بیانیه بنیاد هابیلیان درپی ترور دانشمند شهید دکتر محسن فخری‌زاده

22 Copyبسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه بنیاد هابیلیان به مناسبت واقعه تروریستی شهادت دانشمند هسته ای کشور شهید دکتر محسن فخری زاده

 

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَی نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا

این وعده الهی است برای مؤمنانی که خالصانه با خدای متعال پیمان بستند و در این مسیر با تحمل مشقت ها و فداکاری ها در راه اعتلای دین و وطن جهاد می کنند و در راه تحقق آن، خون خود را نثار می کنند. واقعه تروریستی تلخ روز جمعه که منجر به شهادت مجاهد عرصه علم، دکتر محسن فخری زاده گردید، گواهی بر مظلومیت ملتی است که در راه رسیدن به آرمان های انسانی خود و ایستادگی در آن مورد خشم تمامیت خواهان و بداندیشان قرار گرفته اند.

 

مجاهدت علمی شهید دکتر محسن فخری زاده که نزدیک به چهاردهه از زندگی خود را صرف پژوهش و مطالعه بر روی برنامه صلح آمیز هسته ای کشور کرده بود، در کنار شهیدان ترور والامقامی همچون مسعود علیمحمدی، مجید شهریاری، مصطفی احمدی روشن و داریوش رضایی نژاد، علاوه بر آنکه باعث اعتلای توان و جایگاه علمی ایران در جهان گردید، باعث خشم و کینه دشمنان همیشگی ملت ایران نیز شده بود. دشمنانی که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، با به کار بردن تمامی ابزارهای غیرانسانی و غیراخلاقی سعی در به زانودرآوردن اراده سیاسی مردم کردند و نه تنها کارگزاران نظام بلکه بیش از آنها شهروندان و رهگذران کوچه و بازار را آماج حملات کینه توزانه خود قرار دادند که حاصل تلخ آن شهادت بیش از 17000 زن و مرد شهروند ایرانی بود.

 

 اصرار ملت ایران بر تداوم مسیر پیشرفت و قدرت خود در عرصه های مختلف از جمله عرصه پیچیده و علمی هسته ای، و ناتوانی تمامیت خواهان و بدخواهان در توقف این مسیر روشن و پراهمیت، تروریست ها و پشتیبانان آنها را برانگیخت تا همچون چهاردهه اخیر، با به کار گیری روش های غیرمنطقی و ددمنشانه، مانع از تداوم انقلاب علمی کشور شوند.

 

از این رو از یک دهه قبل تاکنون و پس از مواجهه با اراده پولادین کشور در  ضرورت بهره برداری از موهبت دانش خدادادی، توسط جوانان و نخبگان علمی این مرز پرگهر ، راهبرد خود را متمرکز بر ترور دانشمندان و ذخایر علمی و هسته ای کردند تا به گمان خود، باعث وقفه در مسیر پیشرفت علمی کشور و تضعیف اراده ملی شوند. اما همانگونه که ترور رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس دیوان عالی و سایر مقامات کشور کوچکترین تزلزلی در استمرار حاکمیت مردم و اراده آنان ایجاد نکرد و ترور های سال های اخیر دانشمندان هسته ای نیز خللی در پیشرفت علمی صنعت صلح آمیز هسته ای کشور پدید نیاورد، ترور ناجوانمردانه و شهادت این چهره دانشگاهی نیز تأثیری بر روند فعالیت های چشمگیر و روزافزون علمی کشور نخواهد داشت.

 

تروریسم کور سال های نخست پیروزی انقلاب، غائله های گروه های جدایی طلب و تروریست آن سال ها که مورد پشتیبانی دولت های منطقه ای و فرامنطقه ای بودند و جنگ تحمیلی هشت ساله قدرت های کوچک و بزرگ علیه کشور، هیچ کدام باعث تضعیف اراده ملی نگردید. ترور دانشمندان هسته ای و تروریسم ظالمانه اقتصادی نیز بخشی از همان رویه غیرانسانی اتخاذ شده علیه کشورمان است که بی تردید همچون گذشته نتیجه ای نخواهد داد.

 

بنیاد هابیلیان به نمایندگی از خانواده بزرگ شهدای ترور کشور، ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی دشمنان ملت ایران در هدف قرار دادن چهره پرافتخار علمی کشور، این حادثه تلخ را به رهبر گرانقدر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (دام ظله)، خانواده این شهید سرافراز و سایر آحاد ملت ایران تبریک و تسلیت عرض می کند و ضمن سپاس از جانفشانی های حافظان امنیت کشور، مجدانه و قاطعانه از دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی کشور می خواهد تا مطالبه ملی شناسایی آمران و عوامل این ترور ناجوانمردانه را به عنوان وظیفه ذاتی خود درنظر بگیرند و با قاطعیت مانع از تکرار چنین حوادثی در آینده شوند.

 

همچنان که جامعه بین المللی را به ضرورت اتخاذ تصمیمات جدی برای توقف اقدامات تروریستی در تمامی ابعاد آن به ویژه علیه شهروندان و نخبگان علمی و دانشگاهی دعوت می کنیم چرا که بی تفاوتی یا درنظرداشتن ملاحظات سیاسی در این موضوع می تواند به گسترش بیش از پیش پدیده شوم تروریسم و پرداخت هزینه های سنگین برای مقابله دیرهنگام با آن شود.

 

بنیاد هابیلیان

خانواده شهدای ترور کشور

 


جدیدترین مطالب

دومین نشست سالانه تخصصی مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم

راهبردهای عملیاتی بانک صادرات ایران در مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم تشریح شد

بازخوانی جزئیات ترور شهید فخری‌زاده

نقش یک جاسوس در ترور شهید فخری زاده

افشای اسناد ترور دانشمندان هسته ای

جاسوسی برای ترور

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

بررسی حقوقی دادگاه استکهلم با تمرکز بر پرونده حمید نوری

مشکلات اساسی در رسیدگی به اتهامات آقای نوری

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان نظام پزشکی:

در اسرائیل پزشکان هم تروریستند

عوامل بمب‌گذاری در زاهدان مجازات شدند

عاملان بمب‌گذاری در زاهدان به سزای اعمالشان رسیدند

مطالب پربازدید بخش خبر

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان