هم راستا کردن کشورهای آسیایی و آفریقایی

«آلکو» و تجربه ایران در مبارزه با تروریسم

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

دبیركل بنیاد هابیلیان در رادیو گفت‌وگو

حقوق بشر آمریكایی، ضد حقوق بشر و ضد انسانیت است

اداره کل اطلاعات سیستان و بلوچستان با انتشار بیانیه‌ای خبر داد

دستگیری عوامل حمله تروریستی به خودروی حامل صندوق آرای مردم

پانزدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات منافقین

برای شرکت کنندگان در تجمعات منافقین اعلان قرمز صادر خواهد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان